Potrebuje dieťa pas do Čiech?

berenice8
25. feb 2014

Dobry vecer, ahojte
treba mi detsky pas pri jednodnovom vylete do ciech? ak je to novorodenec/niekolkomesacne dieta, aka je doba "trvanlivosti" pasu?dakujem

luba28
25. feb 2014

ano,je potrebny kdekolvek za hranice SR,...jeho trvanlivost je dva roky,..potom je potrebne znova vybavit a zase je na dva roky

katiehotmess
25. feb 2014

Urcite treba pas. Plati 2 roky.

ivetlo
25. feb 2014

Áno. Je potrebný. Mi sme vybavovali keď mala dcéra 4mes a je skutočne na dva roky.

dana1977
25. feb 2014

koľko sa platí za pás minuli rok to tušim bolo osem eur

alex31
25. feb 2014

dana1977 .. pokial viem, ceny sa nezmenili .. takze stale 8e
a berenice8 .. pas urcite treba .. nakoniec nikdy nevies co sa moze stat ...

samo_blaho
25. feb 2014

A kde ho tam bude potrebovať?

jadodka
25. feb 2014

Ano potrebujes! Nas 3x zastavila policajna hliadka v CR, a vzdy chceli doklady aj deti, pasy sme samozrejme mali...pas do 5rokov je na 2roky, od 5rokov na 4 ci 5rokov, teraz neviem presne

sashabb
25. feb 2014

@samo_blaho a ako dokážeš, že to dieťa v aute je tvoje?

stanislavao
25. feb 2014

samozrejem ze treba pas. jejda, co to vecne riesite. dieta, aj novorodenec potrebuje mat pri vycestovani za hranice SK pas. to je jedno, ci su to cechy, madarsko, polsko, rakusko, alebo ktorakolvek ina krajina. cena je 8 eur za vybavenie do 30 dni. ale pasy boli hotove asi za 7 - 10 dni. a kde ho tam bude potrebovat? vsade. zastavia vas policajti, bezna kontrola, musi mat dieta pas. zastavia vas hocikde v meste, dieta musi mat pas. proste musi mat dieta doklad totoznosti.

prasiatko30
25. feb 2014

@samo_blaho nahoda je svina a staci aby ich zastavili bratia cesi dopravaci a maju pekny pobyt na policajnej stanici zabezpeceny pokial sa nepreukaze co je to za dieta plus pokuta 😅

pas treba a hotovo.

lucinocka
25. feb 2014

@samo_baho ze si miesto jednodnoveho vyletu odsedis v base, ked sa obvinia za unos dietata 😀 V dnesnej dobe, by som aj rodny list brala a ne este otazky, ci treba pas..ved doklad totoznosti nie?

sarinka123
25. feb 2014

Pas treba ! Bude platný na 2 roky. Zapisat si rodic uz nemoze dieta do pasu. Dieta musi mat svoj vlastny

m_ij_ka
26. feb 2014

každé dieťa musí mať svoj pas 😉

brumka
26. feb 2014

jasne ze treba, ved dieta nemoze ma obciansky preukaz tak potrebuje mat svoj pas. moja dcerka mala svoj pas este ked to nebolo povinne a stacilo byt v pase rodica ale mi sme dospelaci pas nemali. lepsie aby malo svoj. nahodou budem chora tak manzel pojde s demi bezomna

ynett
26. feb 2014

Nakoľko dieťa nemá občiansky preukaz tak musí mať pas 🙂

katuska169
26. feb 2014

ano musi mat kazde dieta co ide za hranice ci len do ciech tak musi 🙂