• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Poznáte dobrého advokáta z oblasti obchodného práva?

10. februára 2013 
anesim, nie, nebude, nemaj obavy, ani súdny poplatok ani trovy notára platiť nebude. Len toto odmietnutie nezabudnite urobiť kvalifikovaným spôsobom, t.j. do zápisnice u notára alebo písomne.
1. mar 2010 o 15:19  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
andzi vedela by si mi poradiť??alebo niekto?,
vlani v apríli som sa rozviedla,chcela by som pomaličky podať majetkoprávné,ale moja bývalá svokra sa nasťahovala do nášho spoločného domu s ktorým som ja nesúhlasila a ani nevedela o tom.Dom sme kúpili na hypo,ja som brala pôžičku čiže ex je spoludlžník.počula som že by som mohla od nej pýtať nájomné!!!Dá sa to fakt?môžem si od nej pýtať??Ak nechce platiť môžem to podať na súd??
Ešte k tomu pridám,že platím aj ja pôžičky ktoré som doniesla zo sebou lebo sú na mojom mene,ktorý si brali aj ex ,aj bývalá svokra na moje meno.Rozdelené ešte nemáme nič,to znamená,že ešte tam mám aj ja veci,len zopár som doniesla ,ale pôžičiek je dosť.Mesačne vychádzam aj ja tak(ešte viac)ako on platí hypo.Je pravda že dve som už splatila,neviem či tot bude brať súd do úvahy,ale mali by pretože aj ja som to musela z niečoho hradiť či nie???
Dakujem za radu.
22. mar 2010 o 14:14  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte, potrebujem radu pre kamaratku. Kupili si s manzelom byt v ktorom byvali par rokov. Manzelovi rodicia vlastnili tiez byt a rozhodli sa postavit si dom. Pretoze byt uz nepotrebovali rozhodli sa ho predat. A tu nastava problem. Kedze rodicov byt bol krajsi navrhli mladym aby sa prestahovali do ich bytu a predali svoj byt. Dohoda bola, ze peniaze za predaj bytu pojdu rodicom
a oni prepisu ich byt na mladych (co sa doteraz nestalo). Kamaratka podala ziadost o rozvod a nevie co ma podniknut aby neprisla o svoju cast bytu. Vie niekto poradit ?
22. mar 2010 o 20:51  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Dobrý deň!Mám 59 rokov som dôchodkyňa, ale popritom aj pracujem.Bývame spolu s manželom už 30 rokov.Máme spoločný byt, auto aj peniaze v banke.Ale môj manžel má psychiatrické problémy aj alkoholické.Keď má vypité tak somnou veľmi škaredo obchádza.Z rodinných dôvodov sa mi nechce rozviesť, ale ja už s ním nechcem ďalej žiť, lebo psychicky ma tíra.Chcela by som sa spýtať, načo mám nárok, keď odneho odsťahujem, bez rozvodu /peniaze, auto,byt/.Ďakujem Vám za skorú odpoveď.
28. mar 2010 o 15:26  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
majetok nadobudnuty pocas manzelstva inak ako darom, dedenim alebo restituciou patri rovnakym dielom (100%) obom manzelom - vola sa to bezpodielove spoluvlastnictvo manzelov (BSM)

mozete sa obratit na sud aby aj bez rozvodu zrusil BSM :

§148 (2) Zo závažných dôvodov, najmä ak by ďalšie trvanie bezpodielového spoluvlastníctva odporovalo dobrým mravom, môže súd na návrh niektorého z manželov toto spoluvlastníctvo zrušiť i za trvania manželstva.
28. mar 2010 o 16:55  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ja by som poprosila o radu masime vyplatit manželove sestry každu sumou 100,000 korun každu to je notarom dane ale oni chcu každa po 200,000 ako mam postupovat možu to chcet??
28. mar 2010 o 19:22  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
chciet to mozu. vy im ale musite zaplatit len 100,000.
28. mar 2010 o 21:14  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
macka tu vyplatu urob preukazatelne, t.j. napr. prevodom z tvojho uctu alebo vkladom na ucet, ak ti c. uctu nedaju, tak postovou poukazkou (a doklad si odloz)
28. mar 2010 o 21:24  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahoj, neviem, či tu niekto ešte chodí, ale potrebujem poradiť!!! Vie mi prosím niekto poradiť ohľadom dedičského konania? Som jediný priamy dedič po mojom ockovi a nebola som pozvaná na dedičské konanie!! Pre 4 rokmi zomrela ockova mamka, čiže moja stará mama, no tiež ma nevolali na pozostalosť..Kto zariaďuje dedičské konania, resp.kto dáva podklady pre dedičské konanie?? Ďakujem!
24. jún 2010 o 16:19  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@gebi to je divné... veľmi Ti neporadím, ale na konanie po mojom otcovi sme podklady podávali my (mama, sestra, ja) a podobne aj po tete, po ktorej sme dedili zo závete. To už máš zistené, že konanie začalo, alebo sa vôbec nezačalo a preto sa pýtaš?
Keď zomrela Tvoja stará mama, to asi ešte žil Tvoj otec, takže volať mali skôr jeho, nie?
24. jún 2010 o 21:54  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@gebi v prvom rade ak niekto zomrie, tak sa vykonáva tzv. predbežné vyšetrenie, t.j. predbežné (nie konečné) zisťovanie okruhu dedičov a majetku. Na toto predbežné vyšetrenie si notár volá osobu, ktorá zariaďovala pohreb a táto osoba sa aj uvádza na úmrtnom liste. Takže ak si ty nevybavovala pohreb, tak preto si nebola volaná. Až následne si notár predvolá všetkých dedičov, teda aj teba, ak o sebe tvrdíš že si jediný dedič. Pokiaľ ide o tvoju starú mamu, tam si nebola volaná preto, lebo si ani dedičkou nebola! Dedičom bol tvoj otec, ak v tom čase ešte žil.
25. jún 2010 o 10:18  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
No, ďakujem za komentáre...trochu to priblížim! Ocko zomrel pred 10 rokmi a jeho mamka(moja babička) zomrela pred 4 rokmi! Som jediná dcéra a jediná vnučka! Len je čudné, že ma proste nezavolali na konanie...no nič už je to asi premlčané!
25. jún 2010 o 13:27  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@gebi Tak v tom prípade mi z toho vychádza len jediná možnosť - tvoj otec aj tvoja babka nezanechali žiadny majetok, vtedy sa dedičské konanie automaticky zastavuje. Si si istá, že tvoj otec alebo babka mali majetok, napr. byt, dom, auto, alebo iný hodnotný majetok, napr. peniaze na vkladnej knižke, cenné papiere a pod. ?
28. jún 2010 o 20:12  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte poradte mi niekto

Mojej susedke zomrel manžel,pracuje a po pri tom poberá vdovský dôchodok 1 rok.
teraz sa dozvedela že vraj budú prepúšťať a chceli by sme vedieť,ak stratí zamestnanie,môže potom požiadať o vdovský dôchodok znova a poberať dlhšie ako jeden rok?,má jedného syna (30).Dakujem
1. júl 2010 o 08:42  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Vie niekto poradiť?? :frowning2:
4. júl 2010 o 09:46  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
pomôžte mi niekto je to súrne :frowning2:
6. júl 2010 o 13:30  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@kitti0503 nárok na vdovský dôchodok má vdova len po dobu 1 roku od smrti manžela. Po uplynutí 1 roka len vtedy, ak je splnená jedna z týchto podmienok:

a) sa stará o nezaopatrené dieťa,
b) je invalidná z dôvodu poklesu schopnosti vykonávať zárobkovú činnosť o viac ako 70% alebo
c) vychovala aspoň tri deti,
d) dovŕšila vek 52 rokov a vychovala dve deti,
e) dovŕšila dôchodkový vek.

Kedže má len 1 syna, ktorý nie je nezaopatrený, nie je invalidná a ešte nedovŕšila dôchodkový vek, tak nárok na výplatu vdovského dôchodku po uplynutí 1 roku zanikne.
6. júl 2010 o 15:32  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
vdaka andzi

Takže ked stratí zamestnanie tak nemôže poberať dalej vdovský dôchodok dobre píšem??Len 1 rok poberá každý kto na to nárok má??
6. júl 2010 o 19:23  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@kitti0503 podľa tých údajov čo si poskytla, môže poberať vdovský len po dobu 1 roka od smrti manžela, ak táto doba ešte neuplynula, tak áno, ja neviem kedy jej manžel zomrel.
6. júl 2010 o 20:27  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
andzi

Vlani v lete jej zomrel manžel. A ked sa jej skončí vdovský dôchodok napr.teraz v auguste a zamestnanie stratí v novembri tak môže znova požiadať??Alebo hned ako sa skončí vdovský dôchodok ?,
6. júl 2010 o 21:36  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@kitti0503 ak začala vdovský poberať v auguste 2009, skončí jej v auguste 2010, koniec, viac jej ho vyplácať nebudú, čo na tom nechápeš, však som to jasne napísala.
7. júl 2010 o 09:19  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Andzi ja ťa chápem čo ty píšeš,ale mi sme len to chceli vedieť,že ked stratí zamestnanie,potom či môže požiadať znova o vdovský dôchodok aj napriek tomu ked sa jej skončí 1 rok poberania..to znamená,že nie na sociálnom bude ale na vdovskom.Ale ked ani takto nie tak nie.Vdaka
7. júl 2010 o 13:03  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@kitti0503 nie nemôže
8. júl 2010 o 18:45  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
andzi
Vdaka
8. júl 2010 o 20:58  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte, neviem ci to sem patri, ale mam taky problem s byvalym priatelom, pozicala som mu pred 2 rokmi zhruba 3000 eur s tym, ze mi ich do 2 rokov vrati, doteraz sa tak nestalo. nemam vsak ziadnu pisomnu zmluvu o pozicke, len doklad o vklade na ucet jeho mamy, lebo tak to vtedy chcel kedze bol v zahranici. On mi teraz tvrdi, ze to bolo akesi majetkove vyrovanie ked sme sa rozchadzali, co je samozrejme hlupost, aj ked sme zili spolu, ale neboli sme manzelia. Neviem ci sa mi vobec oplati ist s nim do sudneho sporu a ci pravnikovi nezaplatim viac ako nakonec dostanem, prip. nedostanem. Pomoze niekto? Vopred dakujem za kazdu radu.
13. júl 2010 o 21:00  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@evea80 samozrejme, že sa ti oplatí. Zmluva o pôžičke nemusí byť písomná, stačí, že ste sa ústne dohodli a máš doklad o vložení peňazí na jeho účet. Ja by som mu určite tie peniaze nenechala.
14. júl 2010 o 18:27  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
andzi - dakujem z radu a vidim ze termin sa ti uz blizi, tak nech vsetko dobre dopadne, aj my cakame druhe dievcatko :slight_smile:
15. júl 2010 o 09:19  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ZDRAVIM VAS,
co mozem robit ,ked mi otec mojho dietata stale meska s vyzivnym aj ked mame sudom stanovene,ze do 15.teho.....ale on mi tie peniaze moze dat aj na cas kedze dostava peniaze kazdy tyzden....no na koniec mi ich aj tak da...no nebavi ma riesit jeho meskanie!!dakujem
11. dec 2010 o 23:31  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lazylady toto sa riesilo na hnonline.sk - bol tam presny postup, .. ale neiem to tam ja uz teraz najst, tak si to tam skus pohladat :slight_smile:
22. dec 2010 o 20:38  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte, ja vlastnim nehnutelnost s druhom (kazdy polku), nie sme zobrati, tyra vsak mna uz roky, uz s ato riesilo x oznameniami, teraz zacal tyrat aj maleho (nie je nastatsie jeho otec, tak aspon tieto problemy odpadaju) tak chcem od neho surne odist. bohuzial nemame kam a peniaze nemam kedze vsetky moje peniaze isli do nehnutelnosti. on ma nema z coho vyplatit a vyhraza sa mi, ze ak sa obratim na sud, aby kazal nehnutelnost predat a aby ma on potom vyplatil, tak ze on povie na sude, ze vsetko platil on a ja nic a nedostanem ani korunu. Do nehnutelnosti som dokonca investovala viac nez on, ale nebudem to vediet dokazat, nakolko to bolo vacsinou tak, ze ja som sice dala peniaze (predala som zdedeny byt po babke) ale on zhanal robotnikov, kupoval veci, takze ja nemam ani doklady co som platila, ani ako to dokazat, jemu pojde vraj svedcit jeho brat, ze ja som nic nedala...a bla-bla. Tak neviem co robit, kam ist, z coho zit...dosla som o byt po babke, o peniaze a teraz dojdem aj o dom co mam s nim...ja nechcem viac ako polovicu, aj ked som investovala do domu viac, lebo je mi jasne, ze to nemam sancu spatne dokazat, len ci neviete poradit ci mam istu aspon tu polovicu na papieri ak on zacne na sude s bratom klamat, ze ja som nedala ani korunu? alebo viete poradit dobreho pravnik a kolko bude take pojednavanie trvat a financne stat? my nemame uz teraz jde s malym byvat dufam, ze to nebude trvat roky...da sa to riesit nejako predbeznym opatrenim, ked nas tyra? (no ale aj to sa tazko dokazuje)
25. dec 2010 o 23:53  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Tvoj príspevok