Pas pre dieťa

nikaniky
13. mar 2017

Mamičky prosim o radu,kolko sa platí za vybavenie druhého pasu pre dieťa,keď sme prvý ztratily?A keby že som ho pak našla bude už neplatný?A ješte jedna otázočka,potrebujem na vybavenie druhého pasu podpis alebo suhlas partnera,keď niesme manželia?

alenkabaj
13. mar 2017

Pri strate, odcudzení alebo poškodení platného cestovného pasu bez ohľadu na vek jeho držiteľa, sa pri podaní žiadosti o vydanie cestovného pasu vyberie zvýšený správny poplatok.Pri prvej strate, odcudzení alebo poškodení cestovného pasu v dobe jeho platnosti sa vyberie dvojnásobok príslušnej sadzby.

alenkabaj
13. mar 2017

Ak ho nájdeš bude neplatný, ja som súhlas od partnera nepotrebovala

janka54321
13. mar 2017

Ked najdes ten povodny a uz bude nahlasena strata...tak je automaticky ten povodny neplatny...a staci len tvoj podpis...teda suhlas len jedneho zakonneho zastupcu...a v poplatku sa neviem vyjadrit...ale do 30. dni je poplatok 8 eur a platnost dokladu je dva roky...ale predpokladam, ze pri strate bude poplatok vyssi...ako je aj vyssie spomenute

mata1001
14. mar 2017

Ked si stratila platny pas tak budes platik poplatok plus kolok podla veku dietata a doby aku si vyberies na vyrobu a dodanie pasu.t.j.30dni, 10 alebo 2.ak si stratila neplatny pas tak poplatok neplatis, len kolok....
Ked ho najdes, tak je neplatny.
Otca dietata pri vybaveni pasu mat nemusis, staci rodny list-orig., op, dieta... 🙂

havana_frost
14. mar 2017

Pokiaľ ten prvý je len niekde doma (a si si istá - takže nedôjde k zneužitiu), tak ho nemusíte ohlasovať ako stratený. Občan môže mať 2 pasy, takže požiadaš o vystavenie druhého pasu. Keď sa ten prvý nájde - bude tiež platný podľa doby platnosti. Ak sa však vážne stratil, je lepšie ohlásiť ho ako stratený.

mata1001
14. mar 2017

@havana_frost mas pravdu ale ak si drzitelom pasu( ci uz platneho al.neplatneho) treba ho zobrat so sebou...

havana_frost
14. mar 2017

@mata1001 tak to mi nenapadlo 😕

katarinamarkova
14. mar 2017

@havana_frost môžem sa spýtať - kde s toto vyčítala? skutočne ma to zaujíma....žeby človek mohol mať dva pasy? dva slovenské pasy??
nemyslíš pas slovenský - ako občan slovenska a pas iný ako zároveň občan iného štátu?

katarinamarkova
14. mar 2017

@havana_frost
@havana_frost
http://www.minv.sk/?platnost-cestovnych-pasov
našla som 🙂 zaujímavé, ale áno je to tak

ipwoman
14. mar 2017

Ja som mala istu dobu 2 pasy. Do niektorych krajin sa neda ist s vizami inej krajiny,i ked ja som to mala z ineho dovodu.Ale tusim,ze uz sa neda mat 2 pasy platne sucasne.Cca pred 10 rokmi to nebol ziaden problem😉

ipwoman
14. mar 2017

Aha,tak este da 🙂

mata1001
15. mar 2017

@katarinamarkova obcan slov rep.ma pravo mat dva platne cest.doklady.u dospeleho je to tak ze jeden je vystaveny na 10 r.a druhy na 5rokov.U deti to je ze maju bud oba na 2roky alebo 5rokov podla veku dietata.

havana_frost
15. mar 2017

Ja dám asi vystaviť synovi druhý v polčase toho prvého. Má pas len na 2 roky a je to obmedzujúce.

mata1001
15. mar 2017

@havana_frost ano mas pravdu...malinke detuchy 🙂 sa rychlo menia tak to preto je tak kratka doba 🙂