Príspevok pri narodení dieťaťa - nejasnosti

22. nov 2021

Zdravím, chcela by som poprosiť o radu.
Vo vyhlásení o bydlisku mám dať aké dátumy do kolónky Štát, v ktorom je uhrádzané zdravotné poistenie? Trvanie od? Akože od dátumu môjho narodenia? Či čo tam uviesť?
A vraj sa môže podať elektronicky cez čipový OP, ale všade zdôrazňujú že potrebujú aj kópiu aj originál rodného listu. Tak bude stačiť teda ten scan? Snáď už nebudú potom otravovať, že to nie je OK! Vopred ďakujem za pomoc.

lucka_ke
22. nov 2021

otvorila som si tú žiadosť a nič také tam nevidím, môžeš odfotiť?

aurorastone
22. nov 2021

Áno od narodenia ja som tak písala 😊

autor
22. nov 2021

@lucka_ke Ahoj, ako som písala, je to vo vyhlásení o bydlisku, nie v žiadosti 🙂 prikladám foto z netu priamo z otvoreného tlačivá z upsvr, časť E. Už som sa dočítala na nete ze ani sami pracovníci nevedia, niektorí tam kážu dať dátumy narodenia, niektorí dátum vydania kartičky 🙈

autor
22. nov 2021

@lucka_ke och, nejak sa to rozmazalo.. snáď to vidno

autor
22. nov 2021

@aurorastone a to je v pohode, že sme sa narodili aj s mužom ešte v Československu? 😄 tieto papierovačky mi moc nejdú

jazula
22. nov 2021

Ja sa k tomu rodnému listu vyjadrím - prikladala som scany všetkých dokumentov vrátane RL, na konci som ich dala všetky elektronicky podpísať. Očividne to stačilo, peniažky prišli 🙂.
A to Vyhlásenie o bydlisku- príšernejšie tlačivo som snáď ešte nevypĺňala…dám ruku do ohňa za to, že máme určite nejaké dátumy zle 😂.

aurorastone
22. nov 2021

Som 87 takže iba rok narodenia 😁

autor
22. nov 2021

@aurorastone ok, dakujem 😊

autor
22. nov 2021

@jazula Ďakujem za info! všaaak je to úplne hrozné a divné tlačivo? Že "vyhlásenie o bydlisku"... skôr "vyhlásenie o milión osobných údajoch, ktoré už viete z iných tlačív" 🤣

katka2602
22. nov 2021

Všetko výpíš a posli mailom pracovníčka pod ktorú by si patrila keby si bola v evidencii. Keď jej niečo bude chýbať tak sa ti hneď ozve.

lienka.7
22. nov 2021

Ahojky, ja som tam dala stat Slovensko
Od kedy: rok narodenia a ze trva

Bolo to ok. Tak snad aj ty tak pochodis 😁

autor
23. nov 2021

@katka2602
@lienka.7
Ďakujem za odpovede 😊