Pandemická OČR po skončení TPP

hu3hu3
4. aug 2020

Maminky, k 31.7.2020 mi skoncil trvaly prac.pomer na dobu urcitu. Zmluvu mi nepredlzili. Chcem SA spytat ci mozem ist na pandemicku ocrku? Dakujem

lucka_ke
4. aug 2020

podľa toho aké veľké dieťa máš, môžeš len s dieťaťom, ktoré chodí do jasličiek alebo do škôlky, so školákom nie je nárok počas školských prázdnin

hu3hu3
autor
4. aug 2020

Mam skolkara Tak potom mam narok na ocrku?

lucka_ke
4. aug 2020

áno, v ochrannej lehote (po skončení TPP) do konca augusta

mata2014
4. aug 2020

Ahojte, ja mam podobny problem...k 31.7. mi skoncil TPP urcityy a dcerka ide od septembra do skoly. Chcem sa spytat ci mi je vyhodnejsie ist tu ocrku ci sahlasit na urad prace a brat podporu. A ak budem brat ocrku za August a od septembra mozem ist na podporu?dakujem

alenka7777
4. aug 2020

Ak mate skokara, mate narok na ocr.od septembra mozete ist na podporu

vilaamalka907
4. aug 2020

@lucka_ke koľko trvá ochranná lehota?

lucka_ke
4. aug 2020

7 dní

hu3hu3
autor
4. aug 2020

@alenka7777 ďakujem.. Ešte sa chcem spýtať keď budem brat za august ocrku tak sa stačí ísť nahlásiť na úrad práce až v septembri?

lucka_ke
4. aug 2020

skôr ťa ani nezaevidujú, až po skončení OČR

extempore
4. aug 2020

@lucka_ke ako vieš, že len do konca augusta? Co ak bude pandemia trvať aj potom?

maciatkolulu
4. aug 2020

@extempore ty vidíš inak niekde pandémiu? Sme snáď jediný štát, kde niečo také ako pandemicka ocr existuje a v pohodicke sa zneužíva, myslím, že reálne do augusta snáď bude stačiť a detičky budú môcť zázračné naspäť do škôlok

lucka_ke
4. aug 2020

@extempore podľa mňa tu žiadna pandémia nie je ani teraz, ale áno, je možné, že bude pokračovať aj po auguste... najlepšie je sedieť doma od marca až do decembra na pandemickej OČR

extempore
4. aug 2020

@maciatkolulu ale ved ja som si to nevymyslela... a prečo by sa mala uneuzivať? Moje dieťa chodi do skolky, kde su deti roznych národnosti, cez prázdniny rozlezeni po celom svete. Tak prečo by som mala riskovať nase zdravie a prípadnú karantenu?

maciatkolulu
4. aug 2020

@extempore a v septembri už nebudú, budú všetci sedieť doma auch rodičia a rodina a kamaráti tiež, už sa nikto nikam nepohne, ani ty nikam nechodíš, ale nooo

extempore
4. aug 2020

@lucka_ke a co teba do toho kto ako dlho vysedáva doma? Ty im to platia zo svojho?

maciatkolulu
4. aug 2020

@extempore inak ako to, že v žiadnej inej krajine sa nikto nebojí a neexistuje pandemicka ocr. Hmmm?

extempore
4. aug 2020

@maciatkolulu predstav si, že naozaj sme nikde neboli... ani len v akvaparku. Vyhýbame sa veľkej koncentrácii ľudí. Mam 85 ročnú starku, nechceme ju nakazit, nechceme byt v karanténe kvoli biznisu atď.

lucka_ke
4. aug 2020

áno, platíme to všetci, ktorí pracujeme
@extempore

extempore
4. aug 2020

@maciatkolulu ale ved to je ich problem... u nas ta možnosť je, tak prečo ju nevyužiť?

extempore
4. aug 2020

@lucka_ke a okrem toho platíme aj dôchodky dôchodcom a sociálne dávky menšine... este co?

maciatkolulu
4. aug 2020

@extempore že je to minimálne zaujímavé, kde by si mala decko, kebyže nie je pandemicka, nemáte škôlku zatvorení cez leto ani jeden mesiac? V septembri nebudeš už mať strach?

extempore
4. aug 2020

@maciatkolulu keby nebolo pandemicka OčR tak sa zariadim inak a deti by boli s dedkovcami. A čo bude v septembri? No uvidime... možno druha vlna a možno sa to zlepší, ktovie?

maciatkolulu
4. aug 2020

@extempore ja sa pýtam, či sa za tri týždne nebudeš bat

extempore
4. aug 2020

@maciatkolulu no ved som ti odpovedala... uvidime podla toho aka bude situacia. Za 3 tyzdne sa to moze rapídne zmenit

lucka_ke
4. aug 2020

@extempore nechápem, prečo účtočíš na mňa, odpovedala som autorke otázky a ty si sa do mňa pustila ako sršeň, trba žiť normálne a nie v strachu v izolácii, zvlášť keď je situácia aká je... predstav si, že u susedov ani rúška nemajú povinné

extempore
4. aug 2020

@lucka_ke prosim ta, kde som na teba útočila? Ved som len slusne napisala svoj nazor. Ja nežijem v strachu, ani v izolácii. Som len obozretna. Nasa MŠ je semenište bacilov aj bez korony. Rodičia posielajú chore deti, kašlú, kychajú. Tak sa snažím minimalizovať riziko - jednak kvoli 85 ročnej starkej, ktorá by prípadný covid nemusela rozchodiť a jednak si nemozeme dovoliť byt niekoľko týždňov v karanténe kvoli biznisu. Este nieco? Nebol tam ani náznak útoku na teba. Zato vy dve ste už začínali narážať na to, že som úzkostliva matka, ktorá vyciciava sociálny systém.

lucka_ke
5. aug 2020

však seď doma kľudne aj ďalší rok

extempore
5. aug 2020

@lucka_ke a kto povedal, že sedím doma?

lucka_ke
5. aug 2020

@extempore už ma prosím neoznačuj, napísala som všetko čo som chcela aj navyše

alenka7777
5. aug 2020

@lucka_ke no ja som zaevidovana aj na upsvare aj na ocr. vraj sa to pokojne moze