Rodičovská, koniec PP a 3 mesiace nová robota? Môže ísť naspäť na rodičovskú?

lubik87
4. jún 2019

Kočky...kamoška sa má pýtala a neviem či jej viem správne odpovedať.... je na rodičaku pracovná zmluva jej skončila na určito po 1 a pol roku...teraz má možnosť ísť do práce ale.potrebuju len na prázdniny na 3 mesiace ....je možné že by išla bez ukončenia PP opäť na rodičovskú s tým že by PP trval aby jej nabehli ešte chýbajúce mesiace a zamestnávateľ by nemusel platiť odvody? ...ďakujem 🤗

alenah31
4. jún 2019

@lubik87 ona je momentálne na platenej RD a pracovný pomer jej počas RD skončil?

lubik87
autor
4. jún 2019

@alenah31 áno presne a pracovná zmluva jej končila ešte pred nástupom.na md trvala rok a pol ..teraz má možnosť ísť do práce ale.len na 3 mesiace ju budú potrebovať ale.zamestnavatel nemá problém jej ponechať zmluvu pokiaľ nebude nič platiť...zistiť si to má ona sama ..poberá klasický do 3 rokov veku dieťaťa

alenah31
4. jún 2019

@lubik87 pokiaľ nastúpi do prace zamestnávateľ bude za ňu platiť odvody rovnako ako ona. Ona už nebude na RD, ale stále až do troch rokov ma nárok na RP a to je rozdiel.

lubik87
autor
4. jún 2019

@alenah31 no práve to sa pýtam či sa dá vrátiť nazad na RD ale ak som dobre pochopila tak už nie ?

veronikaszabova
4. jún 2019

@lubik87 ved logicky - ked bude mat status zamestnanca, zamestnavatelovi z toho plynu urcite povinnosti. Kde ste vzali, ze nemusi za nu nic platit?

alenah31
4. jún 2019

@lubik87 ak po tých troch mesiacov skončí v práci môže ísť kľudne opatovne na RD. Ale počas tých troch mesiacov bude prihlásená ako zamestnanec, čiže nie je poistencom štátu a odvody i dane platí ako každý iný.

veronikaszabova
4. jún 2019

@lubik87 a nechapem vete " aby jej nabehli este chybajuce mesiace"... ake mesiace??

alenah31
4. jún 2019

@veronikaszabova celé je to zmetené, ale akosi sme sa dopracovali k tomu o co islo🙂

beky1813
4. jún 2019

Pises strasne chaoticky. Ona moze robit a poberat rodicivsky prispevok.

lubik87
autor
4. jún 2019

@veronikaszabova veď k nároku na podporu :D
@alenah31 áno je to zmetene aj ja som už :D

lubik87
autor
4. jún 2019

@beky1813 nejde o to to viem

veronikaszabova
4. jún 2019

@lubik87 sak ale treba pisat vecne, strucne a hlavne logicky. Lebo z toho statusu sa neda nic pochopit.

lubik87
autor
4. jún 2019

No v skratke a zrozumiteľne :D pýtala sa či by sa dalo aby jej zamestnávateľ nechal plynúť Pp s tým že ona by po 3 mesiacoch išla opäť k dieťaťu na RD ale PP by plynul a zamestnávateľ by nemusel za mesiace kedy bude doma.s dieťaťom platiť odvody . Predstava toho ako to funguje pri nástupe na md a potom RD ..zmluva trvá ,odvody sa neplatia

alenah31
4. jún 2019

@lubik87 ale práve o tie odvody ide, aby mala po RD nárok na podporu musí mať platené PvN aspoň 730 dní počas posledných 4 rokov.

evittam
4. jún 2019

@alenah31 Len ta opravím-PvN musi trvať, nemusí byť platené.

alenah31
4. jún 2019

@evittam už píšem tiež jak maďar, jasné.

lubik87
autor
4. jún 2019

@evittam čiže sa vrátiť nazad na RD nedá ?

veronikaszabova
4. jún 2019

@lubik87 jasne, ze da
Ved citaj, co sa ti pise

lubik87
autor
4. jún 2019

@veronikaszabova ale.ja sa pýtam či sa.da vrátiť nazad na RD a môže.pp trvať bez platenia odvodov nie či môže odísť z práce domov to viem že sa dá byť doma s rp....

evittam
4. jún 2019

@lubik87 Skus čítať co ti tu pisu. ANO DA.

lubik87
autor
4. jún 2019

@evittam ok ..prepáč že sa pýtam ako Maďar ale z tých odpovedí mi to.teda jasné nieje...píšu že už nebude poistencom štátu keď bude prihlásená ako zamestnanec a bude musieť platiť odvody teraz zasa že nebude musieť platiť odvody aj keď bude pp trvať a o a pracovať už nebude

evittam
4. jún 2019

@lubik87 Treba citat s porozumením.
Ked si zamestnana platis odvody a aj zamestnavatel. Ak si na RD si poistenec štátu. Odvody neplatís ani ty ani zamestnavatel.

lubik87
autor
4. jún 2019

@evittam čítam s porozumením len keď najprv tvrdia jedno potom druhé ťažko sa vyberá ale idem podľa.toho čo sa mi viac pozdáva :D

evittam
4. jún 2019

@lubik87 Tak pochybujem,ze čítaš s porozumením ked si z jednoducheho textu nepochopila ako to je. A nenapisali sme to len raz. No nevadí. Skus prečítať viackrát.😉

lubik87
autor
4. jún 2019

takže posúvam.informaciu že.moze ísť pracovať na 3 m potom oznámi.zamestnavatelovi nástup na RD . Pp jej bude.trvat odvody bude.platit štát a všetci budú spokojní 😃 ..a pomýlila.ma.jedna komentujúca čo písala že platiť musí ja.som.sa.nepytala.totižto.na tie 3 mesiace v práci ale po vrátení na RD ....a tak sa.mi zdá že skôr to bolo pochopené či za.tie.3 mesiace bude platiť čo je jasné že áno ...