Riešili ste niekto zmenu priezvisk detí?

ivulik2311
19. apr 2021

Ahojte, prosim vas ked chcem zmenit detom priezviska, napisem vsetko ze neplati absolutne vyzivne, neprebera postu, nechodi na sudy. Zaujem taky ze raz za pol roka sa opyta ako sa maju, na zdravie sa vobec nepyta..otcovstvo nechcem zrusit..len zmenit to priezvisko. Riesili ste to niekto? Ak mi to aj prejde cez sud..bude mi normalne dalej chodit nahradne vyzivne? Dakujem

alenah31
19. apr 2021

@ivulik2311 otcovstvo by si ani zrusit nemohla-kuk Zakon o rodine. Ano-ak sud povoli zmenu priezviska nic to nemeni na tom, ze vyzivne plati dalej, nema to vplyv ani na nahradne vyzivne-mas nan narok nadalej.

cocolino234
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
martinaju
19. apr 2021

On musi suhlsit s tym ze zmenis priezvisko inak to nejde. Normalne mu pošleš návrh (ako mimo sudne riešenie) sestra to riešila cez pravničku a zrazu suhlasil. Pravnička povedala, že ani na sude nebude problem pretože sa o malu ani on ani jeho rodina nezaujimaju cize nie je preco mat ich priezvisko keď s nimi nemá žiadnu väzbu. Výživne plati ale to je tak všetko. Pravnička aj povedala, že ona keď sa poradi a pravnikom tak to podpíše pretože ten súd nebude pre neho absolútne príjemný hlavne sudca v talyvhto pripdoch dava neprijemne otazky. Aj tak bolo zrazu sihlasil predtym ked to riešila matka malej tak absolutne bez realcie. Povinnost platit výživne samozrejme ma nadalej.

ivulik2311
autor
19. apr 2021

@martinaju on neplati ani cent. Ked som mala sud o zvysenie, na ktorom samozrejme nebol, tak kolizny mi vravel ze si mam podat ziadost na sud, ze uz mal aj take pripady, ze to schvalili aj bez ,,otca,,. Len som nevedela ako je to s tym platenim nahr. vyzivneho. Ale tak nic za to nedam ked to vyskusam.

martinaju
19. apr 2021

@ivulik2311 trestne oznamenie podat ked neplati. Myslim zr tak ds dostanes k nahradnemu vyzivnemu. A vyzvne nema nic s priezviskom dietata. Ak je otec v rodnim liste tak je jedno ake ma dieta priezvisko

ivulik2311
autor
19. apr 2021

@martinaju to vsetko uz mam za sebou. Trestne oznamenie, exekutor, sudy. Nahradne vyzivne mi chodi od minuleho leta.

martinaju
20. apr 2021

@ivulik2311 tak uz len navrh na sud ohladom priezviska. Ano sud vie rozhodnut aj bez pritomnosti otca. Aj keby tam bol tak by sa aj na hlavu mohol postavit určite dietatku priezvisko zmenia. Aspon budu vidiet aky ma vobec zaujem takze necakala som a cim skor dala ziadost. Lebo to vybavovanie potom tiež trvá celkom dlho. Držím palce

ivulik2311
autor
20. apr 2021

@martinaju dakujem krasne