Paragraf pre priateľa, ktorý ide so mnou na poradňu do iného mesta

tatianka26
18. apr 2022

Dobry deň mám otázku,som v pokročilom štádiu tehotenstva a idem na poradňu do iného mesta a chcem sa spýtať neviete či si môžem vypýtať paragraf pre priateľa keby ide somnou? Nie sme manželia ešte.dakujem

hazelgracegus
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sasa1310
18. apr 2022

no sprievod čiže paragraf je na sprevádzanie rodinného príslušníka, čo ty pre priateľa nie si rodinný príslušník. Takže v práci mu to nemusia uznať.

alenah31
18. apr 2022

@sasa1310 musia jej to uznat - paragr. 40 odst. 5 ZP "alebo iná osoba, ktorá so zamestnancom žije spoločne v domácnosti." Dokonca na nu moze cerpat OCR @tatianka26 normalne si to dajte orazit, len pozor na to, ze "doprovod" je plateny a ospravedlneny len na cas nevyhnutny na osetrenie + doprava tam a spat. Ak to chce na cely den - to mu fakt uznat nemusia pokial je to iekde blizko.

slavkadi
18. apr 2022

@alenah31 priepustku na sprievod partnera/partnerky áno, ale očr na partnera/partnerku sa žiaľ nedá, ocr je len na príbuzných, rozšírili okruh, ale druh/druzka tam nie je.

tatianka26
autor
18. apr 2022

@slavkadi myslela som tak že partner somnou pôjde na poradnu bude má sprevádzať tak si môže zobrať priepustku na mna?

slavkadi
18. apr 2022

@tatianka26 áno to moze

zuzana9393
19. apr 2022

@tatianka26 moze. Aj my sme to tak mali. Mala som zapalene oko a nemohla soferovat. Doktorka napisala ,,Sprievod rodinneho prislusnika". Pripadne ti nenapise nic a dopises to sama

tatianka26
autor
19. apr 2022

@zuzana9393 a to mám povedať že či by som mohla poprosiť paragraf pre priateľa?

zuzana9393
19. apr 2022

@tatianka26 ano, presne tak by som sa to spytala. Podla mna s tym nebude vobec ziadny problem. Pripadne nech si pre istotu vezme aj priepustku a oni mu ju len orazia a vyplnia

tatianka26
autor
19. apr 2022

@zuzana9393 ďakujem pomohla ste mi🙂

zuzana9393
19. apr 2022

@tatianka26 nie je zaco 🙂

tomi97
Odpoveď bola odstránená
Zobraz