Som slobodná mamička do 25 rokov. Na čo mám nárok?

Ahojte Mamicky , mam 21 rokov a byvam sama s 11 mesacnou dcerkou 🙂v Bratislave kde je vsetko super lacne 😞 ....... nezijem s rodicmi...ale zijem sama, nastastie vo vlastnom byte kde platim najom 180 eur plus tv internet atak dalej .. lenze od statu dostavam 220 eur .. a neviem ci mam carovat podla nich alebo co ? lebo zamestant sa asi tazko zamestnam popri dietati a nema mi ju ani kto postrazit .. bola som sa pytat na miestnom urade a povedali ze do 25 rokov nemam narok na nic!!! pretoze sa ma o mna postarat rodic ...??? ze maximalne mi daju volakych 30 eur ci kolko raz do roka na vianoce aj to musim vypisat stotisic ziadosti a este nam zrataju vsetky platy vsetkych clenov rodiny ci vobec na to mam narok ?? 😃 😃 😃 😃 😃 oni si tu robia srandu v tomto state vsak .... teraz neviem ci mam plakat alebo sa smiat .....a pani mi odporucila ze nakolko nemam uznane otcovstvo.. (otec tam nie je preto lebo som nesla na potrat ako on si prial ) mam sudnou cestou ziadat od rodicov vyzivne 😃 co je moja matka ktoru zamstnava tento uzastny stat 😃takze zaraba hotovy majetok a mam aj dalsieho surodenca a zivy predsa tiez seba atd paneboze toto nemysliaaa vazne slovensko to co je za stat ... prosim o rady ci mam na nieco narok ...
mischena333
28. okt 2013
@mima4 Mohla som brat tiez od rakusakov podporu 620eur mi vychadzalo, ale chcem mat odrobene nie odlezane.Ale kazdy je iny, niekto by iba profitoval a nic preto.
cawes
28. okt 2013
@mischena333 no jasne zuby len na sk 😃 to aj ja, to sa len usmejes a 200 euro len tak, ja neviem neaka vymena hned 500 euro, No soc system je tu taky ze podla mna svajc neni moc family friendly, jednoducho vidim to ked idem na sk stale niekde nieco je, vela veci je prisposobenych pre deti atd a tu aj ked ides von tak nikde nic atd ale je tu krasne proste vsetko ma svoje pro a proti.
mima4
28. okt 2013
@cawes
vies, vidim to aj tu na konovi na babach... vyskaju, ked zostatnicuju, dostanu titul a bum... co dalej? Ich predstava prace je pomaly robit gelove nechty.. no skoda reci... absolutne nepouzitelne osoby.

Skola ma byt iba prostriedok, ako sa naucit co najviac, pracovat na sebe... nie ciel..a uz vobec si nemysliet, ze ma kvoli absolvovaniu skoly niekto zamestna a da mi brutalny plat.... Prave po skole sa zacina najviac makat co sa tyka kariery, aby sa z cloveka vypracoval skvely odbornik a casom si sam mohol davat podmienky... a zlepsovat sa i nadalej.

No vacsina ludi ma ciel absolvovat VS, mat titul a pracovat na stredoskolskej pozicii...prehadzovanim papierov.
mima4
28. okt 2013
@mischena333

vies, ja si myslim, ze kazdemu z nas by bolo fajn sa ocitnut na par tyzdnov v takom 15-16 storoci... potom by sme cmulkali prsty na nohach tomuto statu ako nam tu je dobre... 😃 😃 😃
volakedy neexistovali ziadne davky, ziadne dochodky, ziadne neviem co... kto nepracoval, doslova skapal od hladu 😉

Ale teraz sme nauceni...ze "stat sa musi postarat" 🙂
cawes
28. okt 2013
@mima4 presne tak, mimo temy nevies ako sa vola taka ta tabula na kreslenie pre deti, co mas take akoze pero a pises a ptoom prejdes takym gombikom z jednej strany na druhu a vymaze sa to? strasny popis ale snad vies co myslim
mischena333
28. okt 2013
@cawes Diky, zas som chytrejsia.A aku mas pracu?
mima4
28. okt 2013
@cawes myslis to "oneee"?? viem co myslis... ma to magneticke pero... http://www.iqhracky.sk/product/tabula-na-kresle...
mischena333
28. okt 2013
@mima4 Je tak, dneska som tu u jednej kocky narazila na fotky, mam ich v kolekcii.Pri niektorych sa clovek musi zamysliet a fakt si vazit, to co vobec ma.Stoji to zato.
cawes
28. okt 2013
@mischena333 ja pracujem na zeleznici, technika plus kontrola listkov a rozdavanie pokut 😎
cawes
28. okt 2013
@mima4 hej presne toto one, sranda ty si zo si, nepozname sa?
mima4
28. okt 2013
@cawes vysvetlit "ty si zo si" 😃 ...uz mam čas večerný
mischena333
28. okt 2013
@cawes Zaujimave, jasem chcela vzdycky cvakat listky haha 😃 Jak satito podarilo sa az tam dostat?
mischena333
28. okt 2013
@mima4 Skalica, suli
anatalia77
28. okt 2013
@mima4 ešte stále sú štáty a krajiny kde by som nechcela žiť-taká Afrika...
mima4
28. okt 2013
@cawes nie, nie som zo skalice 😉
mima4
28. okt 2013
@anatalia77 ja by som nechcela zit v 70 % krajin (cina, india, japonsko, vsetko africke, urugvaj a okolie,...) 😃
Ja som rada, ze som sa narodila tam, kde som sa narodila... 🙂 Som spokojna, aj ked niekedy frflem 😉
cawes
28. okt 2013
@mischena333 suli to ty si zo si?
cawes
28. okt 2013
@mischena333 vies co ja ani neviem ako som sa sem dostala, bola to velka nahoda a stastie
mischena333
28. okt 2013
@cawes Nie, ale z Holica, kde je na nu krasnny vyhlad z povetrnaku 😎 To by mna zaujimala ta tvoja nahoda.To byva obcas sila.Chlapa mas odtial ci naseho?
mischena333
28. okt 2013
@cawes A ty si teda priamo z si ci bokom?Pocuj, tie mihalnice su fakt brutalne.Aj ja nad tym uvazujem. 😉
azyraautor
28. okt 2013
Paneboze baby neutocte tu na mna ... za to ze si chcem prilepsit par korun ktore mi pravom patria ... som myslela ze mi poradite kde sa treba na taketo veci informovat ...podla mna by som bola sprosta keby som nechala prepadnut nieco co mi patri statu ...ja ked idem do obchodu tiez musim kupit rohlik z danou stat mi ju neodpusti predsa ...
azyraautor
28. okt 2013
@mima4 prosim ta neviem odkial si nabrala ze som nepracovala ... ale pracovala ... ako kazdy clovek nepadali mi peniaze z neba ...
ervenka
28. okt 2013
@azyra Nikto tu na teba neutoci. Places ze mas malo penazi, ale pracovat nechces, alimenty si tiez nevybavila. NA SVK nadavas, ale vies ako to super chodi v AT. (podla teba vsade dobre, len na SVK je bieda. Ale ake odvody sa platia v inych statoch+ zdravotne poistenie atd to nevidis... ) Nepracujes, ale bojis sa o dochodok. Zobud sa z ruzoveho sna,ze sa o teba stat postara... Myslim si,ze ta uradnicky na uradoch dost informovali. Ako ti tu uz jedna napisala- vybav alimenty (mimochodom, to su peniaze pre TVOJE dieta a nie pre teba- to ti je jedno, ze dceru o ne oberas?) zacni pracovat a predaj byt, nastahuj sa do mensieho a prestan sa divat co kto kde ma, ale zacni od seba.
cawes
28. okt 2013
@mischena333 naseho z KE a ja su z Kopcan ha ha a vidim na vysvieteny Holic ked som doma
mischena333
28. okt 2013
@cawes Tak Kopcanacka, no mna porazi.Poznam par ludi skvelych odtial.Ale asi ti nap ip, sak to sa v tejto teme ani nehodi.A ja tu riesim tvoje mihalnice.Ach jo, chapes. :-|
azyraautor
28. okt 2013
@ervenka mam 11 mesacne dietatko ktore milujem nado vsetko urcite nepojdem pracovat kedze sa mu venujem lebo ked mas deti urcite vies ako velmi je toto obdobie dolezite pre dieta co sa tyka rozvoja intigencneho a tak ... nie pre to ze by sa mi nechcelo inak ja som pracovala robim geodeziu .. 3 roky ... alimenty mam 100 eur pytala som sa na co mam pravo od statu nepysala som sem poradte mi ako ho okradnut ...ty prosim ta zacni citat ...
mischena333
28. okt 2013
@azyra Moja segra ma 8mesicneho syna, splaca za jejiho stareho dluhy, naskytla sa ji sanca a chodila dva tydne do rakuska obirat jabka.Maleho hlidala kamoska, lebo jasu mimo sr a bylo.Co vyrobila, islo malemu na stavebko.Pomaly ale iste.Ja sem sa tri roky a to podotykam v rakusku, starala popri praci o chlapecka, vtedy mal 3mesice, 4hodky denne, lebo oba rodice makali.Nanic tu nenarazam, neurazam, ale bez prace to nejde.
azyraautor
28. okt 2013
@mischena333 ale ok ja som chcel aaj tak vediet ze na co mam pravo a ana co ne chapes preco by som mala nehavat nieco statu ked mam na to pravo ... to je vsetko ..
mischena333
29. okt 2013
@azyra Ja to chapem, niektori ini ludia tak ovladaju svoje prava, vedia presne, co kde ako, nato stat prispeje nato.Vis, co nedalo mi to ani v klude spat.Sak byty v Ba su kur. . .drahe.Nenapadla ta myslienka ho predat, vypadnut z Blavy, kupit si napr.na Zahori domcek, za ten byt co hysi dostala, ti aj zvysi. . .Vsak aj dost Blavakov uteka za kludom inde.Baby ti tu pisali, predaj byt a kup mensi.Aj to je volba.Ja by som capla po baracku.Ked uz, tak nech je zahradka aj priestor pre malu.A hlavne klid.
Mimochodom, toto pisu iba priklad, nic si nenamyslaj ok.Toto nema s tvojim pripadom nic, len mna to napadlo ohladom narokov.Moj foter mal nejake zdr.problemy, pomaly houby v zivote odrobil, tak dostal ciast.ID, vo vyske tusim 200 al 220e.Sa podrz, niekto mu povedal, ze invalidaci maju narok od statu na benzin do auta, nejaky prispevok od statu nan.V zivote okrem kola a vysokozdvizneho vozika nic neriadil, ale narok ziskat prispevok na benzin si chce uplatnit.Ked sa ho spytas, ci mu dr. . ,tak ti povie noaco, sak mam nato narok.
mischena333
29. okt 2013
Len co vim, ze najvacsie naroky a najviac prispevkov maju ludia v hmotnej nudzi.Tam su tie prispevky na byvanie, deckam na skolske obedy, na lekara, davka v hmot.nudzi, viem ze urciteho casu mohli dostat 10kg muky a 10kg cestovin gratis.To bola afera, lebo si ludia stazovali, ze tam nasli zijuci hmyz v tych zabalenych cestovinach.Urcite toho bolo viac tych prispevkov, ale slobodne mamicky, to teda tak lahke nemaju, jedine robit.Sestra uz zvazuje, chce ist robit, lebo aj kvoli financiam aj kvoli zmene prostredia.
U nas mame takychto plny azylovy dom, sama rozvedena al.slobodna matka.Co by dali za to mat svoje byvanie?Aj ked teda naklady stym spojene je dalsia vec.

Začni písať odpoveď...

Odošli