Paragraf a kontrola

bsodbue
23. jún 2021

Dobrý deň, chcem sa opýtať ci rovnako ako aj pocas PN môže prísť kontrola aj počas paragrafu od lekára? (1den)

kkovacovak
23. jún 2021

@bsodbue nie

bsodbue
autor
23. jún 2021

@kkovacovak ďakujem 🤗

zuzanaete
23. jún 2021

A co by mala kontrola kontrolovat? Ved si u lekara. Ak zamestnavatel akceptuje priepustlu na cely den, tak je to jeho dobra vola a nikto to neriesi.

bsodbue
autor
23. jún 2021

@zuzanaete ďakujem ☺️

miriam439
24. jún 2021

@bsodbue Naša sestrička u obvodnej lekárky si do zošita zapisuje dátum a meno, komu dala na ten deň "paragraf", vraj niekedy si zamestnávatelia zvyknú zavolať, či tam vtedy dotyčný bol...

janka54321
24. jún 2021

@zuzanaete sestrička si môže vieš evidenciu, akurát tak sama pre seba... ale nemá právo nikoho informovať, či tam pacient naozaj bol, alebo nie. Priepustky sa nekontroluje, a za evidenciu si je zodpovedný zamestnávateľ...

h2
24. jún 2021

@bsodbue Nie. Ako by sa to kontrolovalo? Veď priepustku odovzdávaš, až keď si znova v práci?

nafka0483
24. jún 2021

@miriam439 A sestricka len tak do telefonu povie informacie? Ako vie, ze na druhej strane je naozaj zamestnavatel? A aj keby bol, tak potvrdenie, na ktorej je ich peciatka a podpis hovori jasne, ze dotycny zamestnanec u nich vysetrenie absolvoval. Okrem toho je kazda navsteva evidovana v systeme, v pocitaci, cize da sa lahko overit, ci clovek na vysetri bol, ci nebol.
Skusila by sestricka u mojich lekarov len tak hocikomu do telefonu hovorit ci som tam bola alebo nie, to nesmie.

hazelgracegus
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
cacianka
30. jún 2021

Lekar a uz vobec nie sestra - nemozu podavat ziadne info o pacientovi. Ja keby vidím sestrickin zošit hned sa jej spytam na keru rit to má a ze dufam ze na telefonaty ohladom navstev a vyšetrení neodpovedá.
Bola som u lekarky ? Bola. Dala mi pečiatku na priepustku ? Dala. Napisala od- do/cely deň ? Napísala.
To musí stačiť a zamestnávateľ ani jeho "štb personalistka" nemá co pátrať.
Max upozorniť na zakonnik prace a interné pravidlá.
Ak to niekto poruší, komora sestier, jej nadriadena lekarka aj hlavny lekar VUC by mali staznost na stole.

hazelgracegus
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
bsodbue
autor
30. jún 2021

Ďakujem všetkým za odpovede, práve tým sa mi totiž tiež vyhrážali že sa zavolá lekárovi aby si preverili zamestnancov

nafka0483
30. jún 2021

@bsodbue Vyhrazat sa mozu, lekar je povinny odpovedat tak, ze o pacientoch nesmie poskytovat ziadne informacie a ze ak niekto predlozi od nich vystavene potvrdenie, tak asize to potvrduje navstevu u nich.

Myslim, ze by boli nejake moznosti v tom pripade, keby mal zamestnavatel podozrenie, ze su potvrdenia falsovane, ale to by muselo byt riesene nejakou oficialnou cestou, aby bolo mozne preverit ci lekar naozaj v dany den danu osobu vysetril.