Poisťovňa Dôvera a odvody

martinaju
15. júl 2021

Ahojte, som živnostníčka (necelý rok) a som tehotná. Nárok na materskú nemám ale papier sa do sociálky posiela a automaticky by som nemala platiť odvody (soc. neplatím) zaujíma ma však čo poslať do zdravotnej (Dôvera) aby som neplatila odvody ani do zdravotnej poisťovňe. Viete niekto poradiť? Dovolať sa tam je zázrak a u nás v meste zavreta pobočka 😕. Do iného mesta sa mi nechce ísť, cestovať v tomto počasí.

natalienka12
15. júl 2021

@martinaju si PN?

martinaju
autor
15. júl 2021
martinaju
autor
15. júl 2021

@natalienka12 pri nastupe na MD aj keď nemá nárok by mal za mňa platiť zdravotku štát avšak neviem čo poslať do zdravotnej lebo na socialnej mi povedali, že mi pošlu papier že nemám nárok na MD ale majú na to lehotu 60 dní. 🤷🏽‍♀️

natalienka12
15. júl 2021

@martinaju a už si nastúpila na materskú dovolenku?

martinaju
autor
15. júl 2021

@natalienka12 od 22.7. Mam nastup dnes posielam ppier na socialku ale ze oni s tym nic nemaju.

natalienka12
15. júl 2021

@martinaju aha, tak zavolaj do zdr. poisť. a oznám nástup na MD, vtedy odvody neplatíš

natalienka12
15. júl 2021

@martinaju prípadne ťa usmernia, že písomne, možno majú aj tlačivo

emilius03
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
martinaju
autor
15. júl 2021

@emilius03 tak ja si uhadim aj cely jul aby tam nahodou nieco nechýbalo, radšej nech vrátia 🙈. No pojdem skusit osobne keď nie zavolám lebo toto volnie a čakanie na operatora je ako za trest.

emilius03
Odpoveď bola odstránená
Zobraz