Pozitívny test a PN

denjelka
8. nov 2022

Ahojte. Mám otázku, dnes mi vyšiel pozitívny test, /bola som v kontakte s nakazeným/ do práce som dnes teda nešla, ale neviem vybaviť PN. Doktorka má zákaz aby pozitívny chodili do ordinácie, dovolať sa nedá a na mail nereaguje. Z práce ma už obhanaju že či teda mám PN a ak nie, dnes mám absenciu a zajtra mám prísť..

zobaka
8. nov 2022

@denjelka ked ti nedviha a neodpoveda, daj si respirator, rusko a chod jej vykopnut dvere, alebo skusaj nonstop volat, je este jedna moznost, ze maju dovolenku

denjelka
autor
8. nov 2022

@zobaka dovolenku nemajú, kontrolovala som si to pre istotu na vuc

e1i
8. nov 2022

@denjelka nie vzdy to tam maju aktuálne

klaudscha11
8. nov 2022

Tak bohuzial, ked nedviha, tak tam ist musis. Alebo ak ti ma kto ist vyzdvihnut PN, tak skus niekoho po nu poslat.

viestta
8. nov 2022

@denjelka PN ti vie lekár vystaviť aj 3 dní spätne, takže ak nebude vystavená hneď, nič sa nestane. Zamestnavatelovi staci oznamit telefonicky, elektronická aj papierová PN moze byt doručená neskôr.

kiki234
8. nov 2022

My sme volali dr, predpisal lieky taxi nam ich doniesol. Elektrobicky nam lekar dal pn a ukoncil ju ked sme mali negativne testy cca 8den. Tiez sme nesli osobne k lekarovi. Ak nedviha sla by som osobne. Ak by ma poslala prec ukazala by som jej telefon kolko krat som volala. Mas 3 dni na to aby si dala zamestnavatelovi pn takze nebudes aj absencou aj keby velmi chceli, jednoducho zakonnik prace

lucia147852
8. nov 2022

Prvorade tvoj zamestnávateľ je chuj. A platí čo písala @viesta

lilinka88
8. nov 2022

Veď zamestnávateľovi by si tu PN tak či tak nedala, papierová karanténna PN sa dáva pacientovi po ukončení karantény. Jedine,že vystavuje tvoj dr elektronickú PN,tak by ju zamestnávateľ videl skôr