Poistné plnenie po zlomenine

lelia
26. máj 2021

Prosim Vas, ak ste niekto mali trojitu zlomeninu clenka, dve operacie a kov Vam z nohy nevyberu, kolko ste dostali cca poistne plnenie z urazoveho poistenia.

sissy27
26. máj 2021

@lelia no každý podľa toho ako si nastavil poistku - denné odškodné počas doby liečenia, možno pobyt v nemocnici, trvalé následky podľa toho akú sumu si si nastavila pri uzatvorení poistenia...

lelia
autor
26. máj 2021

@sissy27 nastavena bola na 12000.Viem, ze sa vyplaca precentualne, ale dostala som 720 eur, co mi pride strasne malo. Za zlomeny malicek na nohe som mala 200 eur, tak ten nepomer mi nejako nesedi.

lelia
autor
26. máj 2021

@sissy27 upresnim, to je poistne plnenie na trvale nasledky

gubcikova
26. máj 2021

@lelia denne odškodné následkom úrazu máš poistené? Hospitalizáciu?

sissy27
26. máj 2021

@lelia tak si treba pozrieť tabuľky, ako to má tvoja poisťovňa ohodnotené, a teda ešte si to môžeš prebrať s lekárom, ktorý ti vypisoval tlačivo, aké trvalé následky ti tam dal. Inak by to bolo ohodnotené ak by bola napr. znížená funkčnosť končatiny, inak je ohodnotené ak ti ostane 1cm jazvička.

lelia
autor
26. máj 2021

@gubcikova ano za hospotalizaciu som dostala eur.

lelia
autor
26. máj 2021

@sissy27 no som po dvoch operaciach, jazva poriadna 🙂 . Drep neurobim,nakolko zelezo drzi, tak isto aj dole kopcom problem. Lekar nenapisal v celku nic, len ze trvale nasledky zostanu. Vyjadril sa, ze poistovne maju svojich posudkovych dr., ze nech si to zistia. Asi budem musiet zajst za dr.

gubcikova
26. máj 2021

@lelia tak ak by bolo aj denne odškodné tak suma by bola vyššia.záleží stále čo je aj na papieroch napísané trvalé následky žiaľ niektoré poisťovne majú nízke.U nás klient za zlomený členok dostal 1200€ len s denného odškodného + ešte mu prídu peniaze za trvalé následky

hviera81
26. máj 2021

neriesia sa trvale nasledky az neskor? po roku?
co mas vo vyjadreni z poistovne? ake je % trvaleho nasledku?

nina24888
26. máj 2021

@lelia takýto úraz som nemala, ale mala som zlomenú panvu na 3 miestach a 6 stavcov ... akože naraz 9 zlomenín plus otras mozgu a dostala som 690€, ale ja som to riešila po pól roku od úrazu a vraj sťahujú percenta aj zato, že sa to neriešilo hneď. Ale je pravda, že záleží od toho aká je positovna a ako je nastavená poistka 😊

sissy27
26. máj 2021

@lelia no mne je zbytočné vedieť ako to máš, nie som ani posudkový ani poisťovák 😀
trvalé následky sa riešia po roku od ukončenia liečby - buď ti to vypíše tvoj ošetrujúci lekár ak je ochotný a posnaží sa to vypísať tak, aby si z toho mala čo najviac v rámci možností, alebo to bude riešiť posudkový lekár z poisťovne, ktorý zas naopak, keďže hrá za poisťovňu, tak to bude tlačiť na minimum.

lelia
autor
26. máj 2021

@hviera81 ja som rok od urazu a teraz mam len kupelnu liecbu, kvoli korone. Tak sa odvolam a navstivim dr. Tlacivo ziadne nevypisoval, len klasicky na A4 co sa zaklada do kartoteky napisal, ze trvale nasledky zostanu aj po vybrati bocneho zeleza a druhe zelezo vyberat nebudu. Tiez mi to prislo, ze dal strasne strucny popis.

mogaa
26. máj 2021

@lelia cieľom každej poisťovne je zisk, takže ak príde k poistnému plneniu každá z nich rieši ako neplniť resp.plniť čo najmenej.....volakedy sa plnilo podľa percentuálneho vyjadrenia na koľko je úraz ohodnotený a trvalé náledky boli zvlášť....ty sa odvolať samozrejme môžeš a aj to dať prehodnotiť, či ti to ale bude niečo platné.....to nevie nik

mogaa
26. máj 2021

@lelia inak je rozdiel platiť za úrazové poistenie 15 a 50eur - v podstate za to isté...

lelia
autor
26. máj 2021

Dakujem vsetkym za vyjadrenia 🙂

hviera81
26. máj 2021

@lelia a vo vyjadreni od poistovne nie je odovodnenie?

lelia
autor
26. máj 2021

@hviera81 zatial prisli len peniaze, papier cakam. Teraz som zistila, ze moja agentka poslala do poistovne len papier o poslednej kontrole, z ktoreho mudri velmi nemozu byt 🙂. Neposlala priebeh od urazu, priebeh liecby.

hviera81
26. máj 2021

@lelia tak pockaj na rozhodnutie, tam by mali byt aj percenta a aj odovodnenie. stale sa mozes odvolat este...

loren2310
25. nov 2021

Dobrý deň, chcela by som sa opýtať aka je suma bolestného bodu u dieťaťa (5 rokov)? Zlomila si rúčku v škôlke. Ďakujem za odpoveď