Sťahovanie do iného okresu, materská a štúdium

lusinda3
16. jún 2016

Stahovanie do ineho okresu, materska, studium na skole... Okolo toho je potrebne vybavit vela veci. Kazda uradnicka ma svoju verziu, zo zdravotnej poslu vyzvu na nedoplatok, ktory je nacas riadne zaplateny. Dnes som si volala na info ohladne davky pre matku studentku. Uradnicka nevedela!! Na matersku dovolenku otca mi povie aj to sa da??? Na socialnej poistovni povedia kamaratke, ktora podnikala a podnikanie zrusila, ze nie je v ochrannej lehote, nema narok na PN aj ked ma splnenych 270 dni. Ved naco jej povedat, aby sa prihlasila ako dobrovolne
poistena a potom sa vypisat PN. Povinne by som zaviedla matematiku na kazdej vysokej skole, pomaha pri logickom mysleni. A hlavne na socialnych odboroch. Je smutne, ak ma clovek viac vedomosti, ako uradnicka, ktora ma bc alebo Mgr.... Hlavne Alzbeta, kde sa studuje 2 soboty v mesiaci!!!

bajana
16. jún 2016

Ja vidim problem hlavne v tom, ze na teple uradnicke miestecka sa da dostat jedine po znamosti, nejake vyberove konanie, aby sa nasiel najlepsi clovek na danu poziciu, su jav nevydany...

dominika6
16. jún 2016

@lusinda3
to nieje o výbere školy alebo titule...to je o praxi a vedomostiach zákonov a ochote..
cigáni presne vedia na čo majú nárok a ako skominovať nemožné aby mali looove 😀...treba ísť za nimi 😀

lusinda3
autor
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lusinda3
autor
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
natalym
16. jún 2016

Super nápad. Zamestnať Rómov na úradoch. Sú zamestnaní, užitoční a pomáhajú ľudom. 😀

dominika6
16. jún 2016

@lusinda3
čo ich...nás 😀...kokos ked som počula takú kombináciu,že neplnoletá porodila a matka si na úrade vybavila prídavky na vlastnú vnučku+ aj na dcéru (lebo šak cera je neplnoletá,more,ona sa nevie postarať o dzeckooo)..
.ok a ked mladá dosiahla 18 tak začala poberať na svoje decko...
akože čože?

dominika6
16. jún 2016

@natalym to ňeee 😀 toho sa nescééém dožiť 😀

natalym
16. jún 2016

@dominika6 Ale aby to nebolo ďaleko. Však je ich viac ako nás. 😉

dominika6
16. jún 2016

@natalym
ja viem...lenže vieš čo? tie pracovníčky im dávajaú tie rozumy...bola som toho svedkom,že im vysvetlovali čo a ako...zo svojej hlavy to nemajú...čiže sme nazad pri téme že všetko je o ochote

natalym
16. jún 2016

@dominika6 No lebo keby im neporadili......... 😉

dominika6
16. jún 2016

@natalym boja sa cigánov

natalym
16. jún 2016

@dominika6 Aj bieli sú sprostí.

lusinda3
autor
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
fra
16. jún 2016

@lusinda3 možno by stačil aj IQ test a ludí pod 100 pracovať na urady jednoducho nepustiť 😀 😝

dominika6
16. jún 2016

@lusinda3
áno oni tam narobia cirkus a naziapu do pracovníčky,vedia že ked to vybavil jeden tak to chcú všetci..a biely si len potíšku naštuduje poctivo zákony a dúfa že nebude mať len nedoplatky...nie tisíce v pluse

bajana
16. jún 2016

@lusinda3 a preco by mali, ked su takmer nevyhoditelni? 😂 A my radsej mavneme rukou, ako by sme sa mali stazovat u nadriadenych...

natalym
16. jún 2016

@bajana No radšej mávnem rukou ako by som sa mala sťažovať u toho čo takú debovinu vymyslel, nie?
Chudák pracovníčka obyčajná dakedy, nie?

maxiva
16. jún 2016

@dominika6 ja si skor myslim,ze ked sa dovali na urad cely rodinny klan,uradnicka si spomenie na vsetky prispevky len,aby sa ich zbavila 😀

maxiva
16. jún 2016

mne to pripada,ze ked chces vybavit nejaky prispevok,tak uradnicka sa tvari akoby ti to mala dat zo svojho 😠 a ja vseobecne mam tazke srdce na uradnicky.ked som si chcela otvorit salon,tak mi podkopavali na mestskom urade nohy na kazdom kroku.otvorenie sa posunulo o tri mesiace a predrazilo o stovky eur 😠 😠 😠 tymto chcem pozdravit pracovnicky na MESTSKOM URADE V CADCI 😝

dominika6
16. jún 2016

@maxiva
áno to máš pravdu...rýchlo si z tej aromy spomenie na všetky zákony 😀