PN a prípadná kontrola

21. aug 2023

Ahojte som PN zdržiavam sa stále doma keďže mám problém s nohou ale premýšľala som že keby mi náhodou príde kontrola tak nemáme zvončeky na paneláku a doktorka mi nezapisovala telefónne číslo do toho papiera na PN tak neviem že keby mi príde kontrola ako to budem vedieť. Bojím sa aby náhodou neprišli a ja aj napriek tomu že som stále doma budem mať nejaký problém. Máte niekto s tým skúsenosti? Môžu mať moje číslo a zavolať mi aj keď ho nemám na pn napísané? Vďaka

autor
21. aug 2023

Inak PN budem asi len nejakých 5 dní. Potom sa chcem vrátiť do práce ak bude môj stav tomu vyhovovať už.

luliu
21. aug 2023

Volať ti nebudú, ak prídu, budeš mať problem

mogaa
21. aug 2023

no ešte som sa nestretla s tým že na paneláku nie sú zvončeky...ale určite by počkali kým niekto pôjde do vchodu a zazvonili by na dvere.....inak bydlisko má byť riadne označené a k tomu patrí aj zvonček.....také že na paneláku neboli zvončeky by asi neprešlo.....kontrola môže počkať kým niekto ide do vchodu, dokonca musí, aby nechali list že boli na kontrole a nezastihli ťa

05071961
21. aug 2023

zdravim,ked kontrola nenajde maroda doma,necha v schranke listok aj s tel cislom,kam treba zavolat

autor
21. aug 2023

@mogaa no bohužiaľ som v prenájme a zvonček nemá nikto kto tu býva...tak hádam keď neuvidia zvonček spýtajú sa niekoho kde bývam

petamich
21. aug 2023

ked som si prenajimala byt a bola PN, tak mi lekarka na listok od PN napisala zvoncek "Fialkova" 🤷‍♀️ toto je nieco co ty musis proaktivne riesit, kazdopadne ak ta nenajdu budes musiet dokazat, ze si neporusila liecebny rezim, co bude asi narocne ale teda osobnu skusenost nemam

januska12323
21. aug 2023

Tak si kúp elektrický zvonček a namontuj. Keď nemáš ani číslo ani zvonček nie je ich povinnosť sa trepať dovnútra. Máš to mať vyriešené.

autor
21. aug 2023

@januska12323 stalo sa mi to včera takže som naozaj za jeden deň nestihla 😊

peter0123
21. aug 2023

Kamoška bola po vážnom úraze a operácii, prišla jej kontrola, ona sama ani vsať nevedela, veľakrát aj cez deň spala,väčšinou s ňou dom niekto doma. Vtedy jej muž zbehol do obchodu, kontrola zvonila dole pri vchode iba chvíľu, snažila sa natiahnuť po zvonček, ale kontrola už išla het, iba hodili lístok, ešteže v tej chvíli došiel domov jej muž a napadlo ho spýtať sa kontrolóra koho hľadajú. Keď došli do bytu, videli samú sádru a barle uznali že nemohla včas otvoriť, pri ďalšej kontrole si ju už pamätali

autor
21. aug 2023

@peter0123 ja som to vyriešila som si požičala zvonček od susedy pretože nie som momentálne schopná ísť do obchodu

lindus_esterka
21. aug 2023

@mogaa my mame bytovku bez zvoncekov a este aj oploteny areal na dialkove ovladanie, ked ku mne niekto ide tak mi musi volat z ulice 🤦🤦

luxaeterna
21. aug 2023

@lindus_esterka a najlepšie je , keď máte zvonček pokazený a spravca s tým nič nerobí

lindus_esterka
21. aug 2023

@luxaeterna to aby navstevy kričali pod oknami ako za nasich detskych cias 🙃

petamich
21. aug 2023

@lindus_esterka som si spomenula na tetaaaa moze ist Miska von 😂😂

erikaa09
21. aug 2023

Ja som bola pn a nesli nam zvončeky . Napisala som odkaz na vchod cez pc. Že dňa zvončeky nebudú fungovat z dovody vypnutia elekriny to si vedia dohladat. Ale inak na tvojom mieste zavolam na socialku a informujem sa ze kto ta ma na starosti a povedala čo je vo veci a či si mozu poznačit radsej čislo

oliviabb
22. aug 2023

Myslim si, zeby stacilo zavolat lekarke, aby tel. cislo dopisala do ePN. Urcite sa to da. Mne bola ePN vystavena v nemocnici, potom som sa mala hlasit u obvodneho. Ten mal 2 tyzdne dovolenku, volala som zastupujucej lekarke a ona vstupila do systemu, mojej pn a nahodila mi aj vychadzky.

rhodesian
22. aug 2023

Bola som PN, nemali sme zvonček. Zavolala som si do soc. poisťovne čo je vo veci a či im môžem nechať číslo pre prípad potreby. Číslo si zapísali a keď išli ku mne na kontrolu volali mi že stoja pred bránou, či má zastihnú doma. Rozospatá s bruchom ako vandel som sa "doplazila" k bráne s občianskym, skontrolovali a odišli 🙂