Som živnostníčka a ešte som nepodala daňové priznanie

tiarka
28. jún 2020

Dobrý deň, som živnostník a ešte som nepodala daňové priznanie, najlepšie by mi to vyhovovalo podať koncom júla... Čítala som, že v momentálnej situácii je možné ho podať až do konca mesiaca, v krotom vláda zruší mimoriadnu situáciu... Ktorá zatiaľ ešte trvá... Chcem si to ale radšej overiť, ak by mi niekto vedel poradiť, či to je ozaj tak. Ďakujem za každú radu. Ďakujem 🙂

lucka_ke
28. jún 2020

citujem z finančnej správy:
Daňové priznanie za rok 2019 ste povinný podať do konca kalendárneho mesiaca nasledujúceho po skončení obdobia pandémie. Ak vláda vyhlási skončenie pandémie v júli 2020, daňové priznanie ste povinný podať do 31. augusta 2020 a v tejto lehote ste povinný daň z príjmov aj zaplatiť.

anos18
28. jún 2020

@tiarka inak podať môžeš a daň ešte nemusíš zaplatiť,ak sa jedná o to, že nemáš peniaze
na daň, podas daňové,ak ho máš urobené a daň stačí zaplatiť do konca nasledujúceho mesiaca,keď sa skončí mimoriadna situácia

tiarka
autor
28. jún 2020

@anos18 ďakujem Ti pekne, to som našla tiež, len som si nebola istá... Práveže mne ani nevychádza asi platit ani nič... Len idem mimo domu na 2 týždne a tam nemám prístup k netu... A akosi nestíham... Som si nebola istá ci to netreba podať do konca júna, čo je už za tri dni... A nie som moc kamarát s podávaním cez internet, všetko mi strašne dlho trvá, lebo sa v tom nevyznám. Chcem si uplatniť paušálne výdavky, podnikám len od minulého júla. 🙂

lucka_ke
28. jún 2020

tak si ho daj urobiť 🙂

tiarka
autor
28. jún 2020

@lucka_ke to nie je zlý nápad, aj o tom rozmýšľala...

gabka11
30. jún 2020

@tiarka ak budete chcieť, môžem vám ho spraviť 🙂

janinamojka
30. jún 2020

@tiarka ano, mesiac po skončení pandemie.. A ta stale trva.. Aj moja účtovníčka podavala len teraz, ale ani to este nemusela,... Mas čas 🙂

tiarka
autor
1. júl 2020

@gabka11 ďakujem, dá sa to aj na diaľku? ... Ja som z TN, ako to prebieha 🙂

tiarka
autor
1. júl 2020

@janinamojka dakujem 🙂

lucka_ke
1. júl 2020

a máš povinnosť podať? ak tvoje zdaniteľné príjmy boli nižšie ako 1 968,68 € ani nemáš povinnosť podať DP, spočítaj si