Pobyt - pozvanie cudzinca na Slovensku

10. jan 2023

Ahojte , má niekto osobnú skúsenosť s pobytom cudzinca na Slovensku? Prípadne s tým pozvaním? Ďakujem za všetky správy.

sasanka605
10. jan 2023

Z akej krajiny?

autor
10. jan 2023

@sasanka605 Irak ale on by chcel žiť tu na Slovensku ale je to dosť komplikované ako tak čítam. Rodinu má v Nemecku mohlo by mu to nejako pomôcť ?

sasanka605
10. jan 2023

nemyslim, kolega sa snazil dostat mamu zo syrie dlho dlho. Nakoniec prisla na pozvanie a snazi sa vybavit aby mohla zostat ale je to komplikovane a na veeelmi dlho. Oni maju rodinu aj v holandsku, to nepomoze a teda on ma zazemie aj vsetko. Starat sa o nu moze, poskytnut jej byvanie, naklady na zivot a pod. Neviem ako je to ale so zdravotnym zabezpecenim. No vysledok je ze od pred leta cakaju a cakat asi este dlho bude, zatial nema vybavene este nic.

autor
10. jan 2023

@sasanka605 Ja by som mu veľmi rada nejako pomohla ale v ich krajine asi tiež nechcú aby opustili krajinu. Nemá žiadne informácie. Pýtam sa ho čo ma nové ale myslím , že ja viem viac ako on. Človek , ktorý je šikovný má problém sa niekde dostať ale utečenci u nás veľa krát zostanú.

sasanka605
10. jan 2023

myslim ze ako utecenec ma minimalnu sancu tu zostat legalne.

birika
10. jan 2023

ved nech ho pozve rodina v nemecku...a potom sa skor dostane na slovensko

autor
10. jan 2023

@sasanka605 Myslela som hlavne utečencov na hraniciach. Uvidím či je vôbec možné aby sa sem mohol legálne dostať. Je to slušný človek , ktorý ma záujem pracovať a chcel by žiť v Európe. Poznám pár ľudí čo sú zo zahraničia ale sú tu zvyčajne len kvôli štúdiu. On by mohol ísť študovať sem ale to by tu nemohol dlhšie zostať. Videla som aj rôzne agentúry kde vedia ľuďom pomôcť ale nevedia zaručiť 100% úspešnosť.

autor
10. jan 2023

@birika neviem či by mu to mohlo pomôcť , že tam ma rodinu

lenqua_12325
10. jan 2023

Utečenec podľa Teba nieje slušný človek ?

koray
10. jan 2023

A co konkrétne chces vedieť

svetlonos
10. jan 2023

Tak v Nemecku maju zakon o zluceni rodiny a ti mu pomoct nevedia ale ty by si mu na SK pomoct chcela?
Nic v zlom, ale on slovensky adi nevie. Kam a za co by chcel ist studovat, kto by ho pocal studia zivil, unytoval, ty? Myslim, ze SK ma viac ako dost studentov. Jednym z nedostatkoveho „tovaru“ su lekari na SK, DE, AT.
Ale ako si to ten chalan/ pan a ty predstavujete tealne? Pokojne ma oprav, ak sa mylim, len sa snazim logicky a tealne uvazovat. Este predpokladam, ze si mlade mile dievca/ zena max do 30 rokov, a velmi rada pomahas.

birika
12. jan 2023

haloo, oni nech ho pozvu