Splnomocnenie pre matku

ni13
30. jún 2015

Ahojte ja chcem dat pre matke splnomocnenie ze na urade prace vie potom aj ona nieco vybavyt pretoze ja byvam na 300km co mam napisat do splonomocnenie

maria1989
30. jún 2015

@ni13 to skôr u notára... ale tak skús zavolať na upsvar, možno poradia

ja_nka
30. jún 2015

splnomocnenie si napis normalne doma. ja som s nim potom sla na mestsky urad a tam si overili moje udaje a dali peciatku (ze je to overene). zaplatis urcite menej ako u notara 🙂 a obsah splnomocnenia - podla toho na ake vsetky ukony chces, tak to tam napises

ni13
autor
30. jún 2015

@ja_nka a na to potrebne peciatka?

ja_nka
30. jún 2015

@ni13 no povacsine ti neuznaju splnomocnenie bez overenia, cize ano vyzaduju peciatku... ale nie vsetci, len to clovek nevie dopredu. Ale pokial to chces na urady, tak tam podla mna urcite budu chciet peciatku 🙂

ni13
autor
30. jún 2015

tak dakujem za odpoved a preto treba aj platit

ni13
autor
30. jún 2015

@ja_nka a tam kde je datum aky treba ? alebo to uz jedno to plati dokedy chcem?

bubelko
30. jún 2015

@ni13 väcsinou plati rok-tri. podla toho, ako ktory urad uvazi. ja mam splnomocnenie pre sestru, ca. po 3 rokoch davame obnovovat 😉

ni13
autor
30. jún 2015

@bubelko a treba na to aj peciatku?

ja_nka
1. júl 2015

@ni13 ak napises do splnomocnenia, ze ho vystavujes na dobu neurcitu, tak ti platis tale a nemusis obnovovat.

ni13
autor
1. júl 2015

@ja_nka treba a ked nepisem tam nic aj tak nobu neurcitu?.....ale ked to vybavim s notarom tak to iste budu na urade prace akceptovat ?

liebling98
1. júl 2015

@ni13 podpis Ti overí aj matrika za 1,50€, notári sú väčšinou drahší.
Do splnomocnenia napíšeš, že ja (Tvoje meno, priezvisko, dátum narodenia, adresa) splnomocňujem svoju matku (zase meno, priezvisko, dátum narodenia, adresa) na zastupovanie mojej osoby v jednaníach na Úrade práce (celý oficiálny názov inštitúcie), menovite pri úkonoch súvisiacich s (napíšeš konkrétne, o čo ide).
Môžeš napísať, že splnomocnenie sa vydáva na dobu neurčitú, alebo na 3 kalendárne roky od dátumu podpisu.
Miesto, dátum, podpis

Či to budú akceptovať, závisí od konkrétneho úkonu. Ak by to bola situácia, že sa musíš každé 2 týždne osobne hlásiť na úrade práce, tak asi nie. Ak pôjde mamka odniesť a vyzdvihnúť nejaké papiere, tak áno.

ja_nka
1. júl 2015

Tak radsej tam napis,ze na dob neurcitu,lebo potom to bude velmi zalezat na koho natrafis na urade. A ako som ti spominala v prvom prispevku,overi ti to mestsky urad/matrika ovela lacnejsie a samozrejme ze to budu akceptovat..ale ako pise liebling98,zalezi na aky konkretny ukon davas splnomocnenie

ni13
autor
1. júl 2015

@ja_nka
@liebling98 dobre dakujem pekne za odpoved kazdemu este bude zavolat na urade prace a potom uvidime co bude a na ten papier este treba podpis moje aj mame?

ni13
autor
1. júl 2015

@ja_nka a to je nevadi ze tu v bratislave daju na to peciatku a to vybavim vo vychode?

kristinaanna
1. júl 2015

@ni13 ahoj, pre úrad práce ti netraba žiadne splnomocnenie, pretože veci ktoré nemusíš odovzdať osobne môžeš poslať poštou alebo po niekom, nech doručí na úrad práce, tie ktoré musíš vybaviť sama tam ti splnomocnenie nezoberú, musíš isť osobne

ak ti ide o žiadosťi na príspevok, prídavok a rodičovské, všetky sú na stránke úradu práce, bu´d si ich stiahni alebo si chod pre ne osobne, alebo niekto nech ti pre ne ide, vypíšeš a podpíšeš ich doma doložíš prílohy, a doručíš na ÚP ( osobne, poštou, alebo ich niekto zanesie na podateľňu)

ak si evidovaná ako, UoZ tak sa hlásiť musíš osobne na kontakte, iné veci môže doručiť aj niekto iný bez splnomocnenia,

ni13
autor
1. júl 2015

@kristinaanna ahoj ja mam uz tie papiere co treba aj vyplnit ale iba preto som chcela splnomocnenie pretoze citala som ze ked posles doklady oni chcu aj original rodny list nna overenie nie iba kopiu a preto tak neviem poslat postou

kristinaanna
1. júl 2015

@ni13 nedali ti na úrade hneď 2 rodné listy? lebo ten jeden sa dáva pre úrad práce, a tiež tú žiadosť o príspevok pri narodení ti vypisuje matrika, tam netreba ani rodný list je tam pečiatky matriky, takže kľudne stačí kópia rodného listu,
a ak by išla odniesť žiadosti napr. tvoja mama, nech zobere org. RL aj tvoj občiansky, ak budeš posielať poštou môžeš občiansky prefotiť

kristinaanna
1. júl 2015

@kristinaanna teraz pozerám že je to v inom kúte Slovenska, najlepšie by to bolo poslať poštou, oni musia akceptovať každú žiadosť ktorá príde, aj tú cez poštu. Môže to doniesť aj mama, len by bolo dobré aby tam boli všetky prílohy. Inak papiere sa vybavujú podľa trvalého pobytu žiadateľa.

kristinaanna
1. júl 2015

@ni13 sama sebe som si odpovedala 😀

ni13
autor
1. júl 2015

@kristinaanna dakujem za odpoved no niekto to povie ze treba splnomocnenie niekto to ze netreba no uz neviem

kristinaanna
1. júl 2015

@ni13 určite nie splnomocnenie, splnomocnenie sa dáva tam, kde sa podpisuje tá splnomocnená osoba a na žiadosti pre ÚP sa podpíšeš ty, tá osoba ich len zanesie 😉

ak by tety úradníčky nechceli od mamy prevziať tlačivá, treba ich odovzdať v obálke na podateľni úradu 😉

inak malo by sa to dať vybaviť aj e-mailom ak máš kde oscanovať všetky papiere 😀

ni13
autor
1. júl 2015

@kristinaanna este som tehotna este nevybavovala som nic iba chcem informovat vopred ako to treba vybavit chcem to vediet pretoze trvaly mam na 300 km a preto som chcela aby moja mama to doniesla alebo ja s postou ale to nevedela som ze matrike daju dve rodny list

liebling98
1. júl 2015

@ni13 na matrike Ti dajú len jeden rodný list, druhý vystavia za poplatok.
To si mala hneď napísať, načo chceš splnomocnenie.
Ak ide len o prídavky na deti a príspevok a príplatok k príspevku pri narodení dieťaťa, žiadosti môžeš poslať poštou, môžeš priložiť overenú kópiu rodného listu (vyjde Ťa to lacnejšie, ako vystavenie duplikátu na matrike).

ni13
autor
2. júl 2015

@liebling98 ja preto som chcela splnomocnenie pretoue niekto povie ze potrebuju na urade niekto povie ze nepotrebuju tak uz nevedela som a ked daju rodny list na matrike tak tam mozem overit rodny list? A to bude stacit? Ja chcem rodicovske a pridavok na dieta poslat na urade a potom ten prispevok pri narodeni dieta

kristinaanna
2. júl 2015

áno, na matrike ti overia RL
@ni13 hne´d ti dajú aj žiadosť na príspevok pri narodení, ku ktorej ti bude treba doložiť potvrdenie detského lekára, že sa dieťa dožilo 28 dní+ dohodu od detského lekára o poskytovaní zdr. starostlivosti, a+ vypíšeš výhlásenie o bydlisku a čestné vyhlásenie ,
ku žiadosti o rodičovský príspevok ti bude treba zo SP že nemáš nárok na materskú + RL dieťaťa

tieto žiadosti si môžeš ísť aj zobrať na ktorýkoľvek úrad práce

liebling98
2. júl 2015

@ni13 Overia Ti kópiu rodného listu, ak budú mať funkčnú kopírku a tetušky na matrike budú ochotné Ti urobiť kópiu. Kedysi bolo vystavenie duplikátu RL tiež za 1,50€, ale už je viac, tuším 5€. Spýtaj sa priamo na matrike, kde pôjdeš pre RL, čo Ťa vyjde lacnejšie a jednoduchšie.
Zvyšok som Ti chcela napísať presne to, čo @kristinaanna. Plus ešte tam treba potvrdenie gynekológa, že si chodila do poradne.
Ešte Ti odporúčam spraviť si kópiu minimálne z toho listu z SP, že nemáš nárok na materské. Žiadosti (rodičák a prídavky) si tiež vytlač (zober na UPSVaR) dvojmo.

ni13
autor
2. júl 2015

@liebling98
@kristinaanna dakujem pekne za odpoved ten rozhodnutie uz mam ze nemam narok na materske ...tak postou ziadost na rodicovske a pridavok na dieta to mozem aj spolu poslat ne? a potom po 28 dni poslem ten ziadost pri narodeni dieta?

tana2278
2. júl 2015

@ni13 Zavolaj na prislusny urad a opytaj sa presne, co potrebujes. Budes to mat z priamo od pracovnicok, ktore budu Tvoju zalezitost spracovavat.

kristinaanna
2. júl 2015

@ni13 áno tak,

ni13
autor
2. júl 2015

@kristinaanna dakujem