Pôrod na Slovensku. Aký je rozdiel medzi E112 a E106?

galib
6. dec 2015

Viete mi poradit aky je rozdiel medzi E112 a E106 dokumentami? ak chcem porodit a byt na materskej na slovensku potrebujem obe alebo len jednu z nich? kedy a kde o ne poziadam? dakujem krasne 🙂

siijin
24. feb 2016

@galib ahoj chcela by aom sa ta spytat ci si tie dokumenty uz nasla a zacala vybavovat. Ja mam uz vsetko nachystane a vcera som zacala vyplnivat online formular pre poslanie tej E106 a neviem to vyplnit. Nevedela by si mi pomoct ak si to uz absolvovala? Dakujem 🙂

katuliena82
24. feb 2016

ja som bola poistenec Norska a stacila mi E106, aj v pripade porodu by mi stacila. Ale pred mesiacom som dala vypoved a uz som poistenec Slovenskej republiky. Ale netusim, ako je to s vybavovanim materskej, to zavisi vela od tvojej pracovnej zmluvy atd... na rodicovsky prispevok ale narok mas, ak mas trvaly pobyt na SVK a neberies davku inde.

evka0706
10. apr 2016

Ahojte,viete dakto poradit kde vybavit E112? A ci mi staci,kedze chcem ist len porodit na svk a vratit sa naspat do uk. Dva mesiace pred porodom a dva po dakujem

siijin
10. apr 2016

@evka0706 este som sice neni na sr ale aj ja som si vybavila E112 prisla mi do 2 tyzdnov a pokryva 15 tyzdnov od datumu kedy si napises ze ides na sr ..takze by ti to malo stacit ..a poradila mi to mamicka ktora uz tak odrodila..a sa mi zda ze pri tejto E112 cize S2 musis mat aj EHIC karticku

evka0706
10. apr 2016

Dakujem a prosim Ta, kde mozem poziadat o E112,vobec netusim,nebola som tehu este v Uk😊 dakujem velmi pekne

uktehu
15. dec 2016

Ahojte,dostava sa automaticky e112? Robia s tym problemy?

potvok
1. jan 2017

@siijin ahoj prosim ta ako si dopadla s tou S2? ja budem rodit za mesiac, uz som na sk, S2 aj ehic mam. uznaju mi to v porodnici?nemusela si nic platit? a potom ako si to mala s prehliadkami u detskeho? ja totiz sa uz neplanujem vratit ale kedze poberam matersku z anglicka tak mi ju nepoistia az dokym mi neskonci materska a nedam vypoved. dakujem

siijin
1. jan 2017

@potvok ahoj..tak mala som len tu S2 ale vsetci sa pytali na S1 lebo to ti pokryva vsetko a tam pri S1 ti vydaju aj docastnu karticku poistenca na SR...ako bola som na poradni u gynekologa asi 2 ci 3 krat, u zubarky raz a potom porod...sv porodnici nebol ziadny problem ani u gynekologa, len zubarka mi volala lebo robila vykaz az po skonceni platnosti tej mojej S2..cize ani s tym by nemal byt problem len ich upozorni aby ti to spravili a dali si preplatit v termine do kedy ti plati..nevyhoda je ze si nekryta a ak ochories budes si platit lebo S2 sa viaze cisto na porid a predporodne prehliadky, ktore musis absolvovat..

potvok
1. jan 2017

S1 mi bohužiaľ neuznali. A ako je to s prehliadkami bábätka?:/

siijin
1. jan 2017

@potvok v sprave som ti napisala ale napisem aj sem ak by niekto potteboval....Ak poberas matersku z UK si poistenec v UK a dieta je zevraj automaticky poitene tam kde dieta..blizsie k tomu neviem, treba sa na to ist popytat do poistovne este pred narodenin..moj partner bol v tom case na Podpore na Urade prace, cize bol poistencom na SR, cize v Dovere mi ju poistili normalne, kedze muz je na SR poistencom a tym mi ju doktorka normalne zobrala a chodime na poradne

siijin
1. jan 2017

* dieta je poistene tam kde matka 😀

potvok
1. jan 2017

@siijin dakujem za odpoved, bohužiaľ ani jeden z nas nebi poistený na SR takze si budem všetko platiť ale zevraj mi to Uk preplatí ale to som si tiež neni moc istá. Este jedna otázočka ked si skončila materskú prihlásila si sa aj na úrad prace ci len na socialku?

siijin
1. jan 2017

@potvok Matersku platenu mam do februara a neplatenu do maja..nakolko sme sa v decembri rozhodli vratit sa spat do UK som to nezistovala..muz je uz tam a zhana barak cize ja si nebudem rusit matersku az do maja..takze s tymto ti tiez nepomozem 😕

evka0706
6. jan 2017

@potvok ...ahoj...teraz som to riesila na svk...rodila som.na slovensku..a mala automaticky spada pod tvoju poistku...60 dni je poistena tam kde ty...ja som mala vseobecnu poistovnu a vsetko islo z toho...cize aj kontrola noziciek..poradna...vsetko..

potvok
6. jan 2017

@evka0706 ahoj, a ty pracuješ v zahraničí a mas poistenie na Slovensku???

evka0706
6. jan 2017

Ahoj ano pracujem v Uk a bola som poistena na Slovensku...od septembra do februara tohro roku
.ale vratila som sa skor do Uk...

evka0706
6. jan 2017

Mala som vybaveny formular S2....

potvok
7. jan 2017

Aha takze prvých 60dni by mi na malú mala platiť ta s2?🙂

evka0706
7. jan 2017

Ano lebo ty si tam nemocensky poistena..a dieta je poistene tam kde matka..a na svk plati to ze do 60 dni musis nahlasit poistovnu...pre dieta...cize mala tych 60 dni spada pod Teba..ale ja som si musela nozicky zaplatit bo doktor bol neprijemny...a robil sa dolezity aj ked prd o tom vedel..ale nehadala som sa s nim..v uk ti to aj tak preplatia ked budes mat blocek..😊...

evka0706
7. jan 2017

Ja son si volala aj do poistovne na centralu...vsetko mi potvrdili..vsetko ide na tvoju poistku..je to uz ix rokov..takze sa s nimi kludne pohadaj keby daco a povedz keby bol problem ze si to mozu overit v poistovni...najlepsia na to je vseobecna zdravotna poistovna!!!

potvok
8. jan 2017

Tak to je super. Ja som s tou s2 išla na vseobecku a tam mi to len orazitkovali a podpísali. gynekológ mi to zatiaľ neuznal. Tak uvidim ako mi budu sprijemnovat život v nemocnici a pediater...

evka0706
10. jan 2017

Aj gynekolog Ti to musi uznat..a takisto aj nemocnica..drzim palce...daj vediet potom😊

n0mi
10. jan 2017

mne orazitkovali s2 a všade som davala kopie, nikde nebol problem, potom neskor mi dosiel aj s1, kedze matersku travim tu, a vydali nam na nu karticku poistenca EU, takisto no problem.a neplatila som zatial ani cent.

potvok
10. jan 2017

@n0mi s1 mi neuznali, neviem preco, ze nejsom pracovník vyslaný pracovať do zahraničia. No co uz. Myslíš eu kartičku tu modrú? Ehic? To mam tiež.

n0mi
10. jan 2017

@potvok nie ehic. Normalne vydali mi karticku snlogom vszp.

uknovacik
29. jan 2017

@siijin ahoj,ako to dopadlo? Staci E112? KDE si rodila v akom meste?

siijin
4. máj 2017

@uknovacik ahoj prepac vobec som neregistrovala..no mala som len tu S2 a na porod mi to stacilo, malu mi poistili len skrz to, ze partner bol poisteny v tu dobu na SR..ja som rodila v Povazskej Bystrici

uknovacik
4. máj 2017

@siijin dakujem- uz som aj volala na HMRC a potvrdili ze na S1 aj tak nemam narok a S2 je pre mna aj babo na porod a vsetky vysetrenia s tym spojene 15 tyzdnov po.

chilliseasalt
16. júl 2018

z mojej skúsenosti...o formulár S1/E106 som si zažiadala v českej VZP cez info email, paní mi poslala formuláre, vysvetlila čo a ako vypísať a aké tlačivá potrebuje doložiť
v mojom prípade to bolo potvrdenie o trvalom pobyte( SR) a potvrdenie od sociálky že mi v ČR uznali materskú, pretože pracovný pomer na dobu určitú mi skončil pár dni po tom čo som na ňu nastúpila, všetko som jej odosielala naskenované obratom na email
pani bola naozaj veľmi ochotná, S1 zaslala na Slovensko...úplný rozdiel oproti evidentne kompetentnej paní na pobočke, ktorá ma odbila argumentom že keď mi končí pracovná zmluva v ČR aj napriek poberaniu materskej z ČR sa mám hlásiť v zdravotnej poisťovni na slovensku