Opatrovanie osoby

martinaamalia
16. mar 2022

Dobrý deň
Chcem sa opýtať, ženy ktoré opatrujte blízku osobu. Alebo sa v tom vyznáte. 🙏
Mam 25 mamina sa starala o sestru, mamina nám bohužiaľ zomrela 2 roky do zadu a ocino rok po nej.
Som najmladšia čiže teta zostala mne. Musela som nechať prácu a zostať doma. Žiadala som o opatrovne ktoré mi bolo priznané 2021 v plnej miere lebo som práce schopná, nepozerám žiadni dvochod ani nič podobné. Tete schválili 70% odkázanosti. Čiže by som chcela keďže to nieje 100% ci môžem pracovať aspoň na dohodu a koľko hodín môžem pracovať? Ďakujem za každú radu

mogaa
16. mar 2022

@martinaamalia pri opatrovaní nemôžeš pracovať, teda podľa toho na koľko hodín tete schvália na UP opatrovanie.....ak na 24hodín, tak tam pracovať nesmieš.....

googwife
16. mar 2022

Poberám opatrovateľský príspevok na mamu a bolo mi povedané na upsvar, že jedine práca z domu tak, aby som sa mohla naplno starať aj o ňu. Ale to bolo cca 3roky dozadu možno teraz sa už dá neviem 🤔

martinaamalia
autor
19. mar 2022

@googwife ďakujem ja som bola informovaná. Ze podľa hodín koľko na deň má daná osoba opatrovanie. Teta je dosť sebestacna, chodí, sama sa naje vie udržať hygienu. Keby bola leziak alebo by nevedela udržiavať hygienu určite by som nad prácou nerozmýšľala. Skúsim ešte pozisťovať.