Podmienky získania daňového bonusu

5petusik55
3. aug 2022

Ahojte,prosím aké podmienky musím splniť aby som mala nárok na daňový bonus ?
Som na RD do začiatku septembra. Inak pracujem na dohodu. Od začiatku roka 2022 mi z tejto dohody na účet prišlo cca 2100€, mám uplatnenu nezdaniteľnú časť.
Je možné že tento rok mi k výplate daňový bonus nedajú, ale že by som si ho mohla uplatniť potom v rodnom zučtovaní?
Jednalo by sa len o mesiace september až december. Ďakujem 🙏

alenah31
3. aug 2022

@5petusik55 pokiaľ dosiahneš za celý kal. rok 2022 zd. príjem vo výške aspoň 6-násobku min. mzdy...DB ti za celé obdobie vyplatia z RZD, ktoré si podáš v 2/2023.

5petusik55
autor
3. aug 2022

Tak to už snáď do konca roka toľko zarobím 😄 aby mi to vyšlo. Ďakujem 🙂

alenah31
3. aug 2022

@5petusik55 ide o hrubý príjem.....čiže nie o sumu čo ti prišla na účet - to už je čistá mzda (čistý príjem) "okresaná" o dane a odvody. Spočítaj si na páskach sumu - hrubý príjem. Tá suma musí byť aspoň vo výške 6-násobku min. mzdy🙂Takže ak budeš pracovať do konca roka tak to dosiahneš. A nárok na DB budeš mať za všetky kal. mesiace r. 2022 - nielen od mesiaca, za ktorý bude táto suma dosiahnutá🙂

5petusik55
autor
3. aug 2022

@alenah31 takže od januára do decembra 2022 čo mi príde na účet... Chápem ...
Doteraz DB poberal partner, len on ide na materskú , tak neviem či si to potom aj on môže uplatniť 🙂 aj keď reálne do roboty chodiť nebude

alenah31
3. aug 2022

@5petusik55 ak doteraz poberal partner tak ty si v RZD mozes uplatnit DB len za mesiace, zs ktore si ich neuplatnil on. Pocas MD si on DB uplatnovat nemoze. Materske nie je ztanitelny prijem.

sofia1
29. sep 2022

@alenah31 prosím ta a nevieš ako to je keď ex neopravnene pobera daňový bonus...spolu vôbec nekomunikujeme....a keď chcem teraz ja zahlasit v práci,že chcem poberat...čo treba urobiť?
Keď ja nahlasim tak to nejako asi kontrolujú na daňovom úrade nie?prídu na to ze ten druhy by nemal poberať....

luliu
29. sep 2022

@sofia1 oznam mu, že si ho budeš uplatňovať ty, nech ho odhlási, lebo bude mať problém. Nemal ho čo poberať ani doteraz, keby si ho nahlásila, musel by ho vratit

sofia1
29. sep 2022

@luliu len tu je problém,že nekomunikujeme spolu vobec.tak neviem ako ďalej...

luliu
29. sep 2022

@sofia1 začni ho poberať, teba to nemusí zaujímať, nahlas v práci a basta

sofia1
29. sep 2022

@luliu len v robote mi povedali,že mám si dat na sud že on ho poberá....si myslím,že to je blbosť.

luliu
29. sep 2022

@sofia1 je to blbosť, ty si to nahlas, začni poberať a DU to vyrieši s ex

sofia1
29. sep 2022

@luliu tiež si myslim.😔tak uvidím co povie šéfka

lienka.7
29. sep 2022

@sofia1 nahlásiť v praci, ze DB ideš poberat ty. Jemu to iba oznam, nech si to zrusi. Dokaz, ideálne mail si odloz. Zvyšok ta nemusi trápiť.
Ty si prvá osoba co pobera DB, on ak si ho nezruší, tak potom ho FS vyzve na vrátenie peňazí.
Šéfka s tým nič nema, DB poberas ty a hotovo. Ona nemá co do toho ti kecať.
A doteraz si ty nerobila alebo ako? Prečo.ho poberal on?

sofia1
29. sep 2022