Pokuta za prekročenie rýchlosti, keď som nebola šofér

kristina2015
7. sep 2020

Ahojte ma niekto skúsenosť v podobe že mi prišla pokuta za nameranie prekrocenej rýchlosti a nebola som šofér. Auto bolo požičané . Samozrejme prišlo mi to s fotodokumentáciou kto prektlrocil rýchlosť. Je mi jasné že auto je evidované na mňa a zaplatiť to musím . Otázka je či sa to niekde zaznamenáva nerada by som prišla o papiere keďže šofér bol niekto iný. Ďakujem

kristina2015
autor
7. sep 2020

Pokuta je celkom vysoká 201 euro nameraná prekročená rýchlosť o 34 kde mala byť 50 bola nameraná 84 . Tak teraz neviem či mám ísť na PZ to riešiť

draik
7. sep 2020

Pokuta Vám bola uložená ako držiteľke vozidla (objektívna zodpovednosť). Vás ako vodiča to nepoškodí. Buď do 15 dní zaplatíte 2/3 pokuty alebo podáte odpor a uvediete, kto vozidlo viedol. Ak sa jeho vina nepotvrdí, pokutu zaplatíte Vy.

acer11
7. sep 2020

@kristina2015 1.pokuta bola udelená,čiže o papiere neprídeš
2.druhý krát rozmýšľaj komu požičiaš auto 😉

kristina2015
autor
7. sep 2020

@draik problém je v tom že auto je rodinné. Tj je to rodinný príslušník a využíva ho často. Čo znamená objektívna zodpovednosť.?Je možné že v nedohľadne ak sa to bude opakovať ,že má zavolajú na PZ a pôjdem ja na preskúšanie či nebodaj mi vezmú papiere? Keď je vo fotodokumentacii zaznamenaný iný človek ako ja ? Alebo podať rovno odvolanie ?

kristina2015
autor
7. sep 2020

@draik pokuta pôjde zo spoločnej kasy tak to je uz jedno škoda peňazí, skôr mi ide o tú zodpovednosť a následky

draik
7. sep 2020

@kristina2015
Viď to, čo som napísal. Vás ako vodiča to nepoškodí. Pokuta nebola uložená Vám ako vodičovi ale ako držiteľovi vozidla, ktorý zodpovedá za vybrané priestupky spáchané vozidlom bez ohľadu na to, kto ho viedol.

kristina2015
autor
7. sep 2020

@draik Dakujem

kristina2015
autor
7. sep 2020

@acer11 Ziaľ auto je rodinné. Na viac áut v rodine nemáme ,pýtala som sa iné ,ale ďakujem za postreh