Predané auto na moje meno tretej osobe

loli123
11. apr 2017

Dobrý deň chcela by som sa opýtať,
Predávala som auto prvý krát v novembri 2016 kupec prišiel na miesto pozrel si auto a chcel sa dohodnúť že si auto vyskúša na 2 dni a dá mi zálohu tak sme sa dohodli tak že nespiseme kúpnopredajná zmluvu nechá mi polovicu ako zálohu a nechám si technicak, myslela som si že keď nemá zmluvu že budem chránená tým... o 2 dni mu volám, píšem a on mi povie že auto a peniaze už neuvidím lebo že mi "zaplatil" za auto a že žiada aby som ho odhlásila, išla som hneď do Trenčína ho hľadať lebo jeho OP som si odfotila aby som mala o ňom údaje keďže som mu to auto zverila na skúšku. Zavolala som mu keď som bola na adrese a on mi zdvihol telefón a povedal že SŠ načakám že on pozerá TV a nejde von. Hľadala som po Trenčíne auto no nenašla som ho. Dala som naňho trestne oznámenie a stále sa to naťahuje. Dnes som mala telefonát od kupcu ktorý kúpil auto a chce aby som auto naňho odhlásila s čím som nesúhlasila,alebo si ho od neho kúpila :D ešte k tomu skončila STK a EK na aute minuly rok a odvtedy nebola spravená. Trvám na tom že chcem späť auto lebo nový kupca mi určite nedoplatí polovicu a aj tak je písané na mna takze mne príde domou pokuta za STK ... pól roka zadržiava pomalí auto a všetko bude na moje triko. Teraz neviem čo mám urobiť. Či sa mám s kupcom dohodnúť na stretnutí a zavolať tam políciu lebo on na cestách používa auto pod mojim menom a s tým ja nesúhlasím ale taktiež nesúhlasím aby takzvané používal cudziu vec keďže majiteľom autá som stále ja

persica
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
veronikaszabova
11. apr 2017

Uz by som bola davno na policii...

mirkaaa80
11. apr 2017

@loli123 neviem,co robí polícia, keď si podala trestné oznámenie....Treba ohlásiť krádež vozidla....Už keď si ho isla hľadať do Trenčína si mala ohlasit krádež.

ema234
11. apr 2017

Neviem co doteraz robis...

pribinak
11. apr 2017

10x by som bola na polícii, u právnika. Naco este cakas?

zuzana76
11. apr 2017

Nahlásiť krádež auta

sissy27
11. apr 2017

@loli123 akože už som videla aj koňa plakať aj hada cúvať, ale aby niekto dal cudziemu človeku auto na dva dni "na skúšku", tak to normálne neverím... a pol roka čakáš na zázrak... a nevieš čo máš robiť... najlepšie asi tak zájsť na políciu, porozprávať im túto story, nahlásiť krádež vozidla a navždy sa rozlúčiť s autom aj peniazmi...

moni244
11. apr 2017

vau, si dobrá, dať auto na skúšku, to bol super nápad

liana_k
11. apr 2017

Ja tomu snad ani neverim,ze pozicat auto na skusku 😮.... Uz je neskoro plakat,bohuzial. Pochybujem ze sa este dockate svojho auta ci penazi,akurat budete mat este opletacky s policiou.A ta pokuta za stk vas neminie.

dominika6
11. apr 2017

@loli123 pane bože...ľudská blbosť nemá hraníc..

simca06022011
11. apr 2017

A co si nahlasla na policii? ved to auto je "kradnute"... nahlasla si kradez a podvod? Vies, ze aj na pozicanie auta a "zalohu" sa spisuje zmluva? Kupujucemu oznam ze si kupil kradnute auto a nech si to ide riesit s predavajucim.. PRedpokladam ze ani svedka si nemala pri kupe..
TAK PRE TIE CO TOTO NAJDU ak budu hladat info o predaji auta: zmluva a papier aj na jeden cent, presne za co, preco, do kedy uhadit, do kedy "Vratit"... A vzdy so svedkom. Podvodnikov je milon, on sa moze ohanat ze zaplatil, zmluva nebola, celkova suma nikde. moze povedat ze ta suma co ti dal bola dohodnuta kupna..

limoncino
11. apr 2017

Nuž, doplatila si na svoju hlúposť. Požičať auto na skúšku, a ešte dať aj techničák a čakať naivne pol roka na.. Načo si to vlastne čakala??
Choď na políciu, hoci si myslím, že si hlavy ukrútia, pretože takúto story tam určite už dlho nemali.
Prišla si o auto, peniaze a ešte zacvakáš pokutu za STK - Darwinovu cenu pre teba

fefe123
11. apr 2017

chod na políciu a nahlás, že vieš, kde sa auto nachádza, nahlás im meno, tel a všetky údaje, čo máš o tom ďalšom človeku, čo ho od toho podvodníka kúpil... samozrejme, neupozorni ho na to, aby auto zasa nezmizlo... polícia mu auto odoberie nakoľko je napísané na teba....

jasminet
11. apr 2017

@limoncino ja som to pochopila, ze technicak si nechala ona + polovicu sumy auta... to sa da predat auto bez technicaku? nevyznam sa, pytam sa...

sam2
11. apr 2017

Ja len dufam, ze toto je vymyslene, lebo neverim, ze moze byt niekto tak blby (sorry, ale inac to nazvat neviem), ze za:
1. pozicia cudziemu cloveku auto len pre jeho pekne oci
2. ked uz vykona bod 1, ze hned ako zisti, ze bol oklamany nebezi na policiu, toboz ked ma dotycneho iniciali (preboha, ved si mala prefoteny jeho OP!!!!).... ak si teda na tej policii ozaj bola, co si nahlasila? Kradez, podvod? Lebo v takom pripade, by bol dotycny predvedeny, ty by si nemala platit pokutu, kedze auto je v evidencii vedene ako odcudzene... aj ked na druhej strane je to slovo proti slovu...
3.pyta sa po pol roku (PO POL ROKU!!!!) na MK, ze co ma robit...
Cele zle toto

limoncino
11. apr 2017

@jasminet áno, máš pravdu, prepáč, som si zle prečítala

matazirafa
11. apr 2017

Ja ti uz nechcem nakladat, ale aspon jedna rada.. zavolaj do jazykovedneho ustavu a povedz im tuto story.. to daju do slovnika ako novu definiciu optimizmu

deti95060810
11. apr 2017

Už by som len napísala do televízie - sem tam dávajú takých nešťastníkov ako si ty...potom sa zvyknú ľady pohnúť ....Pôjdu za tým krétenom čo si mu auto požičala, aj Teba si vyfotia ako naj.......roka, potom sa k tomu vyjadrí odborník a povie čo sa dá ešte robiť....
to sa ozaj nenájde právnik v tomto štáte čo by vedel ako ďálej???? Sa mi nechce veriť. Žeby všetci študovali v Bernolákove????

deti95060810
11. apr 2017

Ešte aj tu na MK je skupina právnikov. daj sa do tej skupiny a napíš čo a ako....Hádam dajú odpoveď...

simca06022011
11. apr 2017

@deti95060810 vies, oni vedia.. ale ona to riesi po pol roku... aj policia vie co ma robit, halvne ak sa neda ona odpinkat medzi dverami, lebo nam sa neraz stalo ze sme prisli na ine oddelenie a uz nas sikovali inde s tym ze ked naozaj pocuvali co chceme, odporucili ineho "kolegu"... napr. sme isli s kradezou penazenky, mali sme aj kamerovy zaznam.. a nebola to kradez, ten clovek uz totiz medzi tym urobil nieco ine - pouzil kartu, to uz islo o zneuzitie.. cize riesil to iny.. maju oni tam divocinu ale to treba rieist HNED. O pol roka je neskoro... my sme takto riadne predali auto pred 5 rokmi, zmluva, faktura vsetko prebehlo, ale bol to znamy tak nesiel chlap s nim prepisovat, ze oni to vybavia... TERAZ mojho chlapa predvolavali kvoli tomu autu, vraj ho neprepisal :DDD treba vsetko hned vyriesit, neotalat, nedat sa odpinkat :D a da sa vsetko aj bez pravnika... Fakt je ten ze pravnici neviem co robia, ale podla mna velmi dostupni nie su... ani napomocni casto.. cize ano mozno naozaj studuju neviem kde :D (bez urazky, ale este som sa nestretla s takymi co by naozaj pomohli, skor vsetko zamiest pod koberec a nech je pokoj.. fakturu poslu... )

loli123
autor
14. apr 2017

@veronikaszabova na polícii som bola asi tak 5 x a čo som im sa navolala a tlačila na nich nech to začnú riešiť sa ani spočítať nedá a uzavreli to viete ako ? Iba ako priestupok, takze keď Vám niekto takýmto spôsobom "ukradne" auto a bude Vám ho zadržiavať tak nieje to na Slovensku trestný čin ...

@mirkaaa80 áno podala som trestne oznámenie v Trenčíne auto zablokovali a dali po ním pátranie ale márne keď auto stalo celé mesiace v garáži bola som sa naň pozrieť a dohodnúť sa s tým čo to auto od toho páchateľa kúpil

@pribinak no bola som aj sa to podalo na súd lenže sudy sú tu na Slovensku aké sú to nemusím komentovať si myslím, bývala kolegyňa čaká na termín pojednávania už 1,5 roka ...

@sam2 áno ja som ho nahlásila na polícii nečakala som na nič ale neuzavreli to ako trestný čin ... akurát že tá STK , pokuty a ak by spravil nejaký problém tak idu mimo mna na jeho triko 🙂

Niektorý ste asi dobre nečítali
1. Bola som u polície hneď a tlačila som na nich nech tam nespia a niečo robia
2. Hľadala som auto aj sama, no neúspešne teraz po pól roku mi volal jeden chalanisko čo kúpil auto od toho podvodníka .... auto bolo skovane v garáži pól roka že, takze konečne viem kde je auto
3. Pokuty atd. Polícia povedala že niesu na moje triko lebo mám od toho doklad že som mala auto zadržane niekde inde

anulienka29
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kiki2255
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
modryzrebec
23. máj 2022

A mne bolo smiešne akí sú naivní tí akože "podvodníci" kým sa nedočítam takéto veci. Ja som už asi 3x zažil také ťahy že pri kúpe auta cez inzerát začali splietať niečo že auto je prihlásené na nejakú pani... A tam som ich hneď stopol. Také neexistuje! Buď je to tvoje a okamžite ideme obaja na dobravný inšpektorát odhlásiť+prepísať alebo dovidenia. Keď kupovali zase že nech im ho dám, vyplatia ho ale prepíšu neskôr... Tu som ich stopol. Nič také! Buď ideme okamžite odhlásiť alebo dovidenia. Po takých skúsenostiach si radšej priplatím v bazáre ale kľudne sa veci vybavia. Na tom som sa čudoval že ako môžu takéto skúšať? Mňa by to ani nenapadlo lebo také to je detinské, proste neveril by som že niekto na to dokáže naletieť.

mojkadlo
9. júl 2022

@loli123 A ako to dopadlo? Vratilo sa auto?