Svadba a trvalý pobyt

sabinka2019
1. máj 2021

Zaujímalo by ma ako sa to rieši keď mladý pár sa rozhodne pre svadbu ale nemá ešte poriešené vlastne bývanie - čiže bývajú v podnájme, a žena má u svojich rodičov trvalý pobyt aj chlap u svojim rodičov. Ako sa to rieši z trvalým pobytom keď sa zoberú? Majiteľ nedáva trvalý pobyt a pochybujem že by dal prechodný. Môžu mať rozdielne trvalé bydliska? Alebo dáva mesto nejaký trvalý pobyt pripadne?

mistymay33
1. máj 2021

@sabinka2019 je uplne jedno kde mas trvaly pobyt. Pri manzelstve sa to vobec nerieši, ty mozes mat inde a manzel inde.

cocolino234
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
slawka2208
1. máj 2021

môžu mať odlišný trvalý pobyt, my sme svoji už 4 roky a máme odlišné pobyty, nikto to nerieši

eskop
1. máj 2021

@sabinka2019 ja som mala inde trvaly pobyt a potrebovala som papier z matriky z niesta trvaleho bydliska

nika_m
1. máj 2021

S manzelom sme mali svadbu pred 5r a stale mame rozdielny trvaly pobyt :D ja som si po svadbe menila doklady len kvoli menu, este sme po svadbe 6m byvali v podnajme...potom pred porodom som si zmenila na adresu nasho bytu ale manzel ma stale u svojej mamy 🙂 teraz mu bude koncit OP tak si to uz zmeni 🙂

malva123
1. máj 2021

@sabinka2019 ano,mozu..bez problemov.