Poradíte ohľadom dávok a dohody o vykonaní práce?

dzein25
25. sep 2013

Našla som tu diskusiu o tomto probléme, ale sú tam rôzne názory. Preto ešte raz sa pýtam......zamestnaná som bola od roku 2004-2013 z toho 5 rokov bola rodičovská....pracovný pomer mi bol ukončený 19.8.2013......na úrade práce som evidovaná od 20.8......na sociálnej poisťovni som odovzdala potrebné papiere a pracovníčka nevedela z čoho mi budú vypočítavať nezamestnanecké, pričom rozhodnutie mi majú poslať do 60 dní. Z finančného strachu som sa dala na dohodu....je to práca od výkonu.....len teraz sa tu stále rozdeľujú názory, či aj keď zarobím hoci 40 eur mesačne mi siahnu na nezamestnanecké. (na úrade práce mi tvrdili, že pokiaľ nepresiahnem nimi určenú hranicu cca 148 eur tak nie) Teraz som v pomykove, či sa na tú prácu vykašľať, alebo nie.

buducamama1
26. sep 2013

na urade prace ti hovorili spravne, na podporu mas narok....podmienka je byt evidovnany na urade prace ci si takze mas narok a na urade prace ti spravne hovorili ze nesies prekrocit hranicu 148 lebo ta vyradia z evidencie a prides aj o podporu. ked zarabas 40 eur tak je to dobre 🙂