Príspevok na rekreáciu

smochi
30. jún 2021

Viete mi povedať z vlastnej skúsenosti ako to funguje keď sú dvaja zamestnanci rovnakej firmy, nezijuci v spoločnej domácnosti a chcú ísť spolu na dovolenku? Faktúry treba vystaviť dve alebo ako ste to riešili vy?

surama
30. jún 2021

@smochi Staci jedna faktura. Proste iba jeden si to uplatni. Napr. pobyt stoji 500e, na priatela vystavia fakturu, on zaplati 500e a potom mu 275e vratia. A inokedy mozete ist na teba.

vamajka
30. jún 2021

@smochi Podla toho kolko platite ak sa obidvaja zmestite do sumy 500 staci 1 faktura a uplatni si ju 1 z vas ak je suma vyssia tak kazdy zvlast

smochi
autor
30. jún 2021

@surama cize aj keď spolu nežijeme sa to dá?

kacena4
30. jún 2021

@smochi ty si uplatnis sama na seba na svoju fakturu a on si uplatni sam na seba na svoju fakturu ak je tam nizsia suma preplatia cast a zvysok ostava nabuduce na preplatenie pri dalsej rekreacii 🙂

lilianka28
1. júl 2021

@smochi musia žiť v spoločnej domácnosti.
Takže uplatniť každý zvlášť, aj faktúru na 2x.

smochi
autor
3. júl 2021

@lilianka28 aj keď sme zamestnaní obaja v jednej firme a máme obaja narok na preplatenie?

cacianka
3. júl 2021

@smochi ved si dajte 2 faktury, kazdy za seba. A je jedno ci idete spolu, ze sa ubytujete spolu.

smochi
autor
4. júl 2021

@cacianka ideme na tri noci. Podmienka sú dve.

lilianka28
6. júl 2021

@smochi Áno, môžete aj keď ste obaja v jednej firme.
Podmienka sú MINIMÁLNE 2 noci. Takže na 3 noci a viac kľudne môžete.

cacianka
6. júl 2021

@smochi a v čom je problém ?

smochi
autor
6. júl 2021

@cacianka že nemôžeme dať dve faktúry keď ideme na tri noci v rámci jednej izby

smochi
autor
6. júl 2021

@cacianka keby sme šli na stryri noci tak on na dve môže mať a ja na dve

cacianka
6. júl 2021

Neverim. Teraz sme boli partia na 5 noci v penzióne. Manželské páry a ja s partnerom.
Mame iny trvaly pobyt, ine priezviská. A prevadzkarka nam vystavila blok a faktúry osobitne - na 5 noci mne a na 5 jemu.uuplne v pohode.

kacenka1006
11. júl 2021

@smochi no nezabudaj na jednu vec, poukaz moze uplatnit iba ten kto to platil zo svojho uctu. Teda ak ste to platiliv hotovosti tak sa to da aj na dve faktury ale ak ste to platili z jeho uctu, moze si uplatnit len on, obzvlast ak nie ste manzelia. Ak myslis, ze nezijete v jednej domacnosti, lebo mate iny trvaly pobyt,mozes cestne prehlasit ze zijete spolu na jednom z nich. Ale to vsetko zalezi ake mate pravidlá vo firme. My mame interne tlacivvo kde napises s kym si bola a aky vztah mame. A nerobili kamoske problem, ked tam bola s partnerom, ktory zil v zahranici. Ste inak obaja zamestnany dva a viac rokov vsak? Ale v principe ja by som uplatnila jednu celu dovolenku na seba a dalsiu na neho. Ale zalezi aj na vasej ekonomke.