Siahne exekútor na manželovu výplatu na mojom účte?

marika1230
5. dec 2013

manzel ma exekutora za pausal v orangeu-o pausale som ani nevedela mal ho este ako slobodny a neplatil ho.Teraz sa obavam ze nam zmrazi ucet v banke.Ucet je na moje meno ale chodi tam aj manzelova vyplata.pisala som exekutorovi ze to chceme splacat na splatky no on chce odomna posledne 3vypisy uctu bloky co platime a more zdlhavych veci,ze aby vedel kolko si mozeme dovolit splacat?nieje to blbe ked to chceme splacat ?ma s takym niecim niekto skusenost?

zivika
5. dec 2013

@marika1230 exekutori su rozny, s niektorymi sa da na splacani dohodnut, iny o tom ani nechcu pocut a treba im vyplatit dlh jednorazovo, takze super je, ze tento je aspon ochotny akceptovat splatky 🙂 tie doklady, co od vas vyzaduje, no nemusel by, ale pravo na to ma...co sa tyka zmrazenia uctu, tak ano, moze vam ho zmrazit, pokial s nim nebudete spolupracovat...teoreticky by sa tomu dalo zabranit prostrednictvom sudu, kde by si sa odmietla zucastnovat na splacani dlhu, ktory vyrobil tvoj manzel ako slobodny, ale sud by mal neisty koniec, zbytocne by si platila trovy a pravnika, takze urcite bude jednoduchsia cesta dohodnut sa s exekutorom 😉

jadodka
5. dec 2013

Tvoj ucet exekutor zablokovat nemoze a ani nemoze siahnut na financie ktore su na nom. Jedina moznost ktoru moze urobit,a tu aj urobi,ze vyda exekucny prikaz na mzdovu uctaren vo firme kde tvoj manzel pracuje,mzdarka mu bzde strhavat z vyplaty adekvatnu ciastku. Zo zakona musi byt dlh vyrovnany do jedneho roka

marika1230
autor
5. dec 2013

@zivika Obavam sa toho ze ked mu poslem vypisy uctu tak mi da taku splatku ze si potom nebudeme moct dovolit kupit ani jedne ,,gatky,, to nam prerata presne len na zivobitie.....? 😒 hmm neviem teda....este teraz ked budu vianoce ☹ Rozmyslala som ze mu poslem tento mesiac nejaku splatku aj ked nam to neschvalil ...a ziada tie papiere co si otom myslis?

luba28
5. dec 2013

@marika1230 ja by som mu ziadne doklady neposielala,na tvoj ucet siahnut nemoze,ale len manzelovi a to ako uz bolo spomenute siahnutim na jeho vyplatu,......

marika1230
autor
5. dec 2013

@jadodka no aj to cakam ze urobi,ale je to lepsia moznost nez s tym uctom kedze budu to prepocitavat len z jeho primu,je tam dlh nejakych 450e,takze nejaku 100vku si stahnu...

luba28
5. dec 2013

@marika1230 a ano splatku by som mu poslala,aby videl,ze mate snahu o vyrovnanie dlhu,....

marika1230
autor
5. dec 2013

@luba28 vdaka takto to aj urobim poslem mu splatku a uvidim ako to bude dalej prebiehat

luba28
5. dec 2013

ak je tam takyto dlh,tak ked si zisti kolko manzel zarobi tak moze ziadat celu sumu naraz,mne tak zablokoval ucet s tou sumou,ktoru pozadoval a ostalo mi 69,06 eur volnych,....

marika1230
autor
5. dec 2013

@luba28 presne toho sa obavam,ty exekutori su ako uzernici clovek sa snim chce aj dohodnut .... tak to by ma na.....l keby to takto riesil.....

jadodka
5. dec 2013

Skus mu zavolat,vypytaj si jeho cislo uctu,ze mu tam poslete prvu splatku,ale najlepsie by bolo aby ho stale kontaktoval tvoj manzel,450€ nieje az tak vela,poznam rodiny kde bola zena na materskej,muz zarobil 600 €, a dlh mali 4000€, to je na slucku,ci idu vianoce,ci nie...do roka to muselo byt vyrovnane...dlh horko tazko vyrovnali a exekutor to drzal na svojom ucte dalsieho pol roka,neposlal to vymahajucemu,a zas dalsie poplatky za zdranie,v tomto state sa pravdy nedovolas...ked ti maju zobrat,zoberu 2x,ked ti maju dat,nedaju nic. Hned ako bude dlh vyplateny vyziadaj si od exekutora ukoncenie exekucie pisomne

denkaajejdeti
5. dec 2013

@marika1230 Ak je to 450 eur, tak by som to riešila jednorazovo - vyplatiť dlžobu a mať svätý pokoj (myslím, že aj exekútor to ocení, ani jemu sa nechce piplať vo vašich účtoch...). Tak hold budú skromné Vianoce (mužík sa snáď uvedomí, že dlhy k správnemu chlapovi nepatria), ak by to nevychádzalo (nemáte odložené nič bokom) požiadajte o pôžičku rodičov z oboch strán (keď dajú/požičajú vaši 150 eur, svokrovci 150 eur a vy tých 150 eur - máte po probléme). Myslím, že by vás viac potešila pomoc s exekúciou ako zbytočné kravinky pod stromčekom (samozrejme deťom niečo pod stromček musí byť 🙂 ), dohodnite sa s nimi. Ak vám plánujú nakúpiť darčeky len za cca 50 eur (a nechcú Vianoce riešiť peniazmi, ale darčekami pod stromček), tak sa dohodnite na bezúročnej pôžičke voči obom stranám a od nového roka im každý mesiac poctivo splácajte (napr. 3 mesiace po 50 eur vašim + 3 mesiace po 50 eur svokrovcom). Tých 50 eur je len príklad, môže to byť viac aj menej - nepoznám vašu finančnú situáciu.
Ja by som však radšej brala Vianoce bez exekútora na krku i keď veľmi skromné (manžel si nezaslúži od Ježiška tento rok nič), ako mať na stole a pod stromčekom hromadu darčekov, ale v srdci strach ako to celé dopadne.

luba28
5. dec 2013

ja som bola v banke,uvolnili sa mu tie bloknute peniaze a potom mi poslal taky list ,ze exekucia je ukoncena a vyplatena,....ja som urobila chybu,lebo som to splacala a poslednu splatku som neuhradila,......on ked uvidi,ze splacas aj ked nie tak vela,ale nieco tak da pokoj,....

saurian
5. dec 2013

@marika1230
ako pisali baby, na tvoj ucet nemoze siahnut, ale moze siahnut na manzelovu vyplatu - rovno zo mzdovej uctarne budu posielat cast vyplaty exekutorovi.
zalezi od toho, aky je exekutor - niektori suhlasia so splatkami, a nechaju aj na zivobytie, niektori vobec neprihliadaju na potreby rodiny len na to ako to co najskor vymoct.
je skoda, ze to zaslo takto daleko, este pretym ako to dostal exekutor to muselo byt predsa na sude ktory vydal platobny rozkaz..... ale s tym co bolo uz nic nenarobis.
posli exekutorovi doklady ktore ziada, pripadne k tomu nejaky list ci ziadost kde deklarujes ze to budes splacat a chces a tiez uved ze kolko si mozes dovolit. ak je z tych "normalnejsich" bude suhlasit, pretoze cez uctaren atd by to mal este zlozitejsie, mozno mu to bude takto vyhovovat. kym tieto doklady od teba dostane a posudi situaciu, bude urcite po vianociach 😀
nie je to az tak vela, takze to nie je uplne hrozne, ak aj da vacsiu splatku mozu vam pomoct pribuzni.
ale treba poriadne vysvetlit a nalozit manzelovi, a nech si spomenie ze ci este nieco ine nema aby ste to riesili dopredu.

marika1230
autor
5. dec 2013

@denkaajejdeti hmm keby ze mam takych rodicou a svokrovcouv tak zdviiiham ruky do nebies ....lenze unas je to opacne oni sa spoliehaju na nasu pomoc ,,,,,od svokrovcov som v zivote nic nevidela ani mojim detom nikd nic nedali....oni ked potrebovali tak som im dala vsetko co som mala,pred 3 rokmi mali nedoplatok za elektrinu ,,pozicala,, som im 650e,,ale nato sa zabudlo dodnes mi to nevratili a ani nevratia ze vraj raz v zivote som im nieco dala aj to im vytykam takze unas je to tak.....a darceky kupujeme len detom ,navzajom manzelom si nic nekupujeme uz roky,,,,,jaa tu riesim co sa tyka vianoc hlavne stravu ani nie tak darceky,,,,,

marika1230
autor
5. dec 2013

@denkaajejdeti a este ze odnich darceky? 😀 keby nejake kupovali,......pre niekoho je 450e nic ale prenas je to vela,kedze manzel zarobi nejakych 500e a ja matersku...

denkaajejdeti
5. dec 2013

@marika1230 Ahoj,
veď preto som písala, že neviem v akej finančnej situácii ste - každý je na tom inak, hold vy ste z tej sociálne slabšej vrstvy - a to nemyslím ako urážku, ale smutný fakt 😒. Nám tiež nikto nikdy nič nedal (myslím peniaze, nehnuteľnosti,...), ale darčeky pre deti a pre mňa s manželom majú svokrovci a moji rodičia nakúpené už hádam v lete 🙂. My sme raz potrebovali finančnú injekciu (rekonštruovali sme domček a úver sme si brať nechceli, i keď sme mohli) a svokrovci nám bezúročne požičali väčšiu sumu - ktorú sme však do posledného centu vrátili. Len sme nemuseli komplikovane vybehávať úver/pôžičku a navyše platiť banke úroky. Nám pomohlo už len to, že koľko sme si od nich požičali, toľko sme im vrátili. Manžel sa vtedy síce musel riadne obracať (má dobrú robotku, ale má aj živnosť) a ja tiež, no do pol roka to bolo splatené.
V tvojej situácii snáď len toľko - pošli aspoň nejakú splátku exekútorovi, komunikuj s ním, preberaj poštu,....kde je vôľa, tam je aj cesta a ak by to nebodaj skončilo na súde, tak sudca prihliada aj na snahu splácať. Len to splaťte čím skôr, lebo úroky z omeškanie a iné poplatky vám rastú každým každučkým dňom až do úplneho zaplatenia.

denkaajejdeti
5. dec 2013

@marika1230 Ako...teraz nad tým premýšľam, tvoj manžel je z veľmi zvláštnej rodinky (dúfam, že nepodedil po nich komplet gény). Ak vám už teda nepomáhajú, patrilo by sa, aby aspoň vrátili to, čo ste im pred 3 rokmi "požičali". Ešte by vám zostalo 200 eur na darčeky a možno by ste si konečne aj vy s manželom niečo vzájomne kúpili. Neviem si predstaviť čo je to za ľudí, ak bez hanby prijmú peniaze od rodiny s deťmi a nevedia vrátiť ani po troch rokoch.
No a sme zasa pri jadre problému - čo to máš doma za chlapa ? Na tvojom mieste by som ho poslala k rodičom, nech vyrieši problém, ktorý sám spôsobil a zároveň, nech vyčistí aj ten "zatuchnutý vzduch", ktorý cítiť od tvojich svokrovcov.

marika1230
autor
6. dec 2013

@denkaajejdeti Akoze mazel to lutuje ale stym nic nenarobime....Nevadi mi nas nizky prijem,boli sme natom aj horsie ved preto sme sa dostali do takej situacii,keby sme mali dost financii tak neriesim exekutora ,lebo by sa to urcite platilo.. ....Ja to chcem spatit ale naraz to nejde...Svokrovcov neriesim .,takze nato co bolo uz kaslem...vies ako sa hovori ze SYTY HLADNEMU NEVERI,

luba28
6. dec 2013

@marika1230 ja poznam takuto situaciu velmi dobre,preto ti radim posli nieco a zas o mesiac nieco a tak,aby videl ten exekutor,ze ste ochotni platit,,.....a on nemoze potom konat dalej,lebo nema dovod na exekuciu,kedze platite,....prajem Vam,aby ste uz nikdy do takejto situacie nedostali a bolo uz len lepsie,.....🙂

marika1230
autor
6. dec 2013

@luba28 Ano dakujem ti za radu,vidim ze sme natom podobne urcite to tak aj urobim,si mila 🙂

denkaajejdeti
7. dec 2013

@marika1230 Vieš ako sa hovorí - múdremu napovedz, hlúpeho kopni.....Nemám a ani som nemala v úmysle vysmievať sa z vašej situácie, načrtla som ti ako by som to riešila ja a jedno z riešení bolo aj to, ktoré ponúkla @luba28. Stačí si pozrieť môj koment z 5.decembra o 13:20.

marika1230
autor
7. dec 2013

@denkaajejdeti ASI DOSLO KU NEDOROZUMENIU ty syty su svokrovci 🙂 samozrejme ze za tvoju radu ti dakujem 😉

denkaajejdeti
9. dec 2013

@marika1230 Aj to sa stáva 🙂, dúfam, že sa vám to podarí splatiť čo najskôr, aj keď z jedného platu sa budete musieť poriadne uskromniť. Situácia sa zlepší, keď nastúpiš do práce aj ty a rodinný rozpočet sa zdvihne aspoň o pár stoeuroviek 😉. Prajem ti pekné Vianoce bohaté na radosť z najbližších .

marika1230
autor
28. jan 2014

je toto mozne posielam mu meascne splatky a poslal nam oznamenie o zrazkach zo mzdy,a navysil si odmenu pre exekutora z 80e na 197e,je toto normalne?nechapem ten nas stat,exekutori nas aj zoderu z koze a nikomu to nevadi,je jedno ze zo strany dlznika je ochota platit 😠 😠 😠 😠 😠 😠

marika1230
autor
28. jan 2014

@zivika myslis ze preto ze som mu neposlala tie papiere co ziadal tak nam poslal to oznamenie o zrazkach?ma to v riti(sory za vyraz) ze mu tam posielam splatky? 😠
@luba28

luba28
28. jan 2014

@marika1230 kontaktuj ho a opytaj sa ho,..nerozumiem tomu,ved platite pomaly,...to je nejaky sprostak,...a po kolko zrazky ma???a kolko si uz poslala???

marika1230
autor
28. jan 2014

@luba28 ahoj.posalal som mu mesacne po 30e,v tom oznameni o ,,sposobe vykonania exekuci,, nema napisane ze po kolko bude stahovat

luba28
28. jan 2014

@marika1230 ahaaa,cize to je len oznamenie,ze akym sposobom on moze zisket tie peniaze,...teraz mu posli viac,ale nemal by dalej pokracovat,kedze splacate,...

marika1230
autor
28. jan 2014

@luba28 takze som to zle pochopila,tak ja mam aj na plane mu viac poslat...vies tie ppiere co som mu mala poslat ze co platime a tak ze kolko si mozeme dovolit splacat ja mu vlastne nemam ani ako dolozit .Bavame u rodicov a ako mu dokazem ze davam 150e do energii ked to nieje na nase meno...ako mu dokazem ze platim skolku,a ze mladsia dcera je chora a potrebujem mesacne na lieky 30e,minimalne...a ze mam dlhy aj po znamich ze niekedy nemam ani na nakup potravin- ze mame aj nejake pozicky-to je chore ti exekutori si robia co chcu a my obycajny ludia sa mozeme aj zblaznit z toho tazkeho zivota co mame.......takze myslis ze nebude nam to stahovat bz vyplaty? 🙂

marika1230
autor
28. jan 2014

@marika1230 a to som este zabudla ze aj do prace muz dochadza 55km a na cestovne portebuje 115e,co mu mam tam dat spravy od lekarov,cestovne listkya blocky z nakupu,taka som na neho nasrata 😠