Poraďte mi,prosím, čo napísať do životopisu

delight1
28. aug 2018

Kocky, potrbujem pomoct s vypracovanim zivotopisu. Problém je vtom, ze este pocas VŠ som otehotnela. Dokoncila som VŠ. V 2012 som porodila 1. syna, potom v 2014 a v 2016. V januari mi konci rodic. dovolenka a ja si chcem podat ziadost do zamestnania. Ale co napisat do zivotopisu. Myslim prac. skusenenosti ☹ Prosim pomozte, ak niekto viete poradit, alebo ste mali podobnu skusenost. Ďakujem.

matazirafa
28. aug 2018

@delight1 ani počas vš si nerobila? Lebo keď nemáš čo napísať určite si hlavne nevymýšľaj

delight1
autor
28. aug 2018

@matazirafa tak ano brigadovala som v reklamnej agenture ale tak to neviem ci mam taketo veci vypisovat

jankaga
28. aug 2018

@delight1 áno napis všetky pracovné skúsenosti conmas. Ajbrigady

melody5
28. aug 2018

@delight1 Jasné, je to pracovná skúsenosť. V zásade treba uviesť všetky prac. skúsenosti, ktoré majú súvis s potenciálnou novou prácou. Je jasné, že čerství absolventi tam toho veľa nemôžu dať, zdôrazni teda, čo vieš, jazyky, poč. programy atď.

dandelion94
28. aug 2018

skús si vypracovať životopis na profesii, tam ideš krok za krokom. Určite si do životopisu daj aj brigádu, odkedy dokedy, na akej pozícii a čo si približne robila

delight1
autor
28. aug 2018

a ako som do januara ma rodic. dovolenka ale syn nastupuje od septembra do skolkz, co napisat?

delight1
autor
28. aug 2018

pisem ako hotentot 🙂 prepacte

seagul
28. aug 2018

@delight1 pracovný životopis je prehľad tvojich schopnosti a pracovných skúseností. Zamestnávatelov zaujíma, čo si robila a čo vieš ponúknuť, a nie to v akej škôlke a odkedy máš deti. Úprimne, ja zastávam názor že rodičovská dovolenka do životopisu nepatrí lebo nehovorí nič o tom čo vieš zametnavatelovi ponúknuť. Pokial by si bola počas rodicaku zamestnaná, tak ju uvadzas ako "súčasť" odpracovaných rokov, pokial máš v životopise časové medzery tak to objasnis buď v sprievodnom liste alebo na pohovore. A čím menej pracovných skúseností máš, tým je dôležitejšie zahrnúť aj brigády, prácu popri škole, dobrovoľníctvo, akúkoľvek prácu počas rodičovskej dovolenky prípadne dopĺňanie vzdelania. Nápad na životopis cez profesiu je veľmi dobrý, bude mať prehľadný formát a nič podstatne nevynechas.

delight1
autor
28. aug 2018

@seagul dakujem za tvoj cas a pomoc 🙂

takacovama
28. aug 2018

@delight1 jasne ze si tam daj aj brigadu, to sa tiez rata. na profesii ich mas vela na vyber a pekne sa to tam da krok po kroku vyplnit. prajem vela stastia pri hladani prace 🙂

eva8
28. aug 2018

doplň tam aj kadejaké kurzy alebo školenia, ktoré si prípadne absolvovala, jazykové certifikáty, ak si počas robenia diplomovej práce pôsobilana nejakom pracovisku. Všetko, čo ťa napadne. Zoraď to chronologicky a keď sa ti niečo nebude páčiť, kľudne to môžeš vynechať

eva8
28. aug 2018

prípadný pobyt v zahraničí (niektorí študenti chodia pomocou programu erazmus alebo iných programov), alebo výmenný pobyt v zahraničí - to dokazuje tvoju flexibilitu a otváranie sa novému....
Absolútni nič si z toho nerob, ak si nič také neabsolvovala, je málo študentov, ktorým to vyjde

extempore
28. aug 2018

Máš super šancu, že ťa niekto zamestná - bez pracovných skúseností a s 3 malými deťmi... 😟