Podpora po reťazovom pôrode

eliskarupp
5. aug 2022

ahojte prosim vas v oktobri mi konci rodicak,ako dosiahnut aby som mala najvyssiu moznu podporu?som stale zamestnana ale po skonceni rodicaku by som chcela ukoncit prac.pomer nakolko tuto pracu popri detoch by som nevedela vykonavat,chcem si hladat nieco ine
2016 som bola pol roka na pn-rizikove tehotenstvo
2017-z pnky som sla rovno na matersku
2019 som prehupla do dalsej materskej-retazovy porod.
1, ked sa maly narodil 15.10 k tomu dnu mi rodicak aj konci?
2, docitala som sa ale neviem ci to chapem spravne ze 16.10(teda den po skonceni rodicaku) by som si mala vycerpat 1 den dovolenky(zbytok si nechat preplatit)a od 17.10 ukoncit pracovny pomer dohodou?alebo uz toho 16.10 ukoncit prac.pomer?som z toho jelen🙈
velmi pekne dakujem☺️

eva233
5. aug 2022

15.10 vám konci rodicak 16.10 nástup do roboty s tým že si vezmete 1-2 dní dovolenky(16.-17.10) a k 17.10 ukončíte pracovný pomer dohodou. A zvyšok dovolenky si necháte preplatiť. Najprv však treba zamestnávateľa o tom upovedomiť, pretože on nemusi súhlasiť s ukončením PP dohodou a môže povedať, že chce aby ste dali výpoveď a aby vám plynulá výpovedná lehota počas ktorej budete čerpať dovolenku, chodiť do roboty alebo budete PN a vtedy vám najvyššia podpora nevyjde

eliskarupp
autor
9. aug 2022

@eva233 dakujem velmi pekne Evicka za odpoved.a mozem sa este spytat ak by zamestnavatel nesuhlasil a musela by som dat vypoved ja a pocas vypovednej doby vycerpat dovolebku z coho by sa mi ta podpora potom vyratavala?bude to pre mna tak velmi nevyhodne?do prace ircite nebude chciet aby som nastupila viem ze maju uz za mna dlhodobu nahradu s ktorou rataju do buducna,so mnou nerataju…cakala som ze sefka sama bude chciet somnou ukoncit pomer ale kedze by mi musela v tskom pripade vyplacat odstupne predpokladam ze caka ze PP ukocim sama.
a mozem este jednu otazku?svagrina ma uolne rovnaky pripad len s tym ze jej konci rodicak-mala sa narodila 30 oktobra,1 novembra je ale sviatok,ma si dat vycerpat dovolenku na toho 1 novembra da sa to realne ked je vzedy sviatok?alebo ked konci rodicak 30.10 tak si ma dat vyceprat dovolenku na 2.11 a k tomu dnu aj ukoncit PP?vopred velmi pekne dakujem zabodpoved☺️