Podpora v nezamestnanosti

puncovyrez
21. jan 2013

Ahojte kocky. Neviete ako je to teraz? Po skole som pracovala 3 roky. Potom som dala vypoved, poberala som podporu v nezamestnanosti 3 mesiace, potom som zasa pracovala 3 mesiace a potom som este jeden mesiac poberala podporu. Odvtedy som zamestnana 1 a pol roka. Keby dam teraz vypoved, tak uz mam narok iba na 2 mesiace podpory, lebo nie som v kuse zamestnana 2 roky? Ako to je neviete? Dakujem.

zalka
21. jan 2013

@puncovyrez áno mala by si nárok na dočerpanie podpory. Na novú podporu Ti vznikne nárok po odpracovaní 24 mesiacov v posledných troch rokov .
A ty máš zamestnanie 3m +1,5 roka .. takže stále ti tam chýba poistenie.

puncovyrez
autor
21. jan 2013

Dakujem, cize este musim odpracovat 6 mesiacov? Alebo len tri?

zalka
21. jan 2013

@puncovyrez ... 3m... ale porátaj presne dni ... aby ich bolo 730 ... lebo ináč podporu nedostaneš.

puncovyrez
autor
21. jan 2013

@zalka lebo medzi tymi 3 mesiacmi co som pracovala a terajsim zamestnanim bol tiez 1 mesiac podpopory

zalka
21. jan 2013

@puncovyrez áno ale to si dočerpávala podporu z predošlého obdobia. Tú podporu za ten mesiac Ti ani neprerátali ani nič, preto tie 3 m sa Ti rátajú do poistenia teraz.

puncovyrez
autor
21. jan 2013

ahaa dakujem, si super 🙂, pre mna to je spanielska dedina 🙂

puncovyrez
autor
20. apr 2013

@zalka ahoj zalka. Mozes mi prosim este poradit? Plati to aj vtedy ak som bola rok zamestnana na dobu urcitu? Teraz som na neurcito. Dakujem

zalka
20. apr 2013

@puncovyrez a na čo sa pýtaš? či po 2 orkoch práce budeš mať nárok na podporu .. áno budeš ... bezohladu na to že bola doba určitá a teraz je neurčitá.

tosomja
23. apr 2013

@zalka Ahoj, vedela by si poradiť aj mne? od 1. júna by som mala nastúpiť po RD do práce, z kt. som išla na MD. Lenže zamestnávateľ rozmýšľa, že mi dá výpoveď - z organizačných dôvodov alebo dohodou (kt. nepodpíšem). Chcem sa spýtať, či je lepšie čerpať dovolenku a až potom podpísať výpoveď a bude sa mi počítať príspevok v nezamestnanosti z dovolenky, alebo podpísať výpoveď hneď a potom mi vypočítajú z toho, čo som zarábala pred nástupom na MD. Kedy budem mať vyšší príspevok? Ďakujem. Môžeš aj IP.

zalka
23. apr 2013

@tosomja
ak si mala plat pred MD cca 1600 eur v hrubom ... tak máš jedno ako podpíšeš dohodu.
Ak bol plat nižší ... tak potom je potrebné čerpať 1 den dovolenky po skončení RD ... a tak podpísať dohodu o skončení PP ( nie výpovednú lehotu ) ... odstupné a preplatená dovolenka spravia to, že bude max. podpora.

sofia18
23. júl 2013

@zalka ahoj si tu ?

zalka
23. júl 2013

@sofia18 áno som tu ...

evina012
24. okt 2013

ahoj,mali ste tu debatu,ja tiez neviem spravne,som mesiac na podpore,ak sa teraz zamestnam,a nahodou ma prepustia alebo ja odidem,doplatia mi potom zvysnu podporu?niekde som citala,ze 3 mesiace ju musim poberat,az potom mam narok na jej docerpanie,v pripade,ze by som prestala robit.chcem ist do kauflandu a neviem ako bude 😒

zalka
24. okt 2013

@evina012 do 2 rokov ti ju doplatia, teda štýlom, že sa zamestnáš a skončí ti zamestnanie do 2 rokov .

evina012
24. okt 2013

dakujem velmi pekne.ja si uz pripadam ako z inej planety,po 12 -tich rokoch v jednej robote zrazu UP a vsetko je nove pre mna. 😲

zalka
24. okt 2013

@evina012 teda neviem asi som to nenapísala jasne, napr. teraz vyčerpeš 1 mesiac podporu. Zamestnáš sa, a zamestnanie skončíš o rok. Tak pôjdeš zase na UP a máš právo na doplatenie 5 mesiacov podpory.

evina012
24. okt 2013

zalka ja som to pochopila ale dakujem este raz za ochotu 🙂

zalka
24. okt 2013

@evina012 rado sa stalo 🙂

adamika
22. nov 2013

@zalka ahoj, ja som zamestnana 6 rokov u jedneho zamestnavatela, z toho som bola 2x na rodicovskej dovolenke (naposledy od 25.12.2012 do 30.4.2013). Mam narok na podporu 3 alebo 6 mesiacov? Podpora je 50% z denneho VZ?

zalka
22. nov 2013

@adamika na 6 mesačnú podporu máš nárok, 3mesačná ani neexistuje ....

adamika
22. nov 2013

@zalka do vymeriavacieho zakladu sa zapocitava aj materska?

adamika
22. nov 2013

@zalka do tych 730 dni sa zapocitava aj materska?

zalka
22. nov 2013

@adamika áno presne tak aj rodičovská ...

adamika
22. nov 2013

@zalka tak to by som mala dostat podporu 🙂 dakujem za radu.

zalka
22. nov 2013

@adamika samozrejme že máš nárok píšem to ešte raz ... na 6 mesačnú podporu v nezamestnanosti ... ved si zamestnaná 6 rokov ...

hapcicka
16. jan 2014

mam tiez otazku ohladom podpory v nezam. Prac. pomer by som ukoncila dohodou k 1. 2. 2014 a od 1. 5. 2014 nastupim na matersku. Narok na podporu by mi vznikol, kedze mam odpracovanych viac ako 2 roky. Chcela by som vsak vediet, ci je mozne poziadat po nastupe na MD o doplatenie podpory v nezam, tych zvysnych 3 mesiacov, ktore uz vlasntne nevycerpam. Vdaka.

zalka
17. jan 2014

@hapcicka áno môžeš, akurát si treba uvedomiť, že nevyplatia celý zostatok podpory ale len 50%

hapcicka
18. jan 2014

dakujem za odpoved, este by som mala otazku, z akeho vymer. zakladu mi vypocitaju davku v nezam.? T. j. ci to bude aktualny prijem alebo prijem pred 2 rokmi?

zalka
20. jan 2014

@hapcicka bude to priemer príjmov za posledné dva roky

ivuska81
23. jan 2014

Chcem sa spytat skoncil mi rodicovsky4.1.2014 pracovny pomer mi skonci 1.2 dohodou (zamestnana som od 13.9.2008 na maly sa narodil 4.1.2011)Mam narohk na podporu ak ano z coho to budu mnne pocitat?