Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Predaj nehnuteľnosti a vylúčenie detí z dedenia

maminuska
2. feb 2013

Dobrý deň ,

s exmanželom sme vyporiadali BSM a dne soms a dozvedela že majetok ktorý nadobudol z rozdelenia BSM akože predal svojej terajšej manželke a jej dcére , čím legálne v podstate vydedil svoje deti . A mám obavy že takto bude prepisovať všetko, len aby platil čo najnižšie výživné a jeho deti nedostali jednoducho nič.
Dá sa proti tomu nejak brániť? ☹

mateson
2. feb 2013

Ja myslím ,že s tým sa nič nedá robiť. On si zo svojím majetkom može robiť čo chce. A predať komu chce. Ako to súvisí s platením výživného som nepochopila. Na platenie výživného nemusí mať žiadny majetok ,ale musí mať mesačný príjem.

mateson
2. feb 2013

Ja predpokladám, že po mojom ex tiež nič nezostane a dcéra nebude mať čo dediť 😝 Čo už, treba to prijať tak ako to je.

maminuska
autor
2. feb 2013

@mateson pri určení výšky výživného sa prihlaida aj na majetk povinného , preto oteckovia /mamičky prepisuju majetky na príbuzných .
Lenže on ten majetok nepredal , on ho akože predal svojej žene a jej dcére - neviem či maju rozdelené BSM alebo dali zuženie v tomto príapade, totálne vydrbal so svojimi maloletými deťmi a radšej ho dal nevlastnej dcére ako svojim deťom . O tento majetok sme sa zaslúžili my dvaja.

mateson
2. feb 2013

@maminuska ja som pochopila, že ho predal akože 😉 Že by súd pri výživnom zisťoval aj majetok som nepočula . Pokial viem, tak ich zaujíma mesačný príjem. Ale neviem, nie som právnik. To čo spravil tvoj ex je bohužial dosť častý jav.Ja viem, že ťa to štve, ale nemáš šancu s tým nič spraviť. Je to iba jeho majetok a on o ňom rozhoduje. Či ho "akože" predá, či prepije alebo prehrá v automatoch.

jfd
2. feb 2013

@maminuska z hmotnýho majetku se výživný nevypočítává. Ale jeho zaměstnavatel může bejt jeho kámoš a napsat mu do příjmů minimum, čili nebude mít tím pádem z čeho, když nebude mít nemovitost, kterou by prodal. Každopádně je to ku, várna vůči těm dětem, to z lidskýho hlediska a z právního bych to určitě neřešila tady. Jestli jste vypořádaní majetkovje, tak s tim ale asi moc nenaděláš

maminuska
autor
2. feb 2013

@jfd ako viem že sa nevypočítava ale pri určení výživného sa vychádza aj z majetkových pomerov povinného , ja som to videla na vlastnom sude, kde sa ho sudkyna pýtala že či má nejaké nehnutelnosti a majetok.

liz_lemon
3. feb 2013

@maminuska ale ved pises, ze mate vysporiadane BSM, tak to bolo len jeho, tebe zrejme tiez nieco ostalo, takze argumenty, ze si sa o ten majetok tiez zasluzila neobstoja
a za svojho zivota si kazdy moze nakladat so svojim majetkom ako chce, a nejde o ziadne vydedenie

cecil36
3. feb 2013

Deti su neopomenutelni dedici 😉 Cize sa na nich nemoze zabudnut. A kedze tvoj ex nevie kedy odide 😀 , tak predpokladam, ze uplne vsetko nestihne prepisat. A tvoje deti budu mat na to co zostane narok 😉 Bohuzial na to co prepisal- predal uz nie, lebo on moze nakladat zo svpjim majetkom ako chce. A inak medzi nami je to prvotriedny hajzlik.

prasiatko30
3. feb 2013

Neboj sa pn to bude robit len do chvile kedy ho terajsia manzelka posle kade lahsie ked sa ocitne na ulici bez nicoho tak si uvedomize snazit sa nemechat nic svojim detom sa nevyplaca. Lebo ako on pri pripadnom rozvodovom konani s terajsou manzelkou dokaze ze tie nehnutelnosti su aj jeho ked on jej to "predal" a prepisal na nevlastnu dceru - ale vsak nech si robi ako chce mozno za 10r bude toho velmi lutovat a tvoje deti mozno pridu o dedicstvo ale co uz lepsie ako prist o zdravie

maminuska
autor
3. feb 2013

@liz_lemon ide o to že majetok počas BSM sme nadobudli spolu , rozdelili si ho a on ho hned prepísal na terajšiu manželku a jej dcéru .
Ja viem že si môže robit s tým čo chce, ale ved toto bolo len za jedným učelom , udržat majetok v rodine ale aby jeho deti nededili. Veď on ani otec preboha nemôže byť.

kaktusik007
3. feb 2013

@maminuska no holka, co ti na toto povedat.... je to legalne, mohol to spravit, a jediny dovod, pre ktory to spravil, ani podla mna nebolo ze aby jeho deti nic nededili, ale aby skor to, aby ta nastval... a to sa mu zial podarilo... nezmozes proti tomu aboslutne nic.....
ale nech ta hreje jedna vec na dusi - bozie mlyny melu pomaly, ale isto -- cize ono sa mu to vrati, neboj sa....
ty sa hlavne drz, kasli na to, ved aj tak vieme ze ked sa rozvadzame ze ked nezabezpecime deti my, matky, tak proste nase deti nikdy nic mat nebudu, hold, niektori chlapi su hajzli... ale vidis, tebe sa to uz v zivote vratilo, nasla si si dalsieho, dobreho - ja tiez dufam ze si este niekedy najdem tiez dobreho, co mi bude oporou -- a otec mojich deti??? nuz, ked sa mieni spravat takto, nech sa sprava.... sak sa mu to vrati, minimalne jeho deti mu to vratia - a ver mi, ze aj bez tvojej iniciativy --- pretoze deti su sice male, ale nie su sproste

kaktusik007
3. feb 2013

@maminuska inak, obdivujem jeho doveru voci aktualnej manzelke a dcere --- ako to prepisal? oficialne predaj, alebo daroval??? - na LV na katastri si to pozri, este darovanie by som chapala, ze ak sa manzelka a jej dcera otocia proti nemu ze by ziadal sudnou cestou prinavratenie daru, ale ak to prepisal kupnopredajnou zmluvou, tak fakt klobuk dole nad jeho dovercivostou.... a uprimne by som mu priala aby ho ta manzelka poslala kade lahsie o par tyzdnov.... ci rokov.....

liz_lemon
3. feb 2013

@maminuska zial je to vsetko v sulade so zakonmi, akurat v rozpore s moralkou
je to spina, a nie otec

zalka
3. feb 2013

@maminuska
Vieš na dedičstvo nie je právny nárok, vystrájala by si tak isto keby si sa dozvedela, že majetok kt. ste nadobudli spoločne predal a prehral ho v automatoch? Tiež by deti po nom nič nedostali.

Ale správne si podotkla, kedže netušíš či má s terajšou mng. zúžené BSM, tak jej nemohol predať danú nehnuteľnosť. Lebo počas manželstva sa kupuje majetok do BSM. Takže ak aj to predal mng. a nemá zúžené BSM, tak to predal aj sám sebe technicky ...čo je nezmysel. Ale ty nemáš právo zasahovať do jeho rozhodnutí, leda v prípade že sa bude na súde obhajovať, že nič nemá. Tak môžeš spomenúť tento podivný prevod ... ale veľké šance tomu nedávam.

maminuska
autor
3. feb 2013

@zalka prípadné dedičtvo maloletých detí je neopomenutelný nárok, takto ich aj z toho neopomenutelného nároku vylúčil.
Môj bývalý manžel je právnik , tak veľmi dobre vedel čo robí a keby majetok predal tak má z neho prašule ktoré jednoducho len transformuje do niečoho iného. Takto ten majetok len v rámci rodiny presunul na manželku a nevlastnú dcéru.
Zdá sa ti to normálne ? Morálne ?

maminuska
autor
3. feb 2013

@zalka a jasné že sa na sude bude obhajovat že nemá nič.... auto prepísané na brata, pozemok prepísaný na bratranca , on je proste chudák a ledva vyžije.

zalka
3. feb 2013

@maminuska nezdá sa mi to normálne. Ale pochop jedno, ak by ten majetok predal, peniaze nahádzal do automatu tak tiež by si vystrájala? Asi veľmi nie, proste dedičstvo sa rieši po smrti, nie za života. A nie je ani tvojou povinnosťou niečo nechať deťom.
Tiež o pár rokov sa rozhodneš predať svoj dom byt ... a peniaze minieš na cestu okolo sveta. A nikto nič nemôže namietať. Je to tvoj majetok, tvoje rozhodnutie ... tak ako sa rozhodol teraz ex. Rozhodol sa, že svojim deťom nedá nič, že už do konca života nebude vlastniť majetok, lebo by sa mohlo stať že by dedili po ňom Vaše deti.
Ale tiež nie je nikde napísané, ( kedže božie mlyny melú pomaly ale iste ) , že o pár rokov ho nevypečie nová mng. a nepošle ho s holou riťou preč. Čo ak sa mu stane úraz, a ona sa nebude chcieť o neho starať. A ak predal majetok je to jeho bordel ... lebo darované by mohol v budúcnu aspon žiadať späť. A tak ... no ktohovie ... či ho o pár rokov nestretneš žobrajúceho v meste.

Nerozčuluj sa, nestojí Ti za to.

maminuska
autor
3. feb 2013

@zalka vieš len mi je luto mojich detí , nezujíma sa , nestará sa, nechce platiť a ešte ich aj zo všetkého vylučil.

zalka
3. feb 2013

@maminuska hm.. možno časom sa spamätá ešte, a nájde si cestu k deťom.

prasiatko30
4. feb 2013

@maminuska inaksie byt tebou tak by som sa prave nad dedicstvom nevzruzovala - predpokladam ze tvoj byvaly nema miery - 90 - 45 -60 - 90 rokov , 45teploty a 60 milionov - alebo teda lepsie povedane este nejake to desatrocie pozije a co sa stane za 40-50r je na velmi dlhe lakte to sa postupne vyriesi casom. co je hlavne je treba viest deti takym sposobom aby sa nespoliehali na dedicstvo niktoreho z vas 😝

zabka88
4. feb 2013

@maminuska ahoj, nie nie je to morálne, ale právne je to bohužiaľ ok.. pravdepodobne si zúžili BSM na tento konkrétny majetok, aby mohla byť jeho manželka jediným vlastníkom.. inak by to ostalo stále v rámci BSM, takže jeho časť by bola predsa len predmetom dedičstva, sama vieš že dedí jeho manželka a deti , takže v tomto prípade by predsa len niečo deťom ostalo, sakra menej ale ostalo..

inak, ja osobne verím tomu, že Božie mlyny melú síce pomaly ale iste.. ak ho nová žena okašle, a oni zúžili BSM tak svoj majetok už nikdy neuvidí..

Tu začni písať odpoveď...

Odošli