Prechodový lístok na PN mám odovzdať ja, či zamestnávateľ?

anicka38
27. jún 2019

Dobrý večer.Chcem sa spýta.
Som pn,prechodovy lístok môžem do sociálnej poisťovne odovzdať aj ja či zamestnávateľ?
Dakuj

ellaafi
27. jún 2019

@anicka38 môžeš aj ty. A zamestnávateľovi kópiu, scan....

sadkoni
27. jún 2019

@anicka38 ja som vždy odovzdávala iba zamestnávateľovi a oni si riešili s poisťovňou 🙂

evittam
28. jún 2019

@anicka38 Scan zamestnavatelovi. A ty do SP a kopiu si nechaj potvrdit o prevzatí. Alebo zamestnavatelovi a ten kym to posle do SP tak aj podla toho dostaneš peniaze.

fialka1318
28. jún 2019

@anicka38 ahoj tak mne dneska akurat manzel odniesol priamo zamestnavatelovi ze to ma odniest a nahlasit on 🙂

evittam
28. jún 2019

@fialka1318 Ano ma. Ale ak to spravíš ako pisem tak vies kedy sa to dostalo do SP

fialka1318
28. jún 2019

@evittam jasne to mas pravdu 🙂 ale ja mam celkom ok zamestnavatela a papiere zasiela vzdy vcas 😉 aj pnku mi poslal nacas 😉 ja som ferova a vzdy ked idem na pnku tak im to dam dopredu vediet a aj dokedy budem marodovat a kazdu kontrolu im volam co a ako aby so mnou mohli ratat 🙂 tak sa ferovo chovaju aj s papiermi 🙂 ale dakujem 🙂

evittam
29. jún 2019

@fialka1318 Tak to ma byt. Btw.zaujimave,ze ty vies dopredu do kedy budes a ako dlho PN.

fialka1318
29. jún 2019

@evittam ano viem pretoze chodim na umele oplodnenie uz par rokov takze viem dokedy budem popripade sa to po vklade ak by to bolo pozitivne predlzi..a nadriadeny s tym rata pretoze vykonavam stresovu a fyzicky narocnu pracu vykladanie paliet a nestoji mi zato riskovat pri mnozstve injekcii a stimulaciach svoje zdravie a popripade aj zdravie dietata ..ja nechodim na marodku s kazdym soplom ako niektori ludia..preto im vzdy oznamim stimulaciu ,vklad a ako dlho sa caka kym sa ide na krv a ak by to bolo pozitivne ako teraz tak jej oznamim ze ostanem dlhsie doma...oni s tym rataju..lepsie ako sa hodit na pnku a zamestnavatel nevie co je s clovekom a ani kedy sa vrati ..mne to takto vyhovuje a zamestnavatel je rad ze vie co a ako ..pretoze to nie je klasicke oplodnenie..

fialka1318
29. jún 2019

@evittam hoci sa ludia mylne domnievaju ze je to malina ..ja som pri prvej stimulacii dostala ohss a hrozne bolesti a plnilo sa mi brucho aj vajecniky vodou neprajem nikomu..popritom som dostala lieky z ktorych som odpadavala ale brat som ich musela ..takze len tolko na vysvetlenie pret viem kedy idem na pnku a komunikujem s zamestnavatelom na jeho sukromne cislo..nakolko nemam este ani jedno dieta a 6rokov trapenia sa je dost dlha doba..a vzdy vie ze po nezdare sa hned vraciam..

evittam
29. jún 2019

@fialka1318 To je nieco ine.😉