Som v čiernom okrese a musím sa ísť vysťahovať z internátu

2. mar 2021

Dobrý večer, chcem sa spýtať, ako by ste riešili moju situáciu. Študujem na VŠ a kvôli vzdialenosti bývam na internáte (momentálne som kvôli online vyučovaniu doma). Vedenie internátu nám ponúklo odstúpiť od ubytovacej zmluvy a ísť sa predčasne vysťahovať, v opačnom prípade by sme museli do konca júna platiť plnú sumu. Ja (aj veľká väčšina študentov) som si zvolila prvú možnosť. Avšak, bývam v čiernom okrese. Na ubytovacom nám nevedeli povedať, ako toto riešiť, naznačovali, že to je náš problém. Termín vysťahovania mám budúci týždeň. Myslíte, že pri prípadnej kontrole policajtami (budem cestovať s otcom autom cez 5 okresov) im bude stačiť ubytovacia zmluva a rezervácia termínu vysťahovania? Viem, že toto nie je medzi výnimkami, ale naozaj nechcem naďalej internát platiť, keď je terajšej dobe dobré každé euro. Ďakujem za vaše odpovede.

mogaa
2. mar 2021

Určite vám internát umožní vysťahovať sa aj po tých troch týždňoch....treba si tam zavolať, príp.poslať mail a dohodnúť si postup čiže sa dohodnete od kedy sa odhlasujete a kedy sa vysťahujete vzhľadom k tomu že sa nesmie prechádzať z okresu do okresu.....

ludinka
2. mar 2021

Ja myslim že sa nenájde policajt, ktorý by dal pokutu študentovi, za takýto priestupok.
A ako poznám fungovanie internatov, určite nepockaju tri týždne...

petamich
2. mar 2021

po troch tyzdnoch moze byt ten dlho ocakavany a avizovany lock-down tvrdy lock-down, ja by som veru sla radsej teraz, lebo o tri tyzdne fakt nebude lepsie, ked sa prakticky nic nezmenilo (lebo ved ludia nikam ALE ALE ALE 🤦🏼‍♀️) autorka nech ti poslu potvrdenie mailom, ze je potrebne sa vystahovat do xy a ukazes to policajtom ak by vas nahodou stopli

ninusa221
2. mar 2021

Normalne choj ja idem domov do čierneho okresu🤷🏽‍♀️