Staršia susedka nemá zdravotku, ale nie je v zozname neplatičov

milka2345
26. feb 2019

Dobry den,jedna sa o moju starsiu susedku,nikoho nema tak to riesim s nou. Dnes ju odviezli do nemocnice,len nemala zdravotnu karticku. A v nemocnici ju nenasli podla rodneho cisla,ze nikde nie je. To mozu vyradit zo zdravotky? Ona mi povedala,ze par rokov pred dochodkomsi neplatila poistenie,pozerala som ju v zozname neplaticov a nic som nenasla. Tak ja neviem co s tyym. A kolko sa bude platit za pobyt v nemocnici.

katarinamarkova
26. feb 2019

@milka2345 dokladovala pani zdravotnej poistovni odchod do dochodku?

milka2345
autor
26. feb 2019

@katarinamarkova to vobec netusim...ale teraz za nu odvadza uz niekolko rokov stat,tak snad by mali vediet kam,nerozumiem tomu

katarinamarkova
26. feb 2019

@milka2345 prvý krok pani musí ísť na zp a zistiť či tam ma všetko ok.

milka2345
autor
26. feb 2019

@katarinamarkova to je ten problem,ze lezi v nemocnici so zapalom pluc,nema tam ako ist

eri444
27. feb 2019

Jedine, že by ti teda spísala splnomocnenie na to, aby si sa šla za ňu opýtať, no aj to potrebuješ mať overené notárom. No nejde mi do hlavy, že si to v nemocnici nevedeli zistiť. Ona nemá žiadnu rodinu?

milka2345
autor
27. feb 2019

@milka2345 obvolala som vsetky poistovne a nikde nie je ani nebola, aj na urad pre dohlad som volala a nic,od roku 2011 pobera starobny dochodok a od 2013 aj vdovsky tak neviem kde to stat odvadza do ktorej.

oliva276
27. feb 2019

Po obdržaní výmeru o starobnom dôchodku s ním mala zájsť na svoju pobočku ZP - až potom by jej štát hradil poistenie. Ak tam nebola, pravdepodobne nemá za celú tú dobu poistenie uhradené.