Príspevky pre slobodnú matku

20. jan 2021

Dobrý deň, som čerstvá mamička 5 mesačnej dcérky a zároveň študentka na rodičovskom príspevku. Mám 19 rokov. Niesme zosobášení . Bohužiaľ musím odísť od partnera pretože má psychicky týra. Určite nám bude bez neho lepšie. Podala som žiadosť o mestský byt nejakú garsónku alebo jedno izbák. Nevedeli by ste mi prosím poradiť či mám nárok na nejaké príspevky a čo by som mala najprv riešiť ,? Potrebujem aj nejako riešiť zverenie len do mojej starostlivosťi ? Za každú radu vám veľmi pekne ďakujem.

pribinak
20. jan 2021

Hm, otecko by mal prispievať na dieťa.

pribinak
20. jan 2021

Ak máte zle vzťahy, tak si daj súdom zveriť dieťa, tam sa úpravi aj stýk a výživné

pribinak
20. jan 2021

Nezober to zle, ale fakt má zaujíma z čoho chceš platiť ten byt?

veronikaszabova
20. jan 2021

Mas narok na RP, rodinne pridavky a alimenty od otca dietata.

aurorastone
20. jan 2021

@pribinak mestské garzonky sú aj po 50 mesačne, samozrejme závisí od mesta, takže nemusi to byť cena jak za jednoizbak v podnajme v blave za 500

veronikaszabova
20. jan 2021

@aurorastone a to kde?
U nas na dedine (Trnavsky kraj) obecny 2.izb byt 250€ plus energie.

pribinak
20. jan 2021

@aurorastone to kde stojí 50e mesačne?

aurorastone
20. jan 2021

@pribinak mestská garzonka Bánovce nad Bebravou oco tam byva

aurorastone
20. jan 2021

@veronikaszabova ja som písala o garzonke, je to samozrejme rozdiel v porovnaní s 2izbakom, to tie ceny nemôžeš určite porovnávať, a tiež som napísala závisí aj od mesta či je to blava, stredné sk alebo niekde na východe kde sú ceny úplne ine

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
veronikaszabova
20. jan 2021

@viestta a prispevok na byvanie sa neviaze nahodou na hmotnu nudzu?
Na HN narok nema, lebo dostava RP

pribinak
20. jan 2021

@viestta nie som si istá či má nárok na príspevok na bývanie. Iná má vysoký príjem rodicak + prídavky a bude musieť riesit aj výživné. Výživné má prednosť pred soc. dávkami

pribinak
20. jan 2021

@aurorastone aj s energiami?

aurorastone
20. jan 2021

@pribinak každopádne len som tým len chcela povedať ze vie nájsť aj taky byt ktorý bude schopná platiť aj z rodičaku, nepísala v akom meste žije takže len vravím ze su aj také mesta kde je to mozne

pribinak
20. jan 2021

@aurorastone čiže bez energii

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
aurorastone
20. jan 2021

@pribinak konkrétne oco elektriku platí raz za 3 mesiace 5 eur a už nič iné co sa týka réžie bytu... platím mu to cez IB takže viem, keďže všetko je teraz jednoduchšie elektronicky kvôli korone😀...náklady na energie sa väčšinou platia samostatne pri spomínaných mestských bytoch aspoň v našom meste, takže by platila tak ci tak ci bude mat byt za 1000 mesacne alebo za 50 🤷‍♀️

pribinak
20. jan 2021

@viestta nedajú. Zbytočne bude žiadať, nemá nárok. Nech si riesi výživné na dieťa a na seba. Na to nárok má.

aurorastone
20. jan 2021

@pribinak energia je väčšinou zarátana ak by bývala v podnajme my to tak platíme v BA za ten jednoizbak 😂😂😂 takže ceny nemám z brucha, ale vravím ceny za podnájmy sú xkrat vyššie ako nájom na mestský byt

kikuska872
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
makova333
21. jan 2021

@viestta na prispevok na byvanie nema narok, kedze je viazany na hmotnu nudzu a tu ona nesplna, nakolko pobera RP.

Autorka: Mas narok na rodicovsky prispevok (to poberas), rodinne pridavky a vyzivne pre dieta. Teoreticky mozes poziadat aj o prispevok na vyzivu a uhradu niektorych nakladov nevydatej matke (ziadas spolu s vyzivnym od otca dietata). Ak si studentka denneho studia mozes ziadat rodicov o vyzivne na seba. V prvom rade vsak podaj neodkladne opatrenie na zverenie dietata do vychovy a prispievanie nan. Este mozes poziadat obec (socialne oddelenie) o jednorazovu davku socialnej pomoci (Pozor je jednorazova a nie je narokovatelna, zalezi od obce a ako posudia tvoju ziadost, a necakaj nejaku velku sumu). Tu by som povedala, ze tvoje moznosti ziskat nejake peniazky asi koncia. Pravdepodobne sa budes musiet zamestnat a poprosit o pomoc rodinu.