Pokuta za prechod na koľajniciach

simonie8
11. feb 2022

Dobry den,
Chcem sa spytat ci tu je niekto kto sa vyzna do pokut od policajtov. Dnes sesternicin syn dostal pokutu kvoli prechodu cez zeleznicne priecestie, priznam sa ani ja osobne som nevedela ze sa nesmie chodit cez kolajnice, obzvlast ked tade prechadza denne polka dediny ale ano, zakon je zakon. Policajti chceli dat pokutu 50€ na mieste ale jej syn nemal hotovost. Vraj poslu teda domov na adresu šek so sumou ktoru jej syn prepocul, vraj mu policajt povedal ze to nebude 50€ a spomenul nieco so sumou dvadsat - neviem tym padom ci 20€ alebo 120€ alebo 1020€. Vraj podla zapisov uvidia a daju najmensiu ciastku. Sek maju poslat do niekolkych mesiacov, chcem sa preto spytat ci niekto nevie alebo nema skusenost kolko tymto padom mozu platit? V okoli co som sa pytala hovoria ze to bude 20, dalsi ze 120 ale nepoznam ja ani oni osobne ziadneho cloveka ktory pracuje s policiou.
Dakujem

20erika07
11. feb 2022

@simonie8 k tej pokute sa nevyjadrim, ale dufam, ze nie pre pokutu ale pre svoj zivot, uz syn nebude prebehovat cez kolaje aj ked je to skratka 🙏

patusikk
11. feb 2022

Ja som dostala 5 eur :D na červenu som prešla cez koľaje

simonie8
autor
11. feb 2022

@20erika07 toto sme aj my vraveli. Nie je to môj syn, ale berieme to ako znamenie od Boha, že nateraz to bude len pokuta, prideme o niekoľko eur, ale mohlo sa stať aj nebodaj horšie a mohli sme prisť o neho. Može sa zaseknuť noha, šmyknuť sa, zle stupiť a nešťastie je na svege. Berieme to ako ponaučenie cele rodina a aj jeho kamarati🙂

dada0902
12. feb 2022

Aj dospelý ma strach ísť cez takéto koľajnice dietatu by som to zakázala radšej prísť domou neskôr nez ryskovat 5rokov dozadu dostal kamarát 20€ na mieste išiel cez koľajnice keď boli zatvori dole

letfenixa
12. feb 2022

@simonie8 chodiť cez koľaje sa nesmie.

marca12
12. feb 2022

@sima1415 honili ego? Snad si to decko nabuduce rozmysli,ci pojde riskovat zivot cez kolajnice. Kolko takych chytrakov bolo,co prechadzali a skoncili na cintorine.

vulka
12. feb 2022

Ja len tak na margo prebehovanla cez koľajnice. U nás takto prebehovala stredoškoláčka v domnení, že je to OK. Zakopla, spadla, vlak je odrezal obe nohy a na mieste zomrela.

sense
12. feb 2022

@vulka my máme v rodine jedného stalo sa to síce pred 20 rokmi, tiež si chcel skrátiť cestu cez koľajnice a ma odsek Ute obidve nohy....
Nevraviac o tom ze pracujem sama na železnici a viem co je to keď ti skončí mladý človek pod vlakom. V tom lepšom prípade to ma on za sebou, a rušňovodič psychickú ujmu co teda nie je nič ľahké, v horšom prípade človek pod vagonom žije a je to masaker ako poznáme z filmov.