Platnosť cestovného pasu do júna

21. feb 2024

Platnosť cestovného pasu mam do Júna ale na dovolenku cestujeme v auguste viem si teraz vybavit cestovný pas ? Nakolko od 1.4 pas nebude stáť 33 ale 50€ Dakujem

guudy
21. feb 2024

Isteze si vies teraz vybavit novy pas. Stary nezabudni odovzdat, lebo ak mas dva platne pasy, druhy sa vydava na kratsiu dobu.

andaluzia12
21. feb 2024

mnoho krajín má podmienku, že pas musíš mať platný ešte 6 mesiacov po návrate z danej krajiny, čiže musíš si vybaviť nový pas čo najskôr!

ibrunova
21. feb 2024

@andaluzia12 nemusí si čo najskôr, kým pôjdu, má čas. Starý už aj tak nebude platný.
autorka- samozrejme, môžeš si už vybaviť nový.

tilly
21. feb 2024

Jasne. Ja vždy riešim minimálne pol roka pred koncom platnosti z horeuvedeného dôvodu.
A vždy mám dva pasy.
Akurát včera mi došla sms, že mám nový hotový a môžem si prísť pre neho.

ibrunova
21. feb 2024

Platnosť pol roka po návrate neznamená, že ak idem na dovolenku v auguste, už musím ho mať pol roka vopred, ale znamená to, že ak idem na dovolenku v auguste, musí byť pas platný aspoň do februára ďalšieho roka (6 mesiacov po návrate). Kľudne môže byť vydaný v júli.

jaroe
21. feb 2024

@tilly ten nový pas ti ale bude platiť už od teraz, nie až o pol roka, či? Toho pol roka máš potom akoby 2x zaplatené...ale o je to inak? Ja by som tiež radšej uz vybavila teraz za nižší poplatok, ale aby platil až od júla napr. to sa dá?

cukorfalat
21. feb 2024

@jaroe platnost pasu je 10 rokov. Ked to prepocitas, (pretoze polroka budes mat zaplatene 2x), kvoli tomu polroku prides o 1,65eur. Neviem, ci je to az taka zavratna suma

cukorfalat
21. feb 2024

@ibrunova ona chce spravit novy pas teraz preto, lebo teraz je to este za nizsiu cenu

tilly
21. feb 2024

@jaroe veď ten starý pas odovzdáš

kvietok2012
21. feb 2024

@jaroe nie nedá

ibrunova
21. feb 2024

@cukorfalat to mi je jasné, ja som reagovala na komentáre, že aby si šla rýchlo vybaviť, aby stihla ten polrok.

jaroe
21. feb 2024

@cukorfalat ide o deti, tie majú kratšiu platnost. Alee vlastne tam to tiež nie je nejaká veľká suma, lebo deti platia podstatne menej.

jaroe
21. feb 2024

@tilly a ten starý sa odovzdáva pri podaní žiadosti o nový alebo až pri vyzdvihnutí? Už si to vôbec nepamätám🤦 a nechcem, aby boli deti cca ten mesiac bez pasu ...

ibrunova
21. feb 2024

@jaroe ak je platný, tak až pri odovzdaní nového.

tilly
21. feb 2024

@jaroe neplatný pri žiadosti.