Opatrovanie ZŤP a opatrovateľka

charlotte89
15. mar 2024

Ahojte opatrujem si maminu ktorá je ležiaci pacient...býva so sestrou , ocom a starkou (sestra chodí na výšku, otec do roboty, starká je už stará ) ja bývam inde so svojou rodinou.... V poslednej dobe mám ale pocit že je toho na mňa veľa nakoľko som na deti sama (4 a 6) manžel pracuje v zahraničí .... Ale trištvrte dňa som umaminy nemám čas na svoju domácnosť, poriadne ani na deti a nieto ešte na nejaký život mimo tohoto :( preto som sa chcela opýtať keby miesto mňa by sme zavolali opatrovateľku prispel by niečo stat ? Ja už by som to ovšem nepoberala

katie253
15. mar 2024

@charlotte89 treba si dať žiadosť na upsvr, charitu alebo na mesto/dedinu, ze žiadaš o opatrovateľku pre mamu, ci jej schvália.

mogaa
15. mar 2024

njskôr musíš ty zrušiť opatrovateľský a potom žiadať o opatrovateľku mesto...mesto platí časť platu opatrovateľky ale časť platí opatrovaný....treba sa informovať na MU alebo Obecnom úrade ale v mieste trvalého bydliska rodiča....

cukroska
15. mar 2024

@charlotte89 Najprv si to musíš zrušiť a nájsť niekoho za seba náhradu-to je najlepšie. Pretože cez USpvar nesprostretkujú opatrovateľky oni.
Neviem ako to dlho robíš ,ale do polroka sa nemusí všetko odznova vybavovať .
Ak dlhšie tak treba podať (žiadateľ) žiadosť a všetko nanovo vybavovať. Opatrovateľský bol 575 €Tak nejako.