Rozdelenie BMS po rozvode a exekúcia

22. jan 2020

Ahojte , potrebujem informáciu môj priateľ má s ex manželkou úver 30 000€ od dňa rozvodu platil splatky on ona neprispievala a ani nechcela sa nijako dohodnúť tak to dal na súd s tým že majú rozsudok že mu má do 30 dní vyplatiť polovicu na jeho účet 60 dní a ešte nezaplatila .Máme exekútora tak chceme to podať k nemu nech vymáha od nej ona nepracuje je na rodičovskej dovolenke a nemá žiadne nehnuteľnosti ani nič . Otázka aj keď nemá jej exekútor čo zobrať tak my sa budeme s tým uverom naťahovať aj 30 rokov 🤔 kým sa to nesplati my sa chceme toho zbaviť kúpiť si dom ale toto nás už 5 rokov brzdí

vamajka
22. jan 2020

Do coho investovali tie financie? Nech to predaju a hotovo

autor
22. jan 2020

@vamajka nič nemajú o to ide peniaze sa rozplakali svadba a somariny 😕 nechcem ani viac vedieť

autor
22. jan 2020

Ja to neriešim už len proste chceme vyriešiť úver a nenaťahovat sa s ňou 😕

stela01
22. jan 2020

Evidentne áno , platíte Vy a čakáte kým ona asi bude mat dáke € a bude mat exekútor z čoho ťahať € smutne

autor
22. jan 2020

@stela01 cize mám sa zmieriť že naozaj to bude trvať dlho keďže ona do práce ani neplánuje ísť 😱

anita6666
22. jan 2020

Načo ti je chudobný magor s holou ri*tou a ešte k tomu s dlhmi???? 30 000 tis.rozflakal????? Gratulujem k tejto životnej "výhre"

autor
22. jan 2020

@anita6666 ja som dala inú otázku , a vôbec nieje magor !! To že raz spravil hlúposť ! Zarába pekne peniaze stará sa o rodinu deti ! Ani nepocítim že platí tu splátku so vzťahu som išla s tým že vedela som tak ma nepoucuj pýtala som sa úplne niečo iné

autor
22. jan 2020

@anita6666 s holou ritou kde si na to prišla ? Písala som niekde že nemáme peniaze ? Máme vkastnu firmu byt a chceme dom len nás brzdí ten úver kde figuruje stále jeho ex manželka . Kks ale vytočila som na Tom ako si dovolia zásahovat aký je a ako žijeme 🤔

stela01
22. jan 2020

Treba to platiť , a vymáhať od nej . Raz bude pracovať .

srandujete
22. jan 2020

nehnevaj sa na Anitu6666 . . . zelanie je totiz otcom myslienky. .

mondolina
22. jan 2020

A exmanželka je na rodičovskej s jeho deťmi?

autor
22. jan 2020

@mondolina nie nemajú spoločné deti

kitycat
22. jan 2020

Ked dobre zaraba tak by platenie uveru nemal byt problem. Ak chcete dom predajte byt, vezmite hypo a vyplatte ten uver. Exekutor raz tie prachy snad vymoze. Hnevaj sa na priatela, ze si vobec bol ochotny brat uver na zabavu.
Podla zalozenej temy to vyzeralo ze mate velke H, ale zla je ta ex...tiez som najskor mala rovnaky nazor ako Anita...a urcite som nebola sama ale nie kazdy tu ma gule napisat to tak od srdca

suzitok
23. jan 2020

Ak je to tak, ako píšeš, ja nevidim dôvod , preco vas jeden uver brzdi...mate predsa firmu, aj peniaze, kde je problem si vziat hypotéku, kúpiť dom? Ako suvisi ten uver s vašim bývaním?
Ja som si tiez vzala rozvedeneho muza, nemali sme firmu, ani nasporene nejake velke peniaze..tiez kazdy z nas dosiel s nejakym tým uverom z predošlého vztahu a absolutne to neovplyvnilo nase spolocne byvanie, hypotéku...najskor sme si splatky kvoli tomu nastavili na nizsie a neskor sme presli refinancom, kde sa sklbilo vsetko do jedneho...
Co sa týka ex, dlh sa moze stat nevymožiteľnym, cize sa len bude preklapat z roka na rok a bude narastat...ak sa aj zamestná, urcita cast prijmu je nepostihnutelna, cize aj to sa moze stat, ze pojde niekde na pol úväzok, alebo dohodu, aby sa jej nezrazalo nic, tiez moze vyhlasit osobny bankrot a ak nic nema ,v tom pripade od nej nevymozete nikdy nic...

nini1010
23. jan 2020

Ked tak fajne zaraba preco mate teda exekutora??

autor
23. jan 2020

@nini1010 my máme exekútora na ňu podaného nie na nás , aby to zaplatila , muž má firmu s kamarátom

nini1010
23. jan 2020

Aha chapem,zle som to pochopila.

autor
23. jan 2020

@suzitok ale brzdí nad to dosť to ovplyvňuje teraz keď chcete úver vsekto sprisnene ja som na materskej momentálne a muž keď ma na firmu jeden úver teraz byt predať nemôžme 🙈 l

stela01
23. jan 2020

Bohu žiaľ treba to vyplatiť , alebo prefinancovať . 🤷🏼‍♀️

autor
23. jan 2020

@stela01 refinancovanie sa nedá bez toho pokiaľ nevyplatí a nezbavíme sa jej ako spoludlzicky

anita6666
23. jan 2020

Ty si ešte stále nepochopila,že tahas na nohe olovenu guľu???? Nie,nezbavis sa jej! Na to si mala myslieť skôr,než si stretla pána dokonalého.

autor
23. jan 2020

@anita6666 ja sa pýtam niečo iné že či je pán dokonalý

stela01
23. jan 2020

Koľko tam ešte ostáva ?

suzitok
23. jan 2020

Zapeklita situacia...ani ja by som nadsena nebola teda 😒

autor
23. jan 2020

Ach človek sa pýta na istú vec a dostane odpovede a otazky 🤔 škoda slov žiada rada , keby sa dala vymazať diskusia lebo vidim že len rýpe sa tu a nie pomáha normálnou odpovedať čo by som rada vedela

autor
23. jan 2020

@stela01 neviem ti presne povedať koľko 🤔

robodracica
23. jan 2020

koľko rokov to uz splacate , a kolko eur mesacne?

autor
25. jan 2020

@robodracica 170€ je splátka neviem presne kolko rokov 🤔

desore
Autor odpoveď zmazal
Zobraz