PNka až do pôrodu a nevyužitá dovolenka v práci

lenulka_14
4. júl 2019

Zdravím.
Nastupila som na Pnku zaciatkom aprila a nechava ma doktor na nej az do porodu respekt. materskej. V robote mi zostala nevyuzita dovolenka tak sa pytam co s tym aby mi neprepadla a podobne . Kedy mam poziadat o jej preplatenie az ked by som davala vypoved alebo ?
Dakujem kazdemu za radu ja sa do tohto nevyznam🙈

domka1205
4. júl 2019

@lenulka_14 bolo by dobre ukončiť pn skôr o tie zostatkové dni, skôr ako nastúpite na MD a ešte vyčerpať dovolenku ..tiež som to tak mala, pn do 24.6,dovolenka od 25.6-2.7, od 3.7. MD..dovolenku preplácajú iba v prípade odchodu zo zamestnania, mne hneď poslal zamestnávateľ paragraf zo zákonníka prace,že mi ju nepreplatí ale musím si vyčerpať nakoľko plynie prac.pomer 😂 ak si nevyčerpate dovolenku teraz, mala by sa preniesť..

lubik87
4. júl 2019

@lenulka_14 ostan zamestnaná aj na md potom po daj výpoveď bude trvať dva mesiace ..podľa toho ako dlho si robila ..dovolenku necerpaj ale nechaj si preplatiť v posledný deň ukončenia PP na druhý deň choď na úrad práce a budeš mať maximálnu podporu ...rodicak nech berie napríklad manžel vtedy

evittam
4. júl 2019

@lubik87 To nie je pravda. Po MD to nefunguje ako pises. Nakoľko VZ pre podporu je hrubý príjem z ktorého sa odvadzali odvody na PvN za posledne dva roky pred žiadosťou o podporu. Toto co pises funguje az po RD alebo teda po 2rokoch na MD+RD.
A prečo by mala dávať výpoveď?! Mozno sa chce vrátiť po RD.

evittam
4. júl 2019

@lenulka_14 Dovolenka ti neprepadne ale zostane. Preplatiť dovolenku je mozne az po skonceni PP . Normalne si ju nechaj a plus ti nabehne ešte za obdobie MD. Zide sa ti po RD.😉

lenulka_14
autor
4. júl 2019

Super dakujem vam 🙏🏼🙏🏼😘

evittam
4. júl 2019

@lubik87 A keby spravila co pises po RD tak ma prd a nie max.podporu. Nakoľko by sa jej neobnovil PP.
Zase niekto co tomu nerozumie ale bude rady rozdávat.

lubik87
4. júl 2019

@evittam veď tam ona píše.o výpovedi .a autokorekcia mi prepisala na md .nech je tam dva roky som nenapísala skôr som myslela už tie posledné mesiace RD keď môže.mat aj aj .takže doplnam info ..výpoveď 8 mesiacov pred ukončením RD a.bude aj maximálna aj RD 🙂
@lenulka_14

lubik87
4. júl 2019

@evittam a odkiaľ vieš že jej konci PP to som si nevšimla

evittam
4. júl 2019

@lubik87 Ked da výpoveď ako docieli max.VZ? Nestaci len preplatenie dovolenky. To skus pochopiť.

evittam
4. júl 2019

@lubik87 Ja nikde nepisem ze jej konci PP.

lubik87
4. júl 2019

@evittam a hore ? evittam

Dnes o 14:17
@lubik87 A keby spravila co pises po RD tak ma prd a nie max.podporu. Nakoľko by sa jej neobnovil PP.
Zase niekto co tomu nerozumie ale bude rady rozdávat.

evittam
4. júl 2019

@lubik87 Kde tam pisem,ze jej konci PP?!

lubik87
4. júl 2019

@evittam a čo znamená neobnovil PP ?

evittam
4. júl 2019

@lubik87 Ja som ti napisala príklad,ze ak by aj spravila co jej radis po RD tak by nemala max.podporu z dôvodu neobnovenia PP. Skus čítať s porozumením. Ci len hladas chybu lebo som ta ja upozornila na tvoje zle informacie?😀😉

lubik87
4. júl 2019

@evittam nie pýtam sa ťa že čo je to neobnovenie PP normálne ...lebo keď.raz dá výpoveď a idú jej 2 mesiace výpovedná tak ma.obnovenie ..nechápem a ešte aj kde.je zlá.:D ty skôr.hladas do koho rypnut lebo sa nevyjadril podľa.tvojho slovníka 🙂 beriem že som nenapísala po tých 2 rokoch ale čo je ešte zle ? Pýtam.sa.ta normálne keďže toto bude čakať aj mňa a švagrinú nerada by som dačo po...

evittam
4. júl 2019

@lubik87 Ty pises aby dala výpoveď tak,ze si necha celu dovolenku preplatit! Skus najskor čítať po sebe. Na to som reagovala. Cize ak da vypoved pocas RD, je na RD a beží výpovedná doba. Nic sa neobnoví a len preplatia dovolenku. Co jej nepomoze k max.podpore. Naozaj si skus najskôr naštudovať problematiku.

evittam
4. júl 2019

@lubik87 Ty musis oznámiť zamestnávateľovi,ze nastupujes vtedy a vtedy spat do práce (cize ukoncis RD a obnovi sa ti PP-mzdarka to musi nahlasit) a potom je najlepšie 1-2dni cerpat dovolenku a ukončiť PP dohodou a zvysok dovolenky preplatit. Ale to by si mala vediet. Pisem to dookola nielen ja v xy diskusiach
A do nikoho nerypem. Dovolila som si opraviť tvoje mylne a zavadzajuce informacie. To je všetko.

lubik87
4. júl 2019

@evittam no vidíš tak.sme.sa.k tomu dopracovali :D áno to som tam nenapísala že pred výpovednou . A v posledný deň nestačí jeden deň dovolenky vybrať teda ? Napísala som preplatiť ale malo.byt vyčerpať jeden deň a zvyšok preplatiť veď ináč sa to ani nedá ...

evittam
4. júl 2019

@lubik87 Tak co tam malo alebo nemalo byt ja netusim. Inak "po vojne je kazdy general"...😂😂😂

lubik87
4. júl 2019

@evittam nepýtala som sa čo tam byť malo ..zasa odpoveď na dve veci ...ale ďakujem za opravu , doplnenie a pod . Pekný deň

evittam
4. júl 2019

@lubik87 Ani ja nie. Nemas za co.

evittam
4. júl 2019

@lubik87 Inak tie tvoje odpovede neboli vobec nikomu na nic. O to ide. Tiez ti zelam pekny deň.