Sčítanie obyvateľov, keď pracujem a žijem v Nemecku

4. mar 2021

Ahojte, potrebovala by som poradiť. Idem sa sčítať, trvale bydlisko mám na SVK ale pracujem a žijem v Nemecku. Čiže mám zapísať aj prechodne bydlisko? Dakujem

demografka
4. mar 2021

ano

autor
4. mar 2021

@demografka Dakujem 🌸

sasa1310
4. mar 2021

dnes to vraveli v rádiu. Ak žiješ v inej krajine, máš sa sčítať v tej krajine, kde žiješ. Dáš iba slovenské občianstvo. V každej EU bude postupne sčítanie v inom termíne. Tak si máš počkať tam, kde žiješ, kedy sa bude sčítavať u vás

autor
4. mar 2021

@sasa1310 čiže keď sa bude sčítavať v Nemecku, tak sa sčítam tam? Pýtam sa lebo neviem s nechcem platiť pokutu

demografka
4. mar 2021

@sasa1310 trvaly pobyt ma na SK, tak vyplni u nas a da, ze prechodne byva inde

demografka
4. mar 2021

@sasa1310 ak má fyzická osoba v Slovenskej republike trvalý pobyt je, podľa zákona o sčítaní, povinná sčítať sa v Slovenskej republike - info priamo na stranke scitanie.sk

sasa1310
4. mar 2021

@demografka tak som asi zle pochopila alebo túto základnú informáciu nepovedali. povedali, že kto žije mimo Slovenska, nech sa sčíta tam, kde žije.

sapetka
4. mar 2021

@sasa1310 a to uz preco? Kazdy obcan SR aj zijuci v inej lrajine sa la scitat.

kikus7
4. mar 2021

Toto je citované zo stránky scitanie: "Sčítava sa každý, kto má v Slovenskej republike trvalý, prechodný, tolerovaný alebo obvyklý pobyt." Vraveli to aj v správach (tie zrejme nemáte možnosť pozerať), že ak máte trvalý pobyt na SVK, ste povinná sa zúčastniť tohto sčítania na Slovensku..

leuchtturm
4. mar 2021

na stranke scitanie.sk je to jasne napisane. Mas trvaly pobyt na Slovensku? Mas. Tak sa mas scitat.

autor
4. mar 2021

@leuchtturm oki 🙂 vdaka

autor
4. mar 2021

Dakujem baby