Používame cookies. Viac informácií tu. OK

Som rozvedená a čakám bábo s priateľom. Aké doklady potrebujem?

tyna1178
23. jún 2012

žijeme s piatelom v jednej domacnosti a cakame babo..co potrebujem na vybavenie tych prispevkov a materskej atd...?poradte prosím...🙂

liz_lemon
23. jún 2012

@tyna1178 a co ma to, ze s niekym zijes, spolocne s vybavovanim materskeho?
papier ti da gynekolog, a ten odovzdas zamestnavatelovi, ktory ti tam uvedie VZ, a posle ho do socialnej poistovne
narok na dlhsiu MD nebudes mat, lebo nie si osamela matka (to by si musela preukazatelne zit sama)
pridavok na dieta sa vybavuje po porode a takisto aj prispevok a pripatok pri narodeni dietata
neviem, ako dlho si rozvedena, ale pozor aby nebol problem s urcenim otcovstva, lebo ak sa dieta narodi 300 dni po zaniku manzelstva, povazuje sa za otca exmanzel, vtedy jedine co pomoze je svadba so skutocnym otcom dietata
takisto by ste mali ist urobit na matriku suhlasne vyhlasenie o otcovstve, vtedy moze ist vybavit po porode na matriku rodny list tvoj priatel, inak by si musela ist ty

tyna1178
autor
23. jún 2012

@liz_lemon momentalne som SZČO ale som na PN...a rozvedena som viac ako 300 dni...takze mam ist s priatelom na matriku a urobit to vyhlasenie o otcovstve...velmi pekne dakujem ze si mi poradila...

liz_lemon
23. jún 2012

@tyna1178 no, tak ak si SZCO, papier do socialnej poistovne si budes posielat sama, ak si si nahodou platila aj dobrovolne nemocenske poistenie, tak to tam treba napisat
to suhlasne vyhlasenie o otcovstve je mozne urobit na hociktorej matrike, trva to cca 15 min, je to zadarmo

tyna1178
autor
23. jún 2012

velmi ti dakujem...si zlata ze si mi poradila...🙂pekny večer prajem....

Tu začni písať odpoveď...

Odošli