Ošetrovanie člena rodiny a žena na materskej

panda6
12. feb 2018

Ahoj som na materskej so synom, manzel zobral ocerku na starsiu dceru, nebude mat s tym socialna p.problem kedze ja som doma? Mal narok si to zobrat?inak ochoreli sme vsetci.

evabb35
12. feb 2018

@panda6 myslím že nie,však on si môže zobrať aj na
Teba, keby si veľmi ochorela... Však ste všetci chorí... A ide tu o ošetrovanie člena (členov) rodiny. Nebudú to riešiť.

panda6
autor
12. feb 2018

Dakujem, niekedy clovek nevie ako urady zareaguju. Este sme ocr nikdy nemali.

rucka77
12. feb 2018

Ja si tiež nemyslím, že by s tým mali robiť nejaké problémy 🙂 Prinajhoršom nech si ju teda dá na teba a hotovo 🙂

zuzina316
12. feb 2018

Na dieta by si OČR nemal brat. Môže si zobrať Ocr na manželku.

staleja
12. feb 2018

Ahoj. Aj moj muz bral ocr, ja som bola s jednym v nemocnici a on mal na druhe ocr a bol s nim doma. nebol ziaden problem...

bodka13
12. feb 2018

@zuzina316 veď zobral očr na staršie dieťa, nie na to s ktorým je ona na materskej.... prečo nemal brať na dieťa?

mima86
12. feb 2018

Mojmu doktorka nedala, lebo ja som bola na md. Iba v pripade, ak by som bola s niektorym v nemocnici, alebo na mna, ale to by som musela ist aj ja k lekarovi. Ak je aj on chory, tak nech si da radsej pn.

montemotherone
12. feb 2018

@panda6 určite nie. Má na ňu nárok bez ohľadu kde si ty. To sociálnu nemá čo zaujímať

montemotherone
12. feb 2018

@mima86 ak si na MD s jedným dieťaťom a ochorie druhé, vôbec to dr nemala riešiť

panda6
autor
12. feb 2018

No on to uz odovzdal v robote, takze budem len cakat co bude. Alebo zavolam rovno do soc.poist. a opytam sa, uvidime.

montemotherone
12. feb 2018

@evabb35 presne tak, alebo zaviesť na vyšetrenie...

mima86
12. feb 2018

@montemotherone no vidis a riesila. A to som bola chra ja, starsi a aj dvojicky. Ja v teplotach som sa starala cele dni o tri deti.

montemotherone
12. feb 2018

@mima86 vôbec na to nemala právo 😕

bodka13
12. feb 2018

@mima86 občas sa nájdu takí ľudia....aj nám sa dávno-dávno stalo, že som bola na md s mladším a ochorel starší ... muž chcel priepustku k lekárovi, že pôjde so synom a šéf mu odvrkol, že veď žena je doma...

mima86
12. feb 2018

@bodka13 no mne sa podobne stalo pred vianocami. Starsi kiahne, muzovi sa nedalo, lebo bol sam v robote, mame sa nedalo z roboty, vlastne nikomu. Tu byvame kratko a dve 7 mesacne babatka len tak niejto nezoberie strazit. S dvojkocikom sa k dr. Nedostanem ani do budovy. Tak sama tazke deti vo vajkach z parkoviska som trepala a tretie stale ocami na stopkach, aby pod auto nevletel. Domov som prisla ustvana ako lesna zver s rukami vytahanymi ako opica.

panda6
autor
12. feb 2018

Maly ma 2mesiace a ma zapal uska, dcera vracala, horucky,kasel...a ja som mala tiez teploty, kojim a nemozem k dcere behat ked zakrici, preto zostal muz doma

harmona
12. feb 2018

Doktora mu uz tu ocrku vystavila takze nie je co riesit, je to aj na jej posudeni

panda6
autor
12. feb 2018

Zevraj je to ok

majci213
25. mar 2018

@staleja prosím ta a to ste kde dávali potvrdiť detskej a v nemocnici tu OCR? Ďakujem

staleja
29. mar 2018

@majci213 nie, len u obvodnej detskej na starsieho syna, ja som bola s mladsim v nemocnici.