Predĺženie pasu

moma15
5. júl 2018

Ahojte
Mám otázku, chcela by som malému predĺžiť platnosť pasu (alebo vybaviť nový neviem ako to funguje) Pôvodný pas má do polky augusta tohto roku. Koncom augusta chceme ist na dovolenku. Ak pôjdem nový pas vybaviť teraz niekedy, pôvodný pas mi zoberú? Ide mi hlavne o to že bude mesiac bez pasu a tým padom sa cca mesiac s ním mimo SK nikam nepohneme 🙂 A zasa ak ho pojdem vybavit po 17 tak sa nestihme novy spraviť do odchodu na dovolenku.Ďakujem za odpovede 🙂

jasminet
5. júl 2018

@moma15 môžeš ísť teraz a nenechá tam starý pas - odovzdá ho až pri prevzatí noveho

ibrunova
5. júl 2018

Nezoberú, ak je zatiaľ platný,až potom, keď pôjdete po nový.

moma15
autor
5. júl 2018

Ďakujem za odpoveď, nedávno som tam bola vybavovať malému pas (myslela som si že tento terajší je neplatný) a pani mi povedala že on ho ma ešte platny a ak chcem vybaviť nový musím doniesť pôvodný a na základe toho mu spravia nový..tak teraz neviem ako to funguje...

zuzanaete
5. júl 2018

@moma15 Zober so sebou stary pas na identifikaciu dietata, ale im ho tam nenechas. Povies, ze odovzdas az pri prevzati noveho. Nedavno sme tak robili dietatu pas.

luliu
5. júl 2018

Tak ako ti dievčatá poradili. Prídeš tam požiadas o nový pas s tým starým a povieš ze ho odovzdás až keď bude nový hotový. Toť vsjo

moma15
autor
5. júl 2018

Natrafila som na veľmi neprijemnu úradníčku, čiže komunikácia nula bodov, odvrkla mi len že ak chcem mu vybaviť novy musím doniesť pôvodný... Takže sa to dá áno? 🙂 ďakujem za odpoveď 🙂 🙂

jasminet
5. júl 2018

@moma15 pôvodný doniesť musíš ku žiadosti, ale povedz, že odovzdás až pri prebrati nového... Vždy to tak robím.

majusqa77
5. júl 2018

ako je pisane. Oni stary potrebuju vidiet, ale ak je platny vratia ti ho a odovzdas az ked si prides po novy

moma15
autor
5. júl 2018

Ďakujem Vám veľmi pekne baby..Zajtra tam teda skocim 🙂 🙂