Som slobodná mamička do 25 rokov. Na čo mám nárok?

azyra
28. okt 2013

Ahojte Mamicky , mam 21 rokov a byvam sama s 11 mesacnou dcerkou 🙂v Bratislave kde je vsetko super lacne ☹ ....... nezijem s rodicmi...ale zijem sama, nastastie vo vlastnom byte kde platim najom 180 eur plus tv internet atak dalej .. lenze od statu dostavam 220 eur .. a neviem ci mam carovat podla nich alebo co ? lebo zamestant sa asi tazko zamestnam popri dietati a nema mi ju ani kto postrazit .. bola som sa pytat na miestnom urade a povedali ze do 25 rokov nemam narok na nic!!! pretoze sa ma o mna postarat rodic ...??? ze maximalne mi daju volakych 30 eur ci kolko raz do roka na vianoce aj to musim vypisat stotisic ziadosti a este nam zrataju vsetky platy vsetkych clenov rodiny ci vobec na to mam narok ?? 😀 😀 😀 😀 😀 oni si tu robia srandu v tomto state vsak .... teraz neviem ci mam plakat alebo sa smiat .....a pani mi odporucila ze nakolko nemam uznane otcovstvo.. (otec tam nie je preto lebo som nesla na potrat ako on si prial ) mam sudnou cestou ziadat od rodicov vyzivne 😀 co je moja matka ktoru zamstnava tento uzastny stat :Dtakze zaraba hotovy majetok a mam aj dalsieho surodenca a zivy predsa tiez seba atd paneboze toto nemysliaaa vazne slovensko to co je za stat ... prosim o rady ci mam na nieco narok ...

mischena333
29. okt 2013

Pardon, 23,10e mesacne.

mischena333
29. okt 2013

@zeriempizzu Mne nerad, ja si na plat absolutne nestazujem.Inac stym zarobsi, suhlasim.

mischena333
29. okt 2013

Vyska det.pridavkov v Rakusku -
od narodenia do 3rokov od 105.40e
od 3-10rokov - od 112.70
od 10-19 rokov od 130.90
nad 19 rokov od 152.70
Nemam viac co dodat.

mischena333
29. okt 2013

Este budem tak drza a pridam priklad.
Rodina s tromi detmi, 7, 11 a 18 rocne, dostane mesacne OD 422.30e mesacne detskych pridavkov.To znamena, ze minimalne tuto sumu.Overte si to, kto neveri, teraz som sa divala.

zeriempizzu
29. okt 2013

@mischena333 aka je vyska priemernych odvodov v rakusku? A aka je na Sk?
Tiez nemam co dodat ak nechapes.

mischena333
29. okt 2013

@zeriempizzu Ked by si teda vsetky prispevky pre dieta zrusila, pockaj az ho raz snad budes mat, inac budes spievat a vyplnat tlaciva a ziadosti.Nic ve zlem, ale natoto tu nikdo neskoci.

mischena333
29. okt 2013

@zeriempizzu A ake su tam platy?Asi dobre, ked 3-4x do roka lietaju po dovolenkach.Mam z teba predinfarktovy stav.Sakra, uz nech ten doktor pride.

zuzinkabluzinka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
cawes
29. okt 2013

@mischena333 uz sa v tom stracam 😀

mischena333
29. okt 2013

@cawes Na bud rada, vizita za nami, s doktorom sme si pokecali, super naladicka, vysmity.Tak a tlak je v normale. 😎

linda81
29. okt 2013

@mischena333 ale pracoval pred tym?

mischena333
29. okt 2013

@linda81 Ano 14 rokov v AT.

linda81
29. okt 2013

@mischena333 no tak to ma potom narok...

mischena333
29. okt 2013

@linda81 Sak ano, ale ide si stezovat, ze ma "len"700euro?Vies, obcas nechapem myslenie niektorych ludi.Ked chce viac, nech ide robit.Kamarat nekamarat, ale je to tak.A podla mna, to za nicnerobenie, teda malo neni.

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
linda81
29. okt 2013

@fidka79
@cawes
@azyra

tak tak , kazda mama by chcela byt co najviac so svojim dietatkom....ale pre dietatko potrbeuje aj peniazky...my co zijeme vonku, aby sme svoje deti zabezpecili musime makat....a nemyslim si , ze sa preto nevennujem svojmu dietatu a som nejaka zla matka alebo co .. tu v DE nedavno bolo v radiu , ze deticky, ktore su dlho doma( teda viac ako 2 roky ...su na tom horsie psychomotoricky aj zdravotne....tak si 80 milionovy narod, kde to tak roky bezi, asi ´nejaku skusenost ma....

inak moja znama minuly tyzden hovorila, ze v USA maju narok byt doma 6 tyzdnov !!!, potom nedostanu nic....takze jej Mama leti do USA, aby mala s kym babatko nechat....

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
linda81
29. okt 2013

@fidka79 🙂