Sms a potvrdenie, že môžeme ísť von

viikkki
2. feb 2021

Ahojte, chcela som sa vás spýtať platí to už alebo odkedy bude platiť to, že musíme poslať sms aby sme mohli ísť von? Ďakujem

mamickadusicka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mamickadusicka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
tosomja
3. feb 2021

@mamickadusicka prosim? Len v mojom okoli je 15 ludi s covidom. Traja doktori, automaticky aj sestricky s nimi. Moj brat je v tazkom stave, svagrina s lahsim priebehom. Susedkyn muz jazdiaci na kamione. A to nepisem, kolkych poznam, co pracuju vo velkych firmach a kazdy tyzden po 20 pozitivnych . To len tak som si vymyslela, aby si mala radost, ze ty nie si koronaveriaca.

hiro
3. feb 2021

@mamickadusicka Od zaciatku sa u nas skuma a robi pitva aby sa potvrdilo ze ten ktory umrel na koronu:
"Ministerstvo zdravotníctva SR včera informovalo o ďalšom úmrtí na COVID-19. Slovensko od začiatku šírenia nového koronavírusu počíta úmrtia inak, ako drvivá väčšina sveta. Aj v Českej republike medzi COVID úmrtia počítajú všetkých pacientov, ktorý zomreli a mali COVID-19, na Slovensku je to inak. V ČR nemusí priamu príčinu COVID určiť až pitva, na COVID-19 musí určiť až pitva s „rozkladom COVID pľúc."
"Prispevky covidfanatikov"? :D Mne je korona ukradnuta. Ale ked je uz cely internet zaplaveny bludmi a klamstvami tak mi to niekedy neda neozvat sa.

hiro
3. feb 2021

@mamickadusicka "a vakcinami, po ktorych zostavaju poskodeni a mrtvi ludia" :D Ano, keby sa dalo co myslis zeb by ti povedali tie miliony mrtvych ludi? Ze by sa aj tak nedali ockovat lebo by mohli mat poskodene zdravie ci nebodaj zomriet? :D
Ta tvoja pubertalna uvaha je nieco na styl - pocul som ze niekto zomrel pri buracke aj ked mal pas. Takze ja si ho nebudem davat a urcite mi to zachrani zivot... 👏

mamickadusicka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
simsalabim
4. feb 2021

@mamickadusicka mozno stastim. Co myslis?

petrad15
4. feb 2021

@simsalabim asi tak nejak, teda povedala by som, že isto. Ale je pravda, že tí ľudia sú už takí demotivovaní, že sa na tie opatrenia už proste kašľú. Mám fakt strach, či sa toto vôbec niekedy skončí

simsalabim
4. feb 2021

@petrad15 ano, vsetkym to lezie uz na nervy, je tazke vidiet svetlo na konci tunela...A este aj - teraz je zima, ale co bude, ked sa otepli... Nejako vsak nepochopim takych popieracov ako vyssie. Cely svet sa zrazu rozhodol zruinovat si ekonomiku, ist na dno statnych pokladnic len preto, aby nam "niekto" siahol na slobodu? Ved nech sa prejdu po nemocniciach, ked nejakej korone neveria....Ja mam bohuzial s koronou v rodine skusenost - na tazky covidovy zapal pluc zomrel moj 53 rocny zdravy bratranec, fit chlap a sportovec (jeho rodina sice tiez ochorela, ale dostali sa z toho vsetci). Na druhej strane, moja teta z otcovej strany, 84 rocna, to prezila - nebola ani v nemocnici. V skafandri bola za nou niekolkokrat sanitka, prevoz odmietla vzdy, tak ju len niecim dopovali a na prekvapenie vstekych to rozchodila. Vcera zomrel kolegynin otec - bol 3 tyzdne v nemocnici.... V mojom okoli uz kazdy pozna niekoho, kto s tym ma skusenost. Ak
@mamickadusicka s covidom osobnu skusenost nema, moze iba dakovat Bohu. Je to pliaga.

mamickadusicka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mamickadusicka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
simsalabim
4. feb 2021

@mamickadusicka poprosim ta o link na clanky tychto institucii. Pre mna to tema nie je zlozita, mam dostatok IQ na jej spracovanie.

mamickadusicka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
tosomja
4. feb 2021

@mamickadusicka asi mas stastie. Ja sa teda chodim testovat, dodrziavam nariadenia, nestretavam sa, som rada, ze mam deti ktore mi stacia v tychto dnoch, ze mam taky zivot, ze nemusim kavickovat a sttetavat sa s bohviekym. A som zdrava, dokonca ani chripku som nemala, ani anginu.
Ani covid verim, ze nedostanem, jedine teraz od dcery, nedajboze, ked nastupia do skoly, alebo prinesie od otca, ktory je presne ako ty, ignorant, ktory potrebuje dokazat svoju nesmertelnost

levany81
4. feb 2021

Co deň to perlička, pani ministri nám perlia, jebnuť dobre lopatov rad radom!

simsalabim
4. feb 2021

@mamickadusicka toto irske ministerstvo zdravotnictva? https://www.gov.ie/en/news/7e0924-latest-update...
Preto pisu o pocte smrti na Covid 19, lebo mu neveria?
Zaujimave. A dik, ze si ma nazvala lenivou, hoci ma nepoznas. Ja sa z titulu svojej prace hybem medzi vedeckou komunitou a s nazorom, ze coronavirus neexistuje, som sa teda este nestretla. Preto by som ta prosila o tie linky. Ale doveryhodne asi nebudu, ked sa o ne hanbis podelit 🤷‍♀️
A pozri tu -
https://www.google.com/amp/s/www.thejournal.ie/...