Susede už 2 mesiace neprišli peniaze zo sirotského a vdovského dôchodku. Poradíte?

marikab188
11. júl 2015

Ahojte, susede už druhý mesiac neprišli peniaze zo sirotského a vdovského dôchodku. Suseda má 20 ročnú dcéru, ktorá ale študuje na vysokej škole. Teraz ukončila prvý ročník. Niečo podobné riešili aj minulý rok ale vtedy sa to dalo čakať lebo jej dcéra skončila strednú v máji a študentkou vysokej školy začala byť od septembra. Na úrade keď sa bola pýtať povedali, že má čakať, že oni s tým nič nevedia robiť. Nezdá sa mi to lebo teraz aj keby to bol ten istý problém predsa by v počítači mali niečo poznačené a dcéra oficiálne zase nebude študentkou podľa papierov v auguste ale zase nastúpi na zápis v septembri. Nemáte s tým niekto skúsenosti?

pribinak
11. júl 2015

Socialna poistovna ma aj bezplatnu telefonnu linku, preco nezavola a nei formuje sa?

nedielka
11. júl 2015

Ja som kazdy rok ako vysokoskolacka dokladovala,ze som studentkou a pokracujem dalej v studiu... 😉 takze dcera nech si vybavi potvrdenie na studijnom a odnesie do socialnej poistovne,staci aj v septembri,oni to doplatia spatne.

hrjanka
12. júl 2015

0800 123 123 nech zavolá sem, je to infolinka priamo do Bratislavy na ústredie