Rakúske prídavky a ich dokladovanie

sovicka333
27. jún 2019

chcem sa spytat ktore poberate pridavky z rakuska. mali sme ich pozastavene vyzdiadali si papiere a teraz chcu zas dalsie. Potvrdenie odkedy mi netrva pracovny pomer. Aleja som len na materskej a on neskoncil pracovny pomer. A potvrdenie o o slovenskych rodinnych pridavkov. dokladovali ste to niektora teraz?

sovicka333
autor
27. jún 2019

@comika potvrdenie mi vyda urad prace ?

1975renca
27. jún 2019

@sovicka333 zdravím, treba im posielat všetko co požadujú, inak sa pridavkov nedockate, moze sa im niečo stratiť, zapatrosit, ked niwco chcu znovu , treba to doložiť, posielat treba vzdy len kopie, originály nepotrebuju

sovicka333
autor
27. jún 2019

@1975renca posielate postou alebo nosite osobne alebo cez prihlasovaci ucet na financaku?.

1975renca
27. jún 2019

@masenkamedvedova ano, pridavky sa kratili, na to su tabulky a schvaluju sa na dobu urcitu, potom treba doložiť co si vyziadaju

1975renca
27. jún 2019

@sovicka333 par rokov som nosila osobne, potom aj poštou, ako som mala chuť, účet na financaku zatiaľ nemam, ale je to dobrá vec, všetko vybavíte mailami

1975renca
27. jún 2019

@sovicka333 potvrdenie o piberani rod. pridavkov na sk vystavia bez problémov na upsvr

comika
27. jún 2019

@sovicka333 ano, je tam suma, aj po mesiacoch za cele obdobie co poberas, a daju ti to na pockanie

malinajahoda
27. jún 2019

@sovicka333 veď zamestnávateľ.

majkeel
28. jún 2019

Podla veku rodny list, potvrdenie o navsteve skolky alebo skoly. Dalej potvrdenie o (ne)poberani pridavkov na sk z Uradu prace, soc.veci,..) - daju na pockanie. Potvrdenie o prijme/materskej z at/sk - asi tiez ten isty urad.
Ak to chcu (zalezi od uradnika), vypytal by som si potvrdenie z prace, ze pre nich stale pracujes a iba si na materskej.
Zbezne to prelozit do nemciny (netreba overenym tlmocnikom, hodit do google translatoru a poprosit niekoho, nech to este pozrie) a osobne podat na Finanzamte.

iinuska
9. sep 2019

Ahojte,poradíte,čo odo mna chcú ???Všetkému rozumiem,len nie to, čo je napísané pod otazkou či je môj manžel zamestnaný na sk.

vroni
10. sep 2019

Potvrdenie o trvalom pobyte na SK a potvrdenie o poberani rodinnych pridavkov na SK
od roku 2017
Potvrdenie o uspesnom ukonceni prveho rocnika a potvrdenie o zapise do druheho (prelozene do nemciny) a informaciu o celkovej dlzke studia.

iinuska
10. sep 2019

@vroni ďakujem

linda276
13. jan 2022

@malinajahoda viete mi poradiť tu pani? ci by urobila aj mne potom