Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Sťahovanie do Ameriky a otehotnenie počas schvaľovania

sandriika
23. mar 2016

Ahojte 🙂 Chcela by som sa informovať, či nemá niektorá z vás skúsenosť s presťahovaním do USA a dieťaťom. Situácia je taká, že so snúbencom chceme ísť žiť do USA. Moja mamina tam podá žiadosť na moje presťahovanie a ja keď tam prídem po schválení podám snúbenecké víza pre moju polovičku. To, že nemôžem zmeniť status zo slobodnej na vydatú je mi jasné. Len neviem, či by nastal problém ak by som otehotnela popri schvaľovaní papierov pre mňa.

Ďakujem 🙂 😉

sissy27
23. mar 2016

@sandriika problém to nie je, ak sa dieťa narodí v USA dostane automaticky USA občianstvo, ale tebe tým žiadne extra práva ani nárok na nič nevzniká...

sandriika
autor
23. mar 2016

@sissy27 mne nejde o peniažky, ale o to, či by nevznikol problém so získaním víz a zelenej karty, Pretože, teraz som braná ako rodinný príslušník - t.j, nemôžem zmeniť status, inak by nastal problém.

sissy27
23. mar 2016

@sandriika nemyslela som finančné príspevky, ale nebudeš mať nárok na občianstvo, víza atď. v súvislosti s tým, že tvoje dieťa bude američan 🙂 dieťa má nárok na občianstvo /zelenú kartu po rodičoch, ale opačne to neplatí... ale tehotenstvo / pôrod nebude mať vplyv na tvoju žiadosť o víza...

briketa
11. apr 2016

@sandriika tvoja mama je tu v USA s akym statusom?

Tu začni písať odpoveď...

Odošli