Prosím vás akú vybrať poisťovňu a banku po návrate na Slovensko? Ďakujem

zemem
8. aug 2018
dominika6
8. aug 2018

@zemem v podstat je úplne jedno akú banku si vyberieš..každá láka nejakými výhodami a kde v jednej ušetríš na poplatkoch za účet,v inej zas ušetríš na iných poplatkoch..tak či tak je to úplne jedno..ak potrebuješ iba bežný účet,kde ti bude chodiť príjem a nejaký ten bočný sporiaci účet tak hocikde..ak už budeš riešiť hypo môžeš si obehať všetky a porovnávať ponuky..
čo sa týka poistiek,platí presne to isté..ak chceš mať poistené úplne všetko a popri tom si sporiť,tak ceny sú plus mínus tie isté všade..
samozrejme treba byť finančne gramotný

zemem
autor
8. aug 2018

@dominika6 ďakujem 😉 tak budeme vyberať podľa toho, čo prvé zbadáme 😆

sissy27
8. aug 2018

@zemem banku by som odporúčala unicredit - pokiaľ vám príde mesačne na účet 400€, tak máte všetko bez poplatku, vrátane výberov z bankomatu bez limitu na sumu, počet výberov a ktorýkoľvek bankomat (nemusí byť vôbec unicredit) po celom svete. Takisto vedenie účtu je zdarma.
Poisťovňu mám ja osobne union, spokojnosť.

zemem
autor
8. aug 2018

@sissy27 ďakujem aj za túto odpoveď. Keď s tou poisťovňou, viem ze ked sa strojček na zuby deťom dáva nie kazda prepláca, potom som počula ze nie každý lekar dobre reaguje na inu poisťovňu, s akou je práve on spokojný ....asi nenavyberam 🤔

sissy27
8. aug 2018

@zemem strojček neprepláca žiadna poisťovňa, resp. každá len nejakú časť. Berie sa to ako kozmetická záležitosť. Len v prípade vážnych diagnóz, napr. rázštep podnebia, je strojček hradený poisťovňou, takže z tohto hľadiska je to úplne jedno.
Je pravda, že nie každý lekár má zmluvy so všetkými poisťovňami, ale pokiaľ nemáte v rodine nejaké vážne diagnózy, tak je to viac-menej jedno, koho si vyberiete. Skús pozrieť na stránke všetkých troch, aké benefity ponúkajú, či sa vám niečo z toho oplatí. Akurát dnes som tu videla niekde v blogoch príspevok, že dôvera prepláca doplatky na lieky, ale presné podmienky netuším.

zemem
autor
8. aug 2018

@sissy27 ďakujem 😉

ukulela
8. aug 2018

@zemem ja som sla z tatrabanky do mbank a teraz mam unicredit - ked sme minuly rok sli do USA, tak som hladala vhodnu banku - platby v zahranici bez problemov, doma neobmedzeny pocet vyberov vo vsetkych bankomatoch, vedenie zdarma, ked pride na ucet 400 € mesacne. ... poistovnu - no ja mam doveru, problem zatial nebol, uvidime ... poistovna sa da menit kazdy rok, ucet este castejsie 🙂

dominika6
8. aug 2018

@zemem ja mám csob a max spokojnosť..mala som aj slsp a tiež tam boli výhody..každý bude chváliť to svoje

conspi
8. aug 2018

@zemem máme VÚB a SLSP.... Úprimne nechválim ani jednu 😂 poisťovňu mám ja a deti Union a som spokojná. Nad určitú sumu mi dokonca preplácajú aj mlieko na predpis. Vyšetrenia s dlhou čakačkou som mala uprednostnené. Muž má Všeobecnú ale ja by som tam nešla

zemem
autor
8. aug 2018

@dominika6 @conspi ďakujem baby 😉

kikina84
8. aug 2018

Poistovna union a banka postova..ja som spokojna

zemem
autor
9. aug 2018

@kikina84 ďakujem